Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hívnám az anyósomat...

Miért hívnám az anyósomat Mamának a gyerekem előtt? A keresztnevén hívom mindig! Nem úgy,hogy Mama.

Figyelt kérdés
A saját anyukám mivel az anyukám én anyunak hívom nem mamának. A gyerek mégis tudja hogy a 2 nő a nagymamája. De sok nő basszus a saját anyósát mamázza. Nem ez a bajom hanem hogy miért ekkora dolog anyóséknak ez? Hiába pörögnek én akkor is Jutkának és Bélának fogom hívni őket..

2020. szept. 13. 14:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
33%

Ők meg majd téged menyemnek, lányomnak. Vagy a keresztneveden, ha azt nem akarod. Aztán rinyálhatsz.

Szerintem hatalmas parasztság valakit annyival sem megtisztelni, hogy az általa kért néven szólítsuk. Mit fáj neked? Egyáltalán mit akarsz mondani? A kérdésben még az anyósodról van szó, erre az első mondatban anyukádról beszélsz, hogy anyunak hívod. És? Hogy jön ez a kérdéshez?

2020. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 Miss Endzsi ***** válasza:
92%
A gyerek felé szólítsd őket: Nézd, mama hozott neked valamit stb.
2020. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
42%
Mi a kérdés?
2020. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Hogy ne támadjanak azzal hogy bezzeg anyukámat mamázom. Nem nem mamázok senkit. Anyukám anyu, anyósék Jutka és Béla nekem.
2020. szept. 13. 14:25
 5/63 A kérdező kommentje:
Hívhatnak menyemnek a nevem helyett az se zavar. :D tehát ha azt mondják a gyereknek hogy add oda a Verának ezt és nem anyut mondanak se izgat.
2020. szept. 13. 14:27
 6/63 anonim ***** válasza:
75%
Neked, de a gyereknek nem....
2020. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
90%

Miért? A gyereked érdekében. Nem kell mindenből anyósharcot csinálni.

Még a saját anyámra is Mamiként hivatkozok az unokaöcsém előtt. Nem azért mert hülye lenne a gyerek, ha anyut mondanék, akkor is rájönne a szövegkörnyezet miatt hogy nem az ő anyjáról beszélek, hanem az enyémről, aki neki a nagymamája.

Egyszerűen az ő szemszögéből nézem a világot, mikor az ő társaságában vagyok, ennyire egyszerű.

2020. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
Hallom hogy anyukák a gyereknek azt mondják nézd itt a mama. De akit így hívnak azaz anyósuk. Kedvelem őt de nem fogom mamázni mikor 12 éve nekem Jutka akkor most nem lesz mama.
2020. szept. 13. 14:28
 9/63 anonim ***** válasza:
90%
De b+ a gyereknek ő a mamája. Amikor a párodra utalsz a gyereknek akkor mit mondasz, apu vagy Jani?
2020. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
12 éve ismerem,kedvelem is amennyire lehet. De ő nekem a Jutka. Nem tudtam 1x se mamának hívni. A többiek lestek h mi a franc miért Jutkázok...mert 12 évig az volt..
2020. szept. 13. 14:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!