Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hívnám az anyósomat...

Miért hívnám az anyósomat Mamának a gyerekem előtt? A keresztnevén hívom mindig! Nem úgy,hogy Mama.

Figyelt kérdés
A saját anyukám mivel az anyukám én anyunak hívom nem mamának. A gyerek mégis tudja hogy a 2 nő a nagymamája. De sok nő basszus a saját anyósát mamázza. Nem ez a bajom hanem hogy miért ekkora dolog anyóséknak ez? Hiába pörögnek én akkor is Jutkának és Bélának fogom hívni őket..

2020. szept. 13. 14:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
Most jönnek a kommentek a megmondóktól hogy a férjem tuti nem viseli el. De elviseli és nem tartja akkora dolognak hogy az anyukája nekem bárhol említem Jutka és nem mama..
2020. szept. 14. 07:40
 42/63 anonim ***** válasza:
69%

Te mitől vagy kivételes helyzetben? Hogyhogy téged nem Verának kell neveznie, ha a többi felmenőjét a keresztnevükön kell?

Ha apa nem apa, nagyi nem nagyi, akkor te nem vagy anya.

2020. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó nem kell ennyire sötétnek lenni, mindenkit úgy hív a gyerek, hogy anya apa, nagyi, papi.

A kérdező az anyuka aki saját maga nem akarja az anyósát maminak hívni mert nem a mamája. (Teljesen jogosan).

A gyerek előtt mondja neki hogy szia Jutka!

De a gyerekNEK úgy hivatkozik rá, hogy nézd ki jött hozzad a mama!

Az anyós ellenben azt várja, hogy az anyuka is mamanak szólítsa akar ott a gyerek akar nincs, és idegeneknek (pl. Szomszédnak) is azt mondja, hogy most jöttünk a mamától illetve így köszönjön neki, hogy szia mama!

2020. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
29%

Mindig azt mondta anyukám a mamámnak, hogy csókolom Éva néni! Ettől én még úgy köszöntem, hogy szia mama!

Előttem is Éva néninek hívta, másoknak is így hivatkozott rá, vagy úgy, hogy a Péter édesanyja. Mégis tudtam, hogy ő a mamám, és, hogy így kell szólítani.

Apukámat is Péternek szólította előttem, ahogy ő is Reninek az anyukámat, mégis tudtam, hogy ő anyu és apu.

Nekem persze mondták, hogy anyut kérdezd meg, szólj apunak. Vagy ha éppen az jött a szájukra, szólj apádnak. Nekem ez így volt természetes.

2020. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
82%

"Hallom hogy anyukák a gyereknek azt mondják nézd itt a mama. De akit így hívnak azaz anyósuk. Kedvelem őt de nem fogom mamázni mikor 12 éve nekem Jutka akkor most nem lesz mama."


Ahogy a gyereked megszületett úgy váltál te anyává és anyósod mamává. A te okfejtésed alapján akkor téged is a saját neveden kellene szólítania mindenkinek a gyereked előtt is, mert mondjuk huszon valahány éve úgy hívott mindenki és a gyereked majd úgy menjen oda hozzád, hogy: Nézd Vera, itt egy katica! Vagy az anyósod mondaná a gyerekednek, hogy vidd Verához megmutatni a katicát! Milyen szépen is hangzik, ugye? Téged is zavarna, ha így hívnának, akármit is írsz, mert habár az ellentétét állítod, mivel senki nem olyan hülye hogy úgy hívjon, ezért nem tudod mennyire szánalmas helyzet.

