Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 A kérdező kommentje:

Ez most a mit szeretnél még bele magyarázni a mondatba tipikus esete.


Szerintem vannak itt páran akik megütnék a mércét, de inkább nem akarnak dolgozni, mert ahogyan írták: ennyiből nem lehet fizetni a lakhatást, éhen halni se elég...stb. Szerintem az emberek jelentős része keresi meg ezt az összeget vagy inkább alatta. Dolgozik mert szüksége van rá. Mások meg akiket anyu apu eltart jönnek a 300-400 al kezdésnek a 0 tudásra, meg hogy ennyit kellene adni Bp. mindenkinek. Tehát én továbbra is azt szűrtem le, hogy lenne munkaerő csak 200 ért inkább nem mennek el dolgozni, mert az szerintük kevés.


Ahogy írtam nekem mindegy a probléma megoldódott... kölcsönözve lesz az ember. És mit ad isten bele fér a keretbe a diplomás ember.


Nekem tényleg mindegy én be kölcsönzöm az illetőt az az ő baja, hogy anno önállósodni képtelen volt és a fizetése felét elrabolja a kölcsönző cég.

2017. ápr. 18. 09:24
 82/90 anonim ***** válasza:
0%

" Tehát én továbbra is azt szűrtem le, hogy lenne munkaerő csak 200 ért inkább nem mennek el dolgozni, mert az szerintük kevés. "


Magyarul nincs.


Agencys embernél azt mérlegeld, hogy pont azért, mert az agency lehúzza a bére jelentős részét úgy fog lelépni az első helyre, ahol normális bért kap, hogy csak porzik a helye. Igen, az agency fog a helyére azonnal beültetni valakit, csak aztán kezdhetitek a betanítását újra. Csak fyi.

2017. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly végeztem fősulin, nyelvvizsgám van, beszélek 2 nyelvet.

Csak hogy évente több tízezer ember végez a fősulin, és nincs ennyi állás.

Én találtam 8tól 4ig munkát egy szupi irodában, 170 nettót kapok.

Èa elvállaltam, mert ide vettek fel, nem válogattam. Bérigénynek 150 nettót mondtam minden interjún, igencsak a legtöbb helyen ezen kb megbotránkoztak.

Pl belvárosi ügyvédi iroda, a bérigényem megmondták kerek perec, hogy sajnos nagyon sokallják.

Köv. hely: pénzügyi cég, azt mondták kezésnek 130 nettó, később elérheti a bérem a 150et.

Egy hely volt ahol keveset mondtam, ott jóval többet lehetett volna, de az meg éjszakai irodai munka mert az amerikai irodával egyszerre kell dolgozni, egyértelműen így nem is érdekelt.

Szóval ez az egy hely volt, ahol a bérigényemen nem akadtak fel és még többet is adtak ~ 170 nettó.


Szóval szerintem sok itt a ferdítés, hogy mindenki 250et keres egyből, közben szerintem ezek nagy része munkanélküli meg stb.

De én elégedett vagyok a 170 nettóval, barátnőm akivel végeztem ennyit sem kap, 140ért dolgozik, szóval én elégedett vagyok. A párom keres logisztikában vezetőként 300 felett, kijövünk. Nem vágyunk külföldre robotolni.

2017. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
0%
Milyen diplomád van hogy sokallták a nettó 150-et?
2017. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már beleuntak, úgy vannak vele hogy inkább megspórolják az útiköltséget és nem mennek el az interjúra. Úgyis visszautasítás lenne.


Nekem jogi asszisztensi végzettségem van (többek között), 2 nyelvet beszélek, jelentkeztem már jó pár irodai asszisztens állásra, mindig visszautasítottak.

Bérigénynek nettó 140.000 Ft-ot jelöltem meg amúgy.

2017. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
55%
Azért szerintem ez nem egy szar fizetés...Közszférában ilyen admin melókra 100-120 nettókat fizetnek mégis van ember.Ha tényleg csak vedd fel a telefont,tölds ki a nyomatványt,meg fénymásolj tipusú munka,és nyelvutdásból is elég ha csak megtud írni egy pár soros emailt angolul akkor bőven jó a fizu.Ha ilyen "Az ördög mindig Párát visel" asszisztensi munka(ahogy valaki nagyon találóan írta)ahol a főnök hajmeresztő problémáit kell megoldani és elérhetőnek lenni 0-24-be akkor meg valóban kevés.Dolgoztam így,én is hamar keveseltem a 150 ezret amikor a főnököm felháborodott,azon hogy képzelem,hogy este 11-kor aludni merek és nem veszem fel neki a mobilt,meg velem akart megíratni egy komplett kutatási tervet,hogy neki csak aláírni kelljen,mert úgy gondolta ez papírmunka és akkor az asszisztens dolga.Szóval baromira nem mindegy mi az elvárás.
2017. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:

"Kérdező, a miheztartás végett, juniorként így is lehet itthon keresni, értelmes ember nem fog elmenni hozzátok ennyiért: "


Ha tényleg csak sima asszisztens tudása kell a linkelt álláshoz, akkor vajon miért van felsorolva az elvárásokhoz egy csomó minden amihez én laikusként pl hozzá szólni nem tudnék? :) Miért nem szól úgy a hirdetés hogy mindenki aki dolgozni akar és tanulni, az jöjjön ide majd mi kiokosítunk, és lesz jó fizud? És ha ez mind igaz akkor miért nem lesz mindenki informatikus?

Bocs, de ezzel csak magatokat degradáljátok le, és nem értem miért. Értékes tudásotok van, megfizetik, rendben, de ne akarjál már minden szembejövőből infost, meg jáva fejlesztőt csinálni, blődség az egész.

Örüljetek hogy olyan dolgotok van amilyen, az átlag közel annyit nem fog keresni mint te, ezt meg be kellene látni.

Ezért is utálom itt az ilyen vitákat mert lehet te 150-ért ki nem kelsz az ágyból, de másnak meg látod sokallják ezt a bérigényét is. És nem nincsenek kevesen az ilyen emberek. Nem a statisztikák által lehozott átlagfizetést kellene alapul venni, hanem azt ami a valóság, az meg nem az hogy mindenki 200 nettóról indul.

2017. ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
50%

Azért asszisztens és asszisztens között is van különbség.


Nagyon sok cég egyébként azért sorolja fel a diplomát,

mert régebben elég volt egy érettségi, de mivel annak

az értéke a béka segge alá került, így egyel magasabb

fokozatot kérnek. Most csak az nem tud leérettségizni,

aki nem megy be... A diplomának azért még vannak elvá-

rásai.

2017. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:

Van különbség, de ez nem változtat semmit azon, hogy nem lesz bárkiből csak úgy egy jó infós. Nem véletlenül végzik el az emberek a mérnök infót és társait, meg tanulnak minél több programozási nyelvet, gyakornokoskodnak stb...ne mismásoljuk már ezt el.

Ha asszisztensi titkárnői ügyintézői állásokról van szó, pont semmi értelme ide linkelgetni infós állásokat hogy bezzeg ott milyen a fizetés. Nem releváns.

2017. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
Teljesen friss infó. Barátnőmet nettó 300ért veszi fel júniustól egy jónevű nemzetközi jogi cég. Asszisztens lesz. Tény, hogy nem a recepciós mancika szintjének megfelelő feladatokat fogja ellátni, hanem szakmai asszisztenciát, de mégis, milyen jó fizut ajánlottak meg neki...
2017. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!