Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A saját szüleitek milyen...

A saját szüleitek milyen kapcsolatban vannak a párod szüleivel?

Figyelt kérdés

Párommal évek óta együtt élünk, viszont a szüleink még csak futólag/sehogy nem találkoztak. Annyira különbözik egymástól a ,,két világ", hogy el nem tudom képzelni, hogy ne lenne feszengés, anyóst én is csak a párom miatt viselem el. Mennyire fenntartható ez így hosszútávon? Vagy az lenne természetes, ha összejárna a két család?


Köszönöm szépen :)


2020. dec. 17. 15:47
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvőn elvoltak egymással, amúgy nem járnak össze. Ugyanazon a kistelepülésen laknak, így ha összefutnak, köszönnek, vagy váltanak egymással pár udvarias mondatot, ha olyan a helyzet hogy kínos lenne anélkül továbbmenni.

Szintén két külön világ, nemigen van közös témájuk, és ők nem is választották egymást, csak mi. Miért is erőltetnék az összejárást? Te sem barátkoznál össze bárkivel, akit csak úgy elédraknak.

2020. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi ebben a nem normális, ha nem járnak össze. Minek? Évtizedeket, sok esetben 40-50 évet vagy többet (attól függően, hogy milyen késői/korai a gyerek és mikor házasodik) leéltek úgy, hogy azt se tudták a másikról, hogy a világon van, miért kéne erőltetni a "család-csinálást" meg az összejárást? Nem ők gabalyodtak össze, hanem a gyerekeik. Ha van, aki úgy egy hullámhosszra kerül, az remek, de alapesetben az embereknek megvan a saját élete, barátiköre, programjai stb. nem fog elkezdeni erőltetni egy barátkozást, csak azért, mert az összes közös pont az, hogy a gyerek összejött az ő gyerekükkel.


Nekem anyósék pl. 15-20 évvel idősebbek anyáméknál. Én korai gyerek vagyok, a férjem késői és idősebb is nálam 9 évvel. Anyámékban és anyósékban SEMMI közös nincs, semmi a világon. Se közös téma, se érdeklődés. Semmi. Messze is laknak. Anyós erőltette volna, hogy összejárjanak stb. és teljesen besértődött, hogy anyámék nem telefonálnak nekik, nem hívják meg őket stb. De mi a fenéért tennék? A férjemnek panaszkodott egyszer, hát nem járt jól, mert ő is mondta neki, hogy mi a fenének hívnák? Foglalkozzon a saját rokonaival, ja azokkal nem tartja a kapcsolatot, hát azért ne gondolja, hogy majd az én családomat szervezi be pótcsaládnak... Azóta fel se hozta. :D

2020. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
80%

Jóban vannak, együtt járunk nyaralni, amióta van gyerek- s így közös unoka. Korábban is voltak közösen programok, ők jól kijönnek egymással azelső perctől, de nagyon sok mindenben nagyon hasonló a felfogásuk.

Ha jópofizás lenne csak, akkor nem lenne közös program, én rühellem a képmutatást.

2020. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
hát...szerintem ne eröltesd
2020. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :)
2020. dec. 28. 10:50
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!