Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hívnám az anyósomat...

Miért hívnám az anyósomat Mamának a gyerekem előtt? A keresztnevén hívom mindig! Nem úgy,hogy Mama.

Figyelt kérdés
A saját anyukám mivel az anyukám én anyunak hívom nem mamának. A gyerek mégis tudja hogy a 2 nő a nagymamája. De sok nő basszus a saját anyósát mamázza. Nem ez a bajom hanem hogy miért ekkora dolog anyóséknak ez? Hiába pörögnek én akkor is Jutkának és Bélának fogom hívni őket..

2020. szept. 13. 14:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
56%
Jézus, de buta vagy. A gyerekednek az anyósod is a mamája, meg anyukád is...
2020. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%
Én anyósomat x néninek hívtam, apósomat y bácsinak, ha hozzájuk szóltam. Ha a páromnak mondtam valamit róluk, akkor "anyukád azt mondta, apukád jön". Ha a gyereknek mondok valamit, akkor "papa jön". Nem fogom azt mondani a papának, hogy papa legyen szíves ideadni a sót, nem az én papám.
2020. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
De a gyerek ezt a fajta megszólítást nagyon könnyen átveheti tőled. Nembaj, úgy neveled a gyereked ahogy akarod, csak ne lepődj meg ha titeket is majd csak a keresztneveteken fog szólítani a gyerek, vagy hivatkozni rátok. Ő tőled tanul tudattalanul is, ha te nem a családtagodként hivatkozol rájuk, ő se fog.
2020. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!