Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hívnám az anyósomat...

Miért hívnám az anyósomat Mamának a gyerekem előtt? A keresztnevén hívom mindig! Nem úgy,hogy Mama.

Figyelt kérdés
A saját anyukám mivel az anyukám én anyunak hívom nem mamának. A gyerek mégis tudja hogy a 2 nő a nagymamája. De sok nő basszus a saját anyósát mamázza. Nem ez a bajom hanem hogy miért ekkora dolog anyóséknak ez? Hiába pörögnek én akkor is Jutkának és Bélának fogom hívni őket..

2020. szept. 13. 14:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
0%
Ostovácskák. Engedd el a témát. Majd kipörgik magukat.
2020. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
#50 igen! :) Rád gondoltam. Na így hogy leírtad az infókat és átlátni a dolgot már teljesen más. Fura hogy nem fogadta el a tegező viszont anyukád. De ő tudja. Én megkönnyebbültem mikor az első találkozáskor mondta anyós após hogy akkor tegeződjünk ne viccelődjünk meg kínlódjunk a magázással. Anyós anyósát magázom én is de annyira ritkán látni és nagyon idős így nem fura hogy magázom.
2020. szept. 15. 12:26
 53/63 A kérdező kommentje:
És akkor voltam a fiuk barátnője akit először láttak tehát nagyon pozitív hogy azonnal tegeződhettünk. De már szerintem ez a szokás!
2020. szept. 15. 12:27
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, azóta már sok víz lefolyt a Dunán ma már más a szokás. A saját anyósjelöltömet már is tegezem, az első találkozás óta. :)

De szerintem ők már amúgy is fiatalosabbak, lazábbak. Legalábbis az enyém. :)

2020. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
:)
2020. szept. 15. 13:05
 56/63 anonim ***** válasza:
79%

Én (ex)anyósomat gyerek nélkül is Kati Mamának hívom, mert olyan, mintha a pótanyám lett volna, de anya meg csak egy van.

Szerintem szokás kérdése a dolog, nem kell olyan nagy feneket keríteni neki. Ő pl a férjét Apának hívja, őt a férje Anyukának. Soha nem tudnám a páromat így hívni.

2020. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
13%
Nálatok van most ilyen kötelező, kényszeres, kikényszerített/kikényszeríteni kívánt protokoll?:) Már csak azért is Béláznám/Jutkáznám:D. Tehát ezt így nem tehetik neked kötelezővé, nem várhatják el; van neked mamád-papád
2020. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:
Ezaz szeretem őket! De van mamám, papám sajnos nincsen.:( De értitek. Na hívni nem fogom mamának Jutkát de ha gyerek előtt mondom akkor mama lesz majd lassan.
2020. szept. 19. 20:42
 59/63 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg próbáld meg a Jutka Mamát. A kecske is jól lakik, a káposzta is marad.
2020. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:
Talán ez lenne a legjobb ötlet! Csak nem jön a számra :D de majd megpróbálom azért.
2020. szept. 19. 22:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!