Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?
Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?
Válaszokat előre is köszönöm!
158) Kellően naiv elképzelés, hogy itt bárki betartja a szabályzat összes pontját. Látom te írtad, hogy nem ugyan azokat a válaszokat olvashattuk. Ez teljesen igaz, mert ha olvastad volna őket, tudnád, hogy kérdező '18-ban végzett nyolcadik osztályban. Ha szerinted az 16 éves gyereket jelent...
159) Személyeskedésen kívül a mondandóm többi részére is tudsz valamit válaszolni? Lealacsonyodnék a szintedre és mondanám, hogy tipikus mérnök vagy, mert sem a szövegértelmezés, sem a kulturált vita nem megy, de félek, magas labda lenne. De kíváncsian várok egy érdemi reakciót.
A szabályok azért vannak, hogy betartsák. Lol. Gondolom most jön az álszent duma, hogy te sosem ittál alkoholt 18 éves korod előtt, meg sosem mentél át pirosban a zebrán.
Évvesztes? Mennyit, 3 évet? Gondolom te is 3-szor buktál, utána jutottál be a mérnökire. Ennyi ésszel, meg egy vödör mésszel. Szerintem te előbb mész a mekibe dolgozni, mint a 157-es, mert egyszer a munkahelyeden elfelejted, hogy nem az interneten vagy, elkezded ezt a stílust, és repülsz, mint a pinty
#103 tegnapelőtt 22:36, ha más nem, azért numerikusan lehet kezelni középiskolás módszerekkel, ugyan más feladat (amire van analitikus megoldás is), de több, mint egy tucat középiskolás megoldotta: [link] Ugyanez a módszer működik itt is, csak nyilván az {x, v, a} hármas helyett a kitérés szögét érdemes figyelni, tehát {φ, ω, β} lesznek a változók.
Ettől függetlenül a válaszadó barom voltával kapcsolatban: ő a matematikai ingával kapcsolatban már bizonyított: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany.. Szóval nem érdemes rá csúnyákat mondani.
A kérdezőnek annyit, hogy nyilván lesz egy csomó negatív példa (kapásból az az 5-6, amire hivatkoztál), ami el akar tántorítani, és ezekkel nem sok mindent lehet kezdeni, ezért is nem tértek ki rájuk a válaszadók. Viszont van egy csomó pozitív példa is – ahogy sok válaszadó írta –, azokat ne zárd ki a negatívok miatt, hanem tudd, mit akarsz. Aztán lesz, ami lesz. Lehet, hogy a fejünkre esik egy tégla, és annyi volt, de az is lehet, hogy valami távoli, enyhén félkegyelmű rokon ránk hagy 10 milliárd forintot, mert csak. (Na, ez tényleg elég bölcsészduma, de remélem, átmegy a lényeg.)
(((*(amire van analitikus megoldás is)
Illetve aminek a megoldása felírható zárt alakban a szokásos elemi függvényekkel.)))
#167 LoL, ez prím.
@166
Gondolom tudod hogy analitikus megoldásra gondoltam :)
És köszi a linket, elég sokat gondolkodtam rajta annak idején hogy hogyan lehet analitikusan megoldani azt a Kömalt, de végül (miután rákérdeztem szevezőknél hogy FTDS módszerrel is maximum pontot lehet kapni), írtam rá egy gyors C programot.
És meg is kaptam rá a maximum pontot :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!