Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/250 anonim ***** válasza:
83%

Felejtsd el! Az ilyen típusú férfiak még lájtos helyzetekből sem hajlandóak kilépni, amikor a család elboldogulna nélkülük is. Lépj tovább, és legközelebb ne is állj szóba mamahoteles pasival, akármilyen érvvel is magyarázkodik!

Vagy próbálj olyan megélhetést találni, hogy eltarthasd a pasit. Nem lehetetlen, mi is évekig éltünk csak az én pénzemből.

2021. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/250 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el ha nagyon akarta volna megoldja.

Ha nem lép ki a komfortzónából nem lesz változás.

És ahogy írta is az egyik válaszadó, az apja fejében már rég rendet kellett volna tennie, onnantól borul az egész.

2021. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/250 A kérdező kommentje:
9 Tudnánk adni valamennyit akár velem közösen is, de nekik 50’ezer a bevétel vagy max 70 ezer ( nemtudom kapja e most a szoc segélyt ) így nem elég a plusz 30 ezer nekik…
2021. okt. 22. 15:45
 14/250 A kérdező kommentje:

11 Olyan megélhetést, hogy eltartsam csak akkor tudnék ha máshol vállalok munkát akkor meg havonta pár napra látnánk egymást.


Nem igazán értem, hogy oldja meg ? Annyira írja ezt több mindenki.

Hohy oldja meg ? Hagyja őket ott sorsukra ? Aztán ha bajuk lesz egy életre nem fog tudni megnyugodni

2021. okt. 22. 15:47
 15/250 anonim ***** válasza:
93%

Ülj le a pároddal és beszéld meg vele, hogy ne adja le az egész fizuját. Kompromisszumot kell kötnie, a kapcsolatotok érdekében. Ha ezt nem teszi, nem vagy neki elég fontos.

A párod amúgy szeretne összeköltözni?

2021. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/250 A kérdező kommentje:
15 Ez már megtörtént, de hiába. Az albérletek is drágák, rezsi es stb. Amennyit haza tudna adni az meg nem elég. Én totál megértem néha azt mondja úgy érzi kettészakad….
2021. okt. 22. 15:55
 17/250 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, annak örülnének, ha odaköltöznél, s utána te is leadnád a fizudat. Vérszívó vámpír ez a család.
2021. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/250 A kérdező kommentje:
17 Nem szeretnék odaköltözni, nem is mondta párom,meg onnan nincs busz a munkahelyemre, eléggé kieső helyen van a falu.
2021. okt. 22. 15:58
 19/250 anonim ***** válasza:
84%
Ezekkel még gyereked se lehetne, mert az sokba kerül, elküldenének abortuszra, hogy nekik kell az a pénz, amibe a gyerek kerülne.
2021. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/250 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos jobb ha ebből a kapcsolatból kilépsz mert ennek így nem lesz jövője
2021. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!