Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/250 A kérdező kommentje:
19. Sajnos igen, igaz még nincs tervben. De szomorú, hogy a családi körülményei miatt nem tudunk előrébb jutni , pedig mi mindketten dolgozunk és szeretnénk együtt lenni.
2021. okt. 22. 16:02
 22/250 A kérdező kommentje:
20 Szomorú vagyok, hogy emiatt vagyis a szülei miatt nincs…. De azt se mondhatom, hogy hagyja őket vagy elhagyom….de Így nem élhetünk örökké ahogy most se.
2021. okt. 22. 16:03
 23/250 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, ha arra nem képes, hogy legalább szóljon, hogy a fater lobbizza ki a rokkant nyögdíjat magának, akkor így járt, egyedül hal meg, a szülei eltartójaként...
2021. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/250 A kérdező kommentje:
23 Erről már volt szó, de ez még a megismerkedésünk környékén volt és nem annyira tudom a részleteket , hogy nem kapta meg hanem valami szociális segélyt emlegetett, 20 ezer Ft körüli összegűt.
2021. okt. 22. 16:08
 25/250 anonim ***** válasza:
94%

Most tuti le leszek pontozva. Én biztos nem kezdtem volna egy ilyen pasival. Eleve nem lenne szimpatikus ez a helyzet, másrészt egy ilyen pasival közösen még fingani sem lehet egyet, mert anyu meg apu lesi ezerrel.


Oda ne költözz, vagy ne ajánld fel a segítséged, mert a te zsebedből is kiszednék a pénzt. Ezeket a az embereket szépen el kell felejteni. Hogy gondoskodna rólad, esetleg egy közös gyerekről? Már ha anyu, meg apu engedélyezné a gyerekvállalást, mert inkább a tütükére kéne a pénz apunak.

2021. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/250 anonim ***** válasza:
96%
Igen, a párod az apja alkoholizmusára keres. Mert a mama ragaszkodik a piás férjéhez. Ezért ketten kifosztják a fiút, és megszüntetik a gyerek jövőjét. A párod életének így nincs semmi értelme.
2021. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/250 anonim ***** válasza:
95%
Jó, hát jársz egy pasival, telnek az éveid. A pasival SOHA nem fogsz tudni családot alapítani, se gyereked nevelésére nem ad majd pénzt, se ha valami bajod lesz, nem fog segíteni, mert a szüleinek adja a keresetét. MIÉRT VAGY EGY JÖVŐTLEN KAPCSOLATBAN?
2021. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/250 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, a fiú meg tőled kap pénzt, előadva ezt a szívszorító sztorit a szüleiről.
2021. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/250 anonim ***** válasza:
92%
Ha benned sem fognak pénzt látni, el fognak marni, majd figyeld meg kérdező. Ha nem fog a bukszád megnyílni, repülhetsz mint a sólyommadár mami által. Ezt le merném fogadni. 25.
2021. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/250 anonim ***** válasza:
96%

Ebből az élethelyzetből 2 ember profitál, míg ti, a fiatalok semmit sem kaptok és kilátásod sincs jobbra, ha a barátoddal maradsz. Ő már beletörődött, hogy ilyen az apja, ímmel-ámmal kimozdítaná az apját, de valódi erőfeszítéseket senki nem fog tenni. Ötleteket adhatsz, de nem lesz gyümölcse.

Úgy mondanám, hogy nem tehetetlen vagy, hanem kilátástalan. Ne várj tovább, nem lesz változás és valódi támogatást sem kapsz a barátodtól.

2021. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!