Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/250 anonim ***** válasza:
83%
Ha már ennyire imádod ezt az empata hülye faxt-bocs, nem akarok ennél szebben fogalmazni-, legalább annyi önkritika legyen Benned, hogy erre a szarra ne vállalj gyereket!
2021. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/250 anonim ***** válasza:
85%
Úgy látszik, itt 70-en nem értenek meg téged, kérdező. A kérdező szereti a barátját, és vele akar élni. Abban áll a dilemma, hogy tudja, hogy ezt a jelen állapotban nem lehet. Igen komoly nehézség, mert teljesen megérthető, ha a barátja nem bírja a halálba taszítani a szüleit, még akkor se, ha alkoholista. "Irány az elvonó"- ahogy azt a Náncsi néni elképzeli! Az alkoholizmusból nem lehet kigyógyulni. Igazándiból ennek a helyzetnek akkor lesz megoldása, ha az apa elpatkol. Valószínűleg sokáig nem húzza, de akkor is sok év. Jó kérdés a 67-es, és az a válasz rá, hogy meghalnának. Nem hagyná abba az ivást, nem lehet. Az nem úgy működik. És a felesége se fogja elhagyni, mert az se úgy működik. Falun egyszerű emberek körében tök más az életvezetés, mint városban, műveltebb rétegeknél. Ebben a szomorú helyzetben, ha a párod is szeret téged, mégiscsak az a megoldás, hogy a párod hagyja éhenhalni és a híd alá kerülni a szüleit, mert ellenkező esetben nem lesz saját élete, és veled közös élete. Tény, hogy a lelkiismeret-furdalástól szenvedni fog. Azt kell megértetni vele, akár pszichológussal is, hogy nem feladata ezt a nem általa előidézett szar helyzetet menedzselni. Neki az az életfeladata, hogy a saját életét élje, és nemet mondjon a lehetetlenre. De a legkevésbé se könnyű döntés.
2021. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/250 anonim ***** válasza:
90%

Azt szeretném megkérdezni, hogy miből, milyen pénzből iszik a papa?

Nos, én egyszerűen elzárnám előle a pénzt, és de, igen, elmagyaráznám neki, hogy vagy elmegy elvonóra, vagy belehal. Felnőtt ember, aki, ahogy írod, még nem öreg, nem nyugdíjas korú. Ha nem érti meg, akkor bocs, de lelke rajta. Mert így nemcsak a saját, de másik 3 ember életét is tönkre teszi.

A párod kezelje a pénzt, akár még az anyjáét is ( neki is be kell látnia, hogy ez így nem tartható) ésfizesse be a számlákat, vegyen kaját és vége, pont. Amennyiben az anyuka sem hajlandó erre, akkor ott kell őket hagyni. Pont. Nincs ezen mit tovább gondolkozni, mert egyszerűen nincs más alternatíva.

2021. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/250 A kérdező kommentje:

67. Nagy eséllyel igen. Mert nincs lehetőség nagyon masra. Akkor lenne ha az apja nem inna és vállalna munkát akkor megélnének.


70 Nem tervezek sem esküvőt sem más dolgokat. Nem ettől lesz jó egy kapcsoalt. Nem ettől leszek boldog. Tudom sokan hazugságnak vagy közhelynek fogják gondolni amit írok: 5-ször jómódúbb férfi, saját lakással is udvarolt nekem, de mit csináljak ha egyszerűen nem voltak felé semmilyen érzelmeim? ( mondjuk az ő családi háttere is érdekes volt, csak más okok miatt )

2021. okt. 22. 17:40
 75/250 anonim ***** válasza:
83%
Mindenre van valami kifogás. A kérdező sosem fog változtatni, ahogy a pasija sem.
2021. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/250 A kérdező kommentje:

72 Igen, én nem másik párt akarok hanem ezt a helyzetet megoldani. Meg az ő szülei, ő tudja. Nem mondhatom azt, hogy Jóska bácsi holnap Irány az elvonókúra. Hiszen felnőtt szellemileg ép ember, nem kényszeríthető.


73 Párom mivel nagyrészt dolgozik és velem van, nem tudja ő kezelni a pénzt , menni postára a csekkekkel, vagy éppen boltba szaladni ha kell otthonra egy kenyér. Az anyukaja igyekszik spórolni, de brutál élelmiszer árak lettek ( ha nem is az alkoholt nézzük hanem tényleg az alap dolgokat: hús, zöldségek , olaj pl). Az ital is drága persze ez tény.

2021. okt. 22. 17:43
 77/250 A kérdező kommentje:

72 Nos igen, az a baj sokan itt nagy szavakat tolnak: dobd ki…akit szeretek csak mert nem egy jó családi háttere van.

Dobja ki. Persze jóban rosszban 35 éve aztán kidobja csak mert éppen beteg, mert az alkoholizmus betegség. Sokan meggondolatlanul dobálóznak a szavakkal.

2021. okt. 22. 17:45
 78/250 A kérdező kommentje:
75. Erőszakkal nem is lehetséges valakit elvonóra küldeni. Addig meg nincs változás míg ez a gond fennáll.
2021. okt. 22. 17:46
 79/250 anonim ***** válasza:
88%

"penzeld a parod, mig az apja elissza az o fizujat."


Gyakorlatilag a kérdező is pénzeli piával a papát, csak közvetetten.

2021. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/250 anonim ***** válasza:
91%

"csak mert éppen beteg, mert az alkoholizmus betegség."


Igen. És elmenet a papa gyógyíttatni a betegségét, ahogy más betegségekkel szokás? Hiába mond neked bárki bármit.


Tudod mi lesz a vége? A végén úgyis odaköltözöl, mert nem lesz más lehetőség, hogy együtt legyetek, és főzöl, mosol egy alkeszre, közben jön egy-két gyerek, a sok probléma miatt tönkre megy a kapcsolatotok, de gyikőtök sem tud hova menni, mert nincs miből, és elb.szod az egész életed.

2021. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!