Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S mit csinaljak?

S. O. S mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Eppen aludtam amikor kint nagy visitasokat hallottam.A szomszed 100.000Ft-os kutya megtamadta az enyemet.Mire leertem a szomszed kutyaja mar halott volt.Ez minden a mi udvarunkban tortent.Most a szomszed azt akarja hogy fizessem ki a kutyat mert ha nem akkor bajok lesznek..mit tegyek??!!!??!!
2013. júl. 31. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
Utolsó, lehet, hogy nem akarsz/tudsz rá költeni, de ha a gyerekei átnyúlnak és megharapja őket a kutya, nagy valószínűséggel mégiscsak te és a kutyád járna rosszul, mert ő lenne veszélyessé minősítve... ha még csak ennyi. Függetlenül attól, hogy szerintem is jogosan harapná meg és területét védő kutya ellen nem kéne szankcionálni. Tisztázzuk: a területet a kerítés vonala jelöli ki. Ha a kutya át tud nyúlni azon és a kerítés túloldalán megharapni valakit, pl. egy arra járót, akkor az már igenis a kutya gazdájának a felelőssége.
2013. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy kell tábla, nem vagyok hülye!


Gondolom mennyire otthon vagy benne... meg az okoskodásban is! A törvény az törvény, ez oké, de sajnos sokszor nem életszerűek. Ez van.


Zárom a vitát.

2013. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
36-osnak szólt.
2013. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:
37..te egy seg*fej vagy.ha elolvasnal mindent amit irok akki nem pofaznal itt..mar elnezest hogy ilyeneket irok.de mar irtam hogy en arra voltam kivancsi hogy a szomszed megerdemli-e azt hogy kifizessem a kutyajat.
2013. júl. 31. 17:01
 45/79 anonim ***** válasza:
100%

41es!


Persze, hivatalosan igen. DE! ha fordított lenne a helyzet, és nekem lenne gyerekem, akkor én biztosan megcsinálnám a kerítést, mert fontos lenne, hogy a gyerek ne tudjon semmilyen módon a kutyához férkőzni, mivel az enyém a kerítés. Ha a szomszédnak ez nem fontos, hogy az ő gyereke biztonságban legyen, akkor sajnálom. És lehet, hogy én és a kutyám húznánk a rövidebbet, de hogy neki se kellene már többet gyereket "nevelni", az is biztos!

2013. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
83%
Te meg hülye vagy kérdező! Ha úgy gondolod, hogy ő a hibás, akkor miért fizetnéd neki ki a kutyát?? Egyáltalán semmi értelme nincs a kérdésednek, mivel te magad is leírtad, hogy szerinted a szomszéd a hibás. Ezt többen is megerősítették, ennek ellenére mégis itt vagy még mindig!
2013. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
ha a szomszéd kutya átment és van normális kerítés,akkor semmi kártérítési igényt nem támaszthat a gazda.Sajna bukta a százezer forintját,gondolom mennyire fájhat.
2013. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:
DE MOST MAR TISZTABAN VAGYOK VELE!!
2013. júl. 31. 17:06
 49/79 A kérdező kommentje:
ez a 46-osnak szolt.eddig nem voltam benne biztos hogy az o hibaja mert nem vagyok tisztaban minden torvennyel!!
2013. júl. 31. 17:07
 50/79 anonim ***** válasza:
12%
Akkor meg töröld a kérdést és ne ugraszd össze az embereket feleslegesen!
2013. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!