Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S mit csinaljak?

S. O. S mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Eppen aludtam amikor kint nagy visitasokat hallottam.A szomszed 100.000Ft-os kutya megtamadta az enyemet.Mire leertem a szomszed kutyaja mar halott volt.Ez minden a mi udvarunkban tortent.Most a szomszed azt akarja hogy fizessem ki a kutyat mert ha nem akkor bajok lesznek..mit tegyek??!!!??!!
2013. júl. 31. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, ennyi butaságot! 50akárhanyas és 70akárhanyas százalékos válaszoló, engedjétek meg hogy felvilágosítsalak titeket:


először is. a kérdezővel nemrég egy igen kellemetlen friss dolog történt, ami hatása alatt tanácsra volt szüksége : KI VONHATÓ EZÉRT FELELŐSSÉGRE?


mivelhogy értelemszerűen friss az élmény, emiatt csak a lényeges pontokat írta le, konkrétan ami azonnal eszébe jutott a dologgal kapcsolatban és -siettében, zaklatott lelkiállapotában- nem túl tökéletes helyesírással, és fogalmazással. ez egy teljesen normális dolog. kevés ember létezik a földön aki zaklatott lelki állapotban ne csinálná ugyanezt. pl. egy rendőr kihallgatáskor tökéletesen tudja ezt, ezért is kérdez rá mindenre, mert az illetékes zaklatott állapotban nem tudja úgy kiadni magából az infót a vele történteket hogy az egyből jó legyen.



hogy ki támadott az úgy gondolom egyértelmű a leírásból. ha a kérdező kutyája lett volna a ludas, őszintén szólva, igen nehéz lett volna egy nálánál 10 kilóval nehezebb kutyát felráncigálnia a kutyaházra és onnét átugrani vele a kerítésen vissza a saját udvarába, nehogy rá terelődjön a gyanú és a kérdező jól megbüntesse a támadó kutyáját. ugyan már!


a méretek egy emberes dominancia harc folyamán nem egyedüli mérvadó jelenségek. sok függ a kitartáson, a kutya edzettségén , a kutya fürgeségén, stb stb. oldalakon keresztül írhatnám még mi mindenen. ráadásul ha a kutya nem használja jól az eszét akkor lehet 20 kilóval is nehezebb akkor is alulmarad, mert nem gondolkodik jól hogyan és miként győzze le az ellenséget, hogyan közelítse meg stb stb.


két erőssen domináns kutya estében pedig nem meglepő ha vérre/halálra menő a küzdelem.


az hogy a kérdező éppen a halálán fuldokló kutya hangjára lett figyelmes, -ez is egyértelműen kikövetkeztethető!- nem mutat semmi gyanúsat. ha te ilyen helyzetben azonnal ott tudsz teremni és még időben közbelépni, minden elismerésem! ilyen helyzetben lehetetlenség. csakis akkor tudsz ha közvetlen mellette állsz, másképp nem megy. egy pillanat az egész. ráadásul az sem olyan egyszerű ám két begőzölt kutya esetében. sok esetben csak a hurok segít.


én javaslom hogy kicsit gondolkodjatok el, és utána lökjétek a dumát, mert ezzel csak saját magatokat járatjátok le hogy mennyire tudatlanok és tapasztalatlanok vagytok.


bocs az offért de ezt nem hagyhattam szó nélkül. a választ a kérdező már úgyis megkapta.

2013. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
15%

Ennek a vitának már, rég vége,

Részemről is, meg a többikéről is.

És szegény kutyus is már messze innen jár :(

Szóval.........

2013. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
100%

Hát végigolvastam a hozzászólásokat ....

No Comment elég értetlen és okos emberek vannak...


HA BÁRKI KUTYA , EMBER VAGY AZ ATYAÚRISTEN JÖN ÁT AZ ÉN TERÜLETEMRE AZ ÉN TULAJDONOMBAN AKKOR MAGÁNLAKSÉRTÉS, BIRTOKHÁBORÍTÁS!!! Ha a szomszéd kisgyermek nyúl át a kerítésen tök mindegy enyém vagy a szomszédé a kerítés ha a tábla kint van a kutya harap, akkor a szülők vonhatók felelősségre ha megharapta az én területemen. Nem arról van szó ha a kutya átdugja a fejét mert akkor természetesen az ÉN hibám. Nem én mentem ill. a kutyám hanem a másik jött át a kerítésen.Ennyi erővel a betörő is bejöhet mert átugorja vagy átmássza a kerítést...

Próbálom a gyengébbek kedvéért leírni hátha így megértik de kétlem......

2013. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 A kérdező kommentje:

nos...

elvittem az orvoshoz a kutyamat.adott ra kenocsot.azert dagatt be mert a szomszed kutyajanak 1 feregtelenito oltasa volt egesz elete soran,es mivel masfel eves mar kellett volna kapnia ujat is,es veszettseg elleni vedooltast is.Es nekem nem a penz a lenyeg.most mit csinaljak ha mar a kutyaja halott?nem arra keltem fel hogy morognak egymasra hanem arra hogy az egyik mar eles hangon vonyitott.a rendorok eljottek hozza,atneztek az udvart es ahogy mondtam az az egyetlen hely ahol atjohetett amit mondtam.a rendorok velem is elbeszelgettek,megviszgaltak mindent de mondtak hogy ezert en nem vagyok felelos mert az en udvaromon tortent.a szomszed meg meg arra is rafazott hogy nem oltatta be a kutyajat.a vitakat lezarom,koszonom a hasznos kommenteket.

2013. júl. 31. 18:39
 75/79 anonim ***** válasza:
0%

Szívesen :)

Én itt csak a kutyát//kutyákat sajnáltam !!

Meg azt, hogy írtam ide......

2013. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:

szia. én a helyedben azért ezek után, hogy a szomszéd így ráfaragott nagyon nagyon figyelném a kutyámat, mert szerintem simán megmérgezheti. És hiába is, hogy megbüntetik érte, ha meghal a kutyád akkor már mindegy lesz.

Én a helyedben vennék egy álkamerát, és felraknám egy olyan helyre ahol a szomszéd látja, és fel is hívnám a figyelmét arra, hogy a kerítést veszi a kamera, hogy ha esetlegesen mérgezés történne akkor legyen bizonyítékod. ez ijesztésnek bőven elég, és egy ilyen álkamerát 5-6 ezer forintért már tudsz is venni. Annyit szerintem megér, hogy a szomszéd ne merjen mérgezni.

Több szerencsét a továbbiakban.

2013. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
Ugyanezt akartam írni. Ha a szomszéd bepöccen, akkor 1 perc alatt lemérgezi a kutyádat... :/
2013. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
Remélem a rendőröknek említetted, hogy a szomszédod mások előtt is mondta, hogy megmérgezi a kutyádat!
2013. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 A kérdező kommentje:
persze persze
2013. júl. 31. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!