Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
13%

KérdezŐ: Néztem munkát ha gondolod belinkelem neked, Bécsbe tehát részben közel MAgyarorszghoz, ldamosó munka amihez semmi végzettség nem kell, csupán fizikai erőnlét, kap 1100-1400 euró fizetést. Durván tehát havi nettó 350 ezret, ebből még lejön a szállás, mert azt is biztosítanak ami 50-60 ezer, Tehát durván szálással mindennel együtt, nettó 300 ezret meglehet keresni és ez alja munka, teát ehhez érettségi sem kell, elég a 8 általános. Ehhez képest Magyarországon nettó 300ért, kell nem tudom már milyen diploma meg stb. tapasztalat 8 éves tapasztalat stb. Kérdem Én? Hol szerezzünk tapasztalatot ha mindenhez tapasztalat kell.?:)


Az ember kimegy, pár honapra külföldre egyből meg van annyi, amennyiért Magyarországon 2 év alatt lehetne keresni.

2017. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg ha nem hagynál minket totózni és megmondanád, hogy az ország melyik részében van ez csodálatos munkahely... Elképesztő nagy bérkülönbségek vannak Nyíregyháza és Budaörs között. Előbbi helyen nem értem, hogyha kezdő 170 + szerződés szerinti próbaidő után 200e-ért nem találtok embert (bár az eddigi leírásod alapján ez nagyon nem így van, csak most szépíteni próbálsz), míg Budaörsön egy ilyen ajánlattal még a titkárnő is kiröhög. Gyakornokként 5 éve egy multinál a válság közepén többet kerestem ennél, nem is beszélve arról, hogy válság már a kanyarban sincs és nagyon megszaladt a munkaerő piac.
2017. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
74%
Istenem, menjetek már a hülyeségetekkel, a bécsi meg svájci mosógatói állásokkal. Egyrészt nem oda Buda azért. Ha ki kell költözni Bécsbe akkor semmire sem elég ez a bér kinn, ha meg ki kell járni mondjuk csak egy közelebbi nagyvásorból (Győr) kell ingázni az napi 250 km, akkor az viszi el a pénzt. Meg egyébként is irreleváns.
2017. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
50%

# 22

btw a lényeg kimaradt:

Az, hogy évek óta veletek dolgozik pár alulfizetett lojális munkaerő az tökéletesen hidegen hagy minden új jelentkezőt.

2017. ápr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
76%
Azért 10 millió szabad mosogatói állás sincsen :)
2017. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
22%
Most néztem Bécsben állást, lakatos hegesztő, 800 ezer forintos nettó fizetésért igaz 3 műszakba kell tolni, itthon annyit egy felsőbb vezető keres meg- .
2017. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
18%
2017. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 A kérdező kommentje:

Budapestről beszélgetünk.


Ettől függetlenül akkor én is annyit tudok mondani, hogy el lehet menni külföldre mosogatni meg miegymás akinek ingere tegye és keressen 800e. én akkor se mennék ki (de ez én vagyok) ha 250e körül keresnék... azért az ilyen vendéglátós dolgok elég erős fizikai munkák amik hosszú távon nem végezhetőek 5+ év után meg visszajön a delikvens és benne lesz az önéletrajzába, hogy mosogatott meg pincérkédet, bolti eladó volt de szeretne valami irodai munkát 0 szakirányú tapasztalattal, de mivel megszokta ezért 400-500 ért. ez nem karrier út csak végső megoldás, igaz nekem nem lett 30 éves koromra házam neki lesz nekem nem lett 30 éves koromra kocsim neki lesz, nekem ehhez +5 év kellet de van mögötte egy szakmai karrier út, amivel nem csak a túl élésre játszottam és a gyorsan gazdagodásra, hanem, hogy a szervezeten belül és az iparágban elismert és megbecsült ember legyek.

Én is asszisztensként kezdtem mára vezető vagyok, soha nem voltam rátarti könyöklős ember.


Ettől függetlenül a probléma nem oldódik meg vagyis de amit mondtam, mások majd megcsinálják a plusz melót a tervezett fizetésért, kirakat ember meg nem lesz és kész.


Azért érdekesen olvasom, hogy itt mindenki 300 at meg 250 tart elvárásnak környezetem vélekedése szerint meg ezek kiemelkedően magas elfogadható bérek. és a 200 nettó se kevés asszisztensnek.


Más pozícióba vettünk már fel embert nettó 250 ért full kezdőt, 2-3 hétig maradt szépen megkértem, hogy álljon fel és ennyi volt mert az, hogy nem tud semmit még nem gond, de hogy tanulni se akar és csak netezik az gond.

2017. ápr. 14. 17:32
 29/90 anonim ***** válasza:
45%

8 éves vezetői asszisztensi tapasztalattal a hátam mögött biztos, hogy nem vállalnám ennyi pénzért. Ez egy kezdőnek, friss diplomásnak, stb. okés lehet, de tapasztalattal nagyon-nagyon kevés. Felelősségi körtől is függ, de amikor már egyes gyári munkások nettó 200ért dolgoznak, vicc.

Ha meg ilyen "Az ördög Pradát visel" jellegű a munka, akkor a 170 elég alsóhangos.

2017. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
54%
Amíg meg így vélekednek az asszisztenciáról, hogy "semmit nem csinál", addig ne csodálkozzatok, hogy senki nem vállalja ennyi pénzért. Tudnék mesélni...
2017. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!