Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet még tenni, ha 1...

Mit lehet még tenni, ha 1 hónapnyi aktív álláskeresés után mégse találok állást egy 30 ezres lakosú városban (immár 10 éve)?

Figyelt kérdés

Felsőfokú képesítéssel, több bizonyítvánnyal (amiknek osztályzatának átlaga 4), valamint jó osztályzatú gyakorlati vizsgákkal, nyelvvizsgákkal, számítástechnika ismerettel. Több területen szerzett tapasztalattal.


Vért kell izzadni szinte szó szerint egy 3 műszakos 8 osztállyal is betölthető állásért is.


Állásinterjúkra higgadtan, felkészülve, öltönyben, igényesen, visszafogottan jelentem meg és viszonylag jó benyomást is tettem. A HR-esek ezek ellenére mindig "elkaszáltak". Lehet az őszinteségem nem értékelik.


Az az érzésem, hogy nem pusztán szerencse kérdése áll mögötte...

Egyébként ez az ország nyugati része. A cégek, vállalatok folyton a munkaerőhiány miatt panaszkodnak érdekes mód. A fiatal lakosság 30%-a ideiglenesen elvándorolt, nagy részük külföldre (ott dolgozik).



2017. febr. 20. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Túlképzett vagy, lehet a HR-es túllát rajtad és 2 hónap után felmondanál, ezért nem felelsz meg.


Vállalkozz.


Mihez értesz?

10 év alatt milyen szakmában mélyedtél el? Mit jelent az, hogy számítástechnikai ismereted van?


Feltelepíteni egy Open Office-t is szám.tech.ismeret meg programozni is szám.tech.ismeret és a kettő között óriási különbség van.

2017. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap álláskeresés még semmi...

Amúgy Bp vagy külföld a megoldás. A 3műszakos állásokra (gyanítom) túlképzett vagy, az irodai munkákra meg bőven van jelentkező (sokszor protekciós)

2017. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10 eve nem talalsz allast? Vagy mi?
2017. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rosszhelyen keresgélsz,vagy az elvárásaid túl nagyok.

"Tróger" melót bárhol kapsz,a jót viszont sajnos ki kell várni.

2017. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én dettó ugyanígy vagyok. Perfekt beszélnék egy nyelvet, már réges régen elhúztam volna a csíkot ebből az országból.
2017. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Legszívesebben én is külföldre mennék, de a család annak nem örülne.


Megalázó munkák akadnak itt bőven. Szerintetek van olyan művelt ember, aki szívesen dolgozna felsőfokú képesítéssel legalja (8 általánost se végzett) emberekkel együtt... (méltóságban megalázó közmunka)


"Ha egyszer ide bekerülsz, akkor ebből a körből már szinte soha nem szabadulsz..."

2017. febr. 20. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokták mondani, hogy aki korpa közé keveredik megeszik a disznók, hát velem nem is egyszer megtörtént.
2017. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

#6 a pénz ott 0 nál mégis több lenne, és lehetne mozogni cégen belüli állásokat megpályázni. Ha látják, hogy nem vagy tesze tosza, rád lehet bízni a feladatokat, akkor lehet előre lépni.


Ha a "család" kinek nem tetszik 1-2 döntésed, kútba ugrik te utánuk ugrasz?

2017. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!