Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogosan várja el...

Szerintetek jogosan várja el barátnőm anyja,hogy fuvarozzam a lányát?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 1,5 éve vagyunk együtt, most költöztek új helyre(faluba) a mellettük levő városból,ami 3 km-re van tőlük.


Na a helyzet a következő,ahányszor jön hozzánk barátnőm nekem kéne őt hazavinnem, ami oda vissza nekem 30 km( ez kb 1000 ft nekem utanként),ezzel nincs is baj,ha néha néha kéne,de az anyja bejelentette,hogy mindig vigyem haza,mivel csak vonat megy neki haza fele , és állomás csak a mellettük levő városban van, és az anyja megmondta,hogy nem fog érte járni(6 km lenne oda vissza).

Azért mert a másik 2 gyerekéért jár be abba a városba 2x + dolgozni is oda jár és ebédkor hazamegy, ezért ő màr este nem fog érte menni a lányáért ! Nekik max 500ft liternyi benzin fogyna el havonta, nekem meg eszik a kocsi 8 at igy elég sok elmenne, és mivel egyetemista vagyok,így nem nagyon tudnám megoldani.


Szerintetek ez esetben mit csináljak?Vállaljak valami munkát egyetem mellett ,hogy legyen rá pénzem?



2020. okt. 20. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
73%

A kérdezőnek semmi problémája nem lenne azzal, hogy a barátnőjét haza kell vinnie, hisz eddig is megtette. Itt a gond az, hogy a lány anyja kijelentette, hogy ezentúl ez szinte a kötelessége lesz. És bevallom őszintén, ez nekem sem tetszene. Mert amíg valamit szeretetből csinálok, addig azt nem kötelességnek érzem. És lehet, hogy bennem is megfordulna valami.

Kérdező! Iskola szünetben beszéld meg a csajoddal, hogy aludjon nálad, aztán mikor az anyja keresi telefonon, akkor meg mondjátok neki, hogy ki fogyott a benzin. Én biztos megszivatnám, még így az elején, mielőtt még a mosogatás is a kötelesség lenne. Meg minden is. Hozzáteszem, nálunk is el van osztva a házimunka is, de semmi nem közelező, hanem ki hogy ér rá, vagy ki mennyire fáradt.

2020. okt. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
52%
Engem érdekel, hogy mi mindent éltél át vele. Munkahely elvesztése, házvásárlás/építés, szülők halála, gyerekek születése, egészség romlása?
2020. okt. 21. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
40%
Belefizethet a csaj vagy az anyós nyugodtan a benzinkoltsegbe, de nem hiszem hogy belehalnának ha vonattal kéne menni, 6km az még gyalog is semmi, nem hogy kocsival.
2020. okt. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
60%
Igen kérdező, te állod a csaj fogamzásgátlójának a felét?
2020. okt. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
62%
Jó, most jöhet a lepontozás áradat, de szerintem marha nagy pofátlanság, hogy az anyja csak úgy kijelenti, hogy mostantól hozzad haza mindig a lányom... Bocs már, de nekted hol van helyén az értékrendetek? Mindjárt más lenne a leányzó fekvése, hogyha: Béla, légyszíves hozd haza a lányomat, féltem és bár nekem közelebb van az állomás, délutánra elfáradok a munkában és nincs kedvem, sem erőm folyton érte menni! Köszönöm. " NEM??? Amúgy az is elég szánalmas, hogy idekeveritek, hogy a kérdező az anyjáék pénzéből tart fent kocsit, meg stb, stb, mégis 19 éves miből kéne?
2020. okt. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
23%

A baratnőd hazavitele a téma? Úgy fogalmaztad meg, hogy "barátnőd anyja, lányát?

Ha az a lány fontos neked akkor a barátmőm , kedvesem stb...



Ha szereted ez nem kérdés számodra

2020. okt. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
68%

6 km-t egy fiatal lány ne menjen egyedül hazafelé, sötétben, főleg ne rendszeresen, ez nem kérdés. Aberráltak mindenhol laknak.

Számomra egyértelmű, ha a lányom azért jön este/éjjel haza, mert a barátjával tölti az időt, akkor az a barát gondoskodik róla, hogy épségben haza is jusson.

Nem voltunk ott, nem tudjuk, hogyan és milyen előzmények után hangzott el anyósjelölttől az ominózus bejelentés. Lehet, hogy nem volt valami szerencsés módon megfogalmazva, és az is lehet, hogy egy-két olyan alkalom után közölte ezt eldurrant aggyal, amikor a lánya az állomásról hívta fel, hogy jöjjön érte (közben meg esetleg épp a másik gyerekéért kellett volna mennie, hogy elhozza edzésről, különóráról, stb.).

2020. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
56%

vegyél egy biciklit, ültesd a vázra a barátnődet, és úgy vidd haza. Akkor nem fog 1000 ft-ba kerülni az út :-D

De viccen kívül: meg nem ér meg neked ez a lány ennyit, hogy cserébe veled tölti az idejét? Alap, hogy ne az anyját rángassátok a randitok miatt, van neki más dolga is.

2020. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
65%

"Szerintem nem a szülő dolga hurcolni a gyerekét a pasijaihoz ide-oda. "


Nem a pasijaihoz ide-oda, hanem csak a városi vasútállomásról haza a saját falujukba, ami 3 km. (A pasi lakóhelyétől a lány vonattal menne, csak az állomásról kellene hazavinni az anyjának).

2020. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
46%

" nem ér meg neked ez a lány ennyit, hogy cserébe veled tölti az idejét"


"Cserébe" a srác is a lánnyal tölti az idejét. Akkor a lány ideje drágább?

2020. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!