Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A saját szüleitek milyen...

A saját szüleitek milyen kapcsolatban vannak a párod szüleivel?

Figyelt kérdés

Párommal évek óta együtt élünk, viszont a szüleink még csak futólag/sehogy nem találkoztak. Annyira különbözik egymástól a ,,két világ", hogy el nem tudom képzelni, hogy ne lenne feszengés, anyóst én is csak a párom miatt viselem el. Mennyire fenntartható ez így hosszútávon? Vagy az lenne természetes, ha összejárna a két család?


Köszönöm szépen :)


2020. dec. 17. 15:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
47%

"El sem tudnám képzelni, milyen az, mikor totál más értékrendű családokból származó fiatalok jönnek össze..."

ja elfelejtettem hogy minden ember a saját szüleinek a pontos másolata. elképzelhetetlen, hogy valakinek más véleménye legyen mint a szüleinek, hát az illegális, nem?? komolyan mintha kasztrendszerben élnénk...

2020. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk vannak gyerekek, így teljesen egyértelmű, hogy a nagyszülők évente kb. 8-10x a családi eseményeken találkoznak. Mondhatni azonos szinten lévő értelmiségiek mindkét részről, így ezzel nincs gond.

Azzal vannak csak problémák, hogy anyám mentális beteg és gyakran féltékenységből belegyalogol anyósomba, aki ezt 10 éve tűri, de mostanában látom, hogy kezd elszakadni a cérna nála. Amikor itt vannak anyámék, akkor valamilyen címen mindig kitér a jövetel alól.

2020. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
45%

Nem élnek egy országban, még soha nem találkoztak. Ha találkozni fognak se lesz közös nyelv, szóval vigyorgás meg pár elöre betanult szó az udvariasság miatt, és ennyi.


Szerintem nem feltétlenül fontos, hogy a szülök összejárjanak meg közös programot csináljanak. Csomószor ez amúgy is csak felületes, és mindenki bájolog a felszínen, "csak a fotó kedvéért", mert "na mi milyen tökéletes család vagyunk". De valójában hatalmas szerencse kell ahhoz, hogy egymás szülei tényleg, igazán bírják egymást. Nem kell eröltetni. Nem az a lényeg, hogy a szüleitek megértsék egymást, hanem az, hogy ti.

Amúgy el tudom képzelni, hogy az ilyen össze-vissza bandázás csomó konfliktust szül.

2020. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
56%
Első látásra kölcsönösen rühellik egymást. Utoljára az esküvőnkön találkoztak, legközelebb a gyerekeinkén fognak :D
2020. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
73%
A párom szülei nem hajlandók tudomásul venni, hogy együtt vagyunk. Nekem apukám nem él, de ha élne, valószínűleg ő is ugyanígy lenne ezzel. Anyukám ugyan nyitott lenne a velük való kapcsolatra, de a párom szülei nem.
2020. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
60%
Az esküvőn találkoztak először és utoljára, azóta már én sem tartom a kapcsolatot a szülőkkel, úgyhogy nem fognak többet. De amúgy is két külön világ, nem járnának össze és szerintem nem is fontos.
2020. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk alapvetően jóban vannak, igaz, nem járnak össze heti-havi rendszerességgel, de például egymás születés- és névnapján mindig felhívják egymást.

A majdani unokák miatt is jó, ha jóban vannak egymással mindkettőnk szülei.

2020. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%
A szülők nálunk se nagyon járnak össze, de amúgy jóban vannak. Hasonló értékrendű a két család, valószínűleg ezért is kedvelik egymást, de csak néha néha találkoznak beszélgetni, meg az anyukám dumál néha a barátom anyukájával telefonon.
2020. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyenben. 12 éve vagyunk együtt, ebből 9 éve házasok vagyunk. Az esküvőn találkoztak és annyi. De ott is csak futólag, a szüleim elvoltak a saját rokonsággal nagy a család, sokan külföldről jöttek haza, sokakkal évente 1-2 alkalommal tudunk csak találkozni, kihasználták az alkalmat. Anyós többet várt volna el, de az az ő baja.
2020. dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk egyszer taliztak, az eskuvon, azóta felköszöntik egymást facebookon, ha ünnep van. Ennyi mindenkinek megfelel.
2020. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!