2020. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
92%
Akkora az egód, hogy a Tejútrendszer összes csillaga az egód körüli pályára állt. Te vagy valami elkényeztetett újgazdag sznob lehetsz, aki megszokta hogy a Nap érte kel és nyugszik le, vagy egyszerűen természetedből fakadóan, genetikailag rögzülve nárcisztikus személy vagy és ebből eredően adott a felfogásod. Én, ha férfi lennék valószínűleg inkább felkötném magam, minthogy egy ilyen nő legyen életem párja.
2020. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
89%
43, nem kéne másokat sötétezni, ha annyi sincs benned hogy végigolvasd az egész témát. A gyerek a nagyszüleit a keresztnevén szólítja. Mert az anyja is így szólítja őket előtte, ezt a példát látja.
2020. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
38%
3 gyerekem van, mind3nál volt egy rövid időszak amikor Vera Kornél Jutka Béla is elhangzott az anya apa mama papa helyett mert hallotta hogy más így hív minket, mi egymást. Nem javítottuk ki, mi így hívtuk egymást a továbbiakban is, de neki úgy hivatkoztunk egymásra, hogy mama, papa, anyu, apu (születésétől kezdve) Egy idő után elhagytak és mindenki maradt anyu apu papa mama. Nem gondolom hogy ebből csodát Kellene csinálni.
2020. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

"A kérdező az anyuka aki saját maga nem akarja az anyósát maminak hívni mert nem a mamája. (Teljesen jogosan).


A gyerek előtt mondja neki hogy szia Jutka!


De a gyerekNEK úgy hivatkozik rá, hogy nézd ki jött hozzad a mama!


Az anyós ellenben azt várja, hogy az anyuka is mamanak szólítsa akar ott a gyerek akar nincs, és idegeneknek (pl. Szomszédnak) is azt mondja, hogy most jöttünk a mamától illetve így köszönjön neki, hogy szia mama!"


És


"3 gyerekem van, mind3nál volt egy rövid időszak amikor Vera Kornél Jutka Béla is elhangzott az anya apa mama papa helyett mert hallotta hogy más így hív minket, mi egymást. Nem javítottuk ki, mi így hívtuk egymást a továbbiakban is, de neki úgy hivatkoztunk egymásra, hogy mama, papa, anyu, apu (születésétől kezdve) Egy idő után elhagytak és mindenki maradt anyu apu papa mama. Nem gondolom hogy ebből csodát Kellene csinálni."


Tényleg jól mondjátok!! Annyi h sajna..a gyereknek nem azt mondtam h megjött a mama hanem nem tudtam mit mondjak csak nézd ki jött hozzánk majd utána közvetlen már anyósnak köszöntem h sziaaa Jutka gyere be! Tehát nem mondtam se azt h mama se a gyereknek azt h Jutka jött!!!


Valaki írta h magázza az anyóst. Sajnos sok ilyen van..az unoka tegezi nyilvám szegény meny vagy élettárs meg szépen magázza.. az én anyósom az ő anyósát a mai napig magázza! Anyukának is hívja meg h mama de ha beszél akkor E/3.ban tehát maga magának mama jöjjön üljön le stb. Én is magázom a nénit. Alig talizok vele nem érdekel már ha csúnyán fogalmazok. Úgyse látom. De anyóst magázni. Nane. Amióta ismerem tegezem..

2020. szept. 14. 12:16
 50/63 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem rám gondolsz!

Anyukám valóban magázta a mamát, aki egyébként idén lenne 88, tehát az ő korában még így illet. Házasságkötéskor felajánlotta anyukámnak a tegezést, pápámmal együtt , de ő neki nem állt a szájára így nem fogadta el,eddig a pontig a mama is megadta a tiszteletet és magázta anyát, ha már ő is ezt várta el, de ezután anya megengedte, hogy őt tegezze! (Mamám is 30 felett szülte apát és apa is elmúlt 30 már mire házasodott így ilyenkorra mamámék már 60 felett jártak, papa közelebb a 70hez). Ettől függetlenül lányaként szerette, anyukám is jobban kötődött hozzá mint a saját édesanyjához. Nagyon összetört mikor meghalt, napokig sírt. Szerintem a szeretet nem ezen múlik, nem kell sajnálni.

2020. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!