Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, a miheztartás végett, juniorként így is lehet itthon keresni, értelmes ember nem fog elmenni hozzátok ennyiért:

[link]

2017. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
72%

"Kérdező, a miheztartás végett, juniorként így is lehet itthon keresni, értelmes ember nem fog elmenni hozzátok ennyiért:

[link]


Egy asszisztensi munkára belinkelsz egy junior java fejlesztő pozíciót. Te tényleg ennyire sötét vagy?

2017. ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
0%
Kb ugyanannyit ért a fejelsztéshez egy szar junior, mint egy normális képességű akár asszisztens. Fél év alatt egy normális embert meg lehet tanítani JAVA-zni. Ha normális embert akarsz, akkor az ennyibe kerül. Ha agyhalottat, akkor azt kapsz gombokért, de az anynit is ér.
2017. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 A kérdező kommentje:

Kicsit kezd off topic lenni számomra a saját kérdésem, mivel a válaszadók fele külföldi mosogató lehetőségekkel traktálnak//a többiek ezen vitatkoznak (teljesen jogosan...)


Beszéltem ismerős fejvadásszal és megnyugtatott, ebben az árfekvésben (200nettó) lesz ember, bérelve összesen 300-350 nettóba kerülne...stb.



#61


"Kérdező, a miheztartás végett, juniorként így is lehet itthon keresni, értelmes ember nem fog elmenni hozzátok ennyiért: "


Miheztartás véget java fejlesztő érted ember java fejlesztő... ha mindenkinek meg lehet tanítani fél év alatt aki értelmes, akkor miért nincs ez így miért nem írják bele, hogy fél éve alatt MINDENKINEK elérhető célokat/lehetőségeket kínáltok. Mert nem igaz, pusztán ezért... ha így lenne akkor emberek tömkelege menne erre a hirdetésre és minden a programozásban megtalálható munkaerő hiány megoldódna.


+Én vezetőként tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent a tanulási folyamat, nem 2Ft ból lehet képezni az embereket. Nálunk erre milliók mennek el, örvendetes, hogy JAVA-t fejleszteni fél év alatt meg lehet tanulni de mennyiért? vagy majd a kolléga betanítja a jelentkezőt és elmondja neki lépésről lépésre... komolyan nem tudom elképzelni a tanulás ilyen módját, és fél évig a mentor és tanítványa csak tanul és nem termel...


Dolgoztam IT-sokkal, sőt még kicsit értek is hozzá... néhányan a next next finsihre meg a redbook-ból /google-ról kiolvasott megoldásra hiszik azt magukról, hogy megfizethetetlen szakemberek egy rendszer üzemeltetése kapcsán.


Továbbá ha fel tudod fogni ha nem, bocsánat a stílusért de most kijött már belőlem ez a legyen mindenki informatikus vagy programozó illetve aki nem az az nem is ember meg szar az élete c. történet.

A többiekre meg nincs szükség, csak ha nincs hülye boltos/kereskedő, szolgáltató akkor kinek adják el a sok alkalmazást ami az üzleti folyamatokat hivatott szolgálni? Kinek az infrastruktúráját bütykölgetik? Mert ha mindenki IT-szaki és csak IT cégek vannak akkor majd egymás ügyfelei lesznek vagy mi ez a reális jövőkép? Ugyan már... Demagóg betanult Hype duma és generáció ami felnövekszik egy torzult ideológiai világképpel.


Értem, hogy mogyoróval/gombokkal nem lehet etetni a munkavállalókat....


++ a Java fejlesztésedhez... csak jelzem, hogy most éljük a Digitalizáció korát, robotika, felhő...stb.

A következő válságot maga az informatika fogja okozni részben annak köszönhetően, hogy túl sok embert terelt erre a pályára ami ugyanúgy át fog alakulni mint minden más. nem lesz szükség rendszergazdákra és mérnökökre és programozókra ilyen számban az emberiség saját magát nyírja ki.


Ott tartunk, hogy robotok programoznak már a fejlesztők helyett, autók vezetik önmagukat és ott a felhő is. Az ilyen módon feleslegessé vált és túlértékelt 1,5-2m fizetésű informatikusok a rendszer fölösleges részéve fognak válni. A megoldások adottak az időtáv a kérdés. És ez fokozottan igaz minden iparágra aki érintve lesz ebben a történetben.

2017. ápr. 15. 19:14
 65/90 anonim ***** válasza:
100%

"Kb ugyanannyit ért a fejelsztéshez egy szar junior, mint egy normális képességű akár asszisztens. "


Aha. Csak az egyiknek elvárás a diploma a nyelvtudás és fél-1 év tapasztalat bruttó 400-650-ért. A másiknál meg semmi és nettó 300 kellene? Hogy ne is említsem a fejlesztő 1 év múlva milliókat fog termelni az asszisztenssel szemben. Természetesen az ő munkájukra is szükség van, de jelenleg nem véletlenül keres többet egy fejlesztő.

2017. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező én csak annyit mondok neked és ezzel mindent elmondok ki értelmezi így ki értelmezi úgy. A világon van 2300 leggazdagabb millirádos kiszámolták hogy k. az annyi ha összevonjuk a vagyonukat, hogy MAgyarország ÖSSZES LAKOSSÁGÁNAK 65 ÉVIG nem kéne dolgoznia, és gazdagságban élnének. Ezeknek a 2300 körüli embereknek annyi pénzük van amennyi 2-3 MILLIÁRD embernek együttvéve nincs . Ez a 7 milliárd emberből 2300 ember ilyen gazdag. És még vannak többen ügye. De az 2300 ember nem osztja szét a vagyonát, NEm, vesznek 66666 nm házat maguknak, 55555 darab luxus kocsit, hajót, repülőgépet, inkább kifizetnek 2 retúr jegyet űrutazásért, és stb. és ez lesz az emberiség vesztje. Az önzőség.
2017. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:

"Beszéltem ismerős fejvadásszal és megnyugtatott, ebben az árfekvésben (200nettó) lesz ember"


Már ne is haragudj, de 2 napja ezt próbálom neked magyarázni, de az istennek nem akartad elhinni és kántáltad a 140e-t. Akkor most már végül elhiszed, hogy 200-at kéne adni annak az asszisztensnek? Nem fél év múlva, nem amikor bérfejlesztés van hanem helyből....

2017. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy 200-a nagyon max. Megnyugtattak, hogy fix összegért ami ezt a költséget fedezi és 1-2 év múlva se kerül többe, tudnak majd embert szerezni bérbe és így a költségek is csökkenek.

Most 300 körüli összegből megoldódik ami nekünk cc.400 lett volna (munkáltatói költségek)

Szvsz 100 al jobban járhatunk.

2017. ápr. 15. 21:37
 69/90 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ha pályakezdőt találtok, akkor elmegy szerintem. Én pályakezdőként 160at kapok kézbe, a cafeteria mondjuk évi 500 körül van, de asszisztencia mellett SAP-t is kezelek.

Vegyél fel engem :-)

2017. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
55%
A fizetés amit kínál a cég szerintem pont jó! Nem a céggel van a baj bárki bármit mond! De le merném fogadni, hogy Budapesten van vagy környékén ez a lehetőség... ott kínálnak csak ilyen jó béreket vidéken 100 alatt nettóban bőven...
2017. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!