Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
60%
#10: Igen, meg az is lehet, hogy semmi nyereségük nincs és veszteséges évet zárnak.
2017. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
18%
Kiváncsi vagyok rá hogy melyik cég ez. Ha valóban 5 milliárd a bevétel, 40 fővel akkor és ha nyereséges és nem vesteséggel zártak akkor a tulajdonos több száz milliót keres évente. Biztos megvan neki éves szinten minimum kb. 100-200 millió.
2017. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
52%
#12: Mi az, hogy a tulajdonos? Lehet egy tulajdonosi kör van, semmi garancia nincs rá, hogy egy ember kezében van a cég. A másik meg az, hogy semmi garancia nincs rá, hogy a vezérigazgató tulajdonos is egyben, a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz elméletileg. Az igazi tulajdonosok sokszor nem is foglalkoznak a cégek mindennapos ügyeivel.
2017. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem csak rájöttek az emberek, hogy itthon ugyan azért a munkáért a szomszédban többet tudnak keresni. Egy 8 általánossal is elmehet már bárki mosogatni Ausztriába.

1 hónap alatt összeszed 500 ezer forintot átszámolva ha dolgozik szombaton is, úgy, hogy kap enni ingyen, kap szállást ingyen. Kap 14 havi fizetést is, ami kapásból 1 millió forint plusz egy évben + 10 ledolgozott év után jár neki a nyugdíj. Ezzel nem lehet versenyezni itthon.

2017. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 A kérdező kommentje:

Most cégnevez nem szeretnék írni, de az 5MRD árbevételre jut olyan 100-150M adózott nyereség amit szét lehet osztani a tulajdonosok között (4 fő).


Na mármost ugye ez a tiszta része a dolognak amit be mernek vallani a többit én se tudom, de igen olyan 200M amit osztanak de ez akkor se ok arra, hogyha Ő ennyit kivesz akkor én is keressek 1-2M havonta mert hát 200 maradt elég neki 20 is... ő anno ezért csinálta a céget, hogy ez meglegyen, vállalkozott és bejött (hogy lopott csalt csókos volt e nem tudom)


De kezdünk eltérni az eredeti kérdésemtől sé a problémától, mivel azt elemezgetjük, hogy a tulajdonosnak miért....


Probléma hogy 250-300 at keresnek a régiek akik magasabb beosztásban vannak és akkor hogyan vegyünk/ne vegyünk fel 250 ért egy betanuló adminisztratív munkatársat, mert a megmaradtak közül az interjún 2 ből 2 ennyit vagy többet mondott és dönteni kell, hogy hogyan tovább az se megoldás, hogy hát csak 1 ember jött el meg se felel sokat is kér de nem volt más vegyük fel...

2017. ápr. 14. 15:45
 16/90 anonim ***** válasza:
100%

Ez hol lenne? Én Borsod megyében élek és mielőtt felvettek az egyetemre én is jelentkeztem ilyen állásokra,de arra sem méltattak,hogy bocsi,de nem téged veszünk fel.

Mondjuk én férfi vagyok,az ilyen irodai adminisztratív munkára hamarabb vesznek fel egy cicababát,mint engem,már nem egy főnöktől hallottam,hogy csak legyen szép az alkalmazott a többi nem számít,aztán ott káromkodik hogy semmit sem lehet rájuk bízni.

Én is szerettem volna dolgozni,de mint írtam arra sem vették a fáradtságot,hogy visszaírjanak.

Gondolom,hogy nem csak velem történt meg ez.

2017. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
86%

Nem azt kell nézni, hogy a főnöknek mi van, az ő cége, azt csinál, amit akar. A munkavállalóra a saját bére tartozik,

mindegyikre a sajátja.


Ha nem lenne munkám, simán megkérdezném a részleteket, mert

valamiből élni kell :)

2017. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
26%

Szakadjunk már le arról, hogy mennyit keres a tulaj meg a cégvezetés. Semmi köze a titkárnőnek ahhoz, hogy ki mennyit keres. A béreket a piac árazza be.


Kérdező:

És akkor kötve az utolsó mondatomhoz: Tök mindegy, hogy nálatok mi a "szokásjog" és te hogyan kezdtél. Most a munkaerőpiac azt diktálja, hogy akár egy asszisztensnek akivel szemben csak olyan minimális elvárások vannak, mint ami elvárható egy asszisztenstől nagyon kevés a nettó 140e. Keményen alálőttetek a piaci értéknek, akkor ne csodálkozzatok, hogy nem találtok embert. Vagy majd ha találtok az teljesen alkalmatlan lesz.


" próbaidőn amikor még semmit nem tud az illető akkor a teljes fizetését kapja mivel nem termel. (szokásjog, nem én találtam ki). "

Már bocsánat, de az eyg igazi ostoba kretén aki ezt őszintén mondja és még hiszi is. Egy alkalmas asszisztens 3 nap alatt betanul. Ugyanis nem gyakornokot kerestek, hanem valakit, aki alkalmas asszisztensnek, ami nem atomfizika. Office, levelezés, meeting management. Csak ahhoz kell neki idő, hogy kiépítse a kapcsolatait cégen belül (mivel ugye egy asszisztens csak ott dolgozik!), az meg egy 40 fős cégnél 1-2 hét. Nem kell rajta csodálkozni, hogy 1 év (!!) utánra, csak szóban ígért ("majd ha lesz kollektív emelés") mesére körberöhög mindenki.


Ez ennyi, ha tetszik ha nem. Olyan bérszínvonalat már csak az Isten háta mögötti kistelepüléseken lehet eljátszani. BP-en 2 kilóért sem találnál olyan asszisztenst, aki tud írni olvasni legalább magyarul és szótárral angolul.

2017. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
36%

Fordult a világ ez van.

Én személy szerint nem dolgoznék itthon.

Több okból kifolyólag:

1. Az itthoni cégek amikhez jelentkeztem minimálbérre akartak bejelenteni, amit már eleve gusztustalan dolognak tartok.

2. Ezt a nettó 250 ezres fizetést amit itthon megtudnék keresni azt Ausztriában 2 hét alatt megkeresem Svájcban pedig 1 hét alatt, úgy, hogy kapok enni és szállást is.

3. Szeretek itthon lenni, de ez nem minden, valamit elakarok érni az életben, és az a pár tíz ezer forint amit itthon félre tudnék rakni az számomra nem elegendő, vannak céljaim amikhez pénz kell.

2017. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 A kérdező kommentje:

De mondtam, hogy a 200 al semmi gond 3 hónap után még oké is (szerződésbe fektetve minden tisztán nem átverés) próbaidő alatt 140-170 utána 200. ez ok.


De ennyiért sincs ember, nem hinném, hogy a kezdő 150-170 olyan rossz lenne pláne ha van papírod ról, hogy garantáltan több lesz, de tovább megyek nekem az is jó ha 200 nettó kezdésnek de akkor 3. hónap után / 1 év múlva nincs emelés...


Nem lehet/tudok azzal együtt élni, hogy most ennyi az annyi akik többet "termelnek" azoknak is... viszont egy sima titkárnő miatt nem gondolhatja senki, hogy a cég teljes bérezési rendszerét átszabjuk min. 10 emberét, hogy ne legyen bérfeszültség.

Azzal nem lehet mit kezdeni, ha 8-10 ember kér majd "jogosan" emelést 1 miatt, olyanok akik most meg vannak elégedve és érdekes módon a fene nagy munkaerőhiányban nem mennek tovább mert vagy nincs jobb / többet fizető állás vagy nem tudom, tehát az alkalmazottak meg vannak fizetve úgy gondolom, mert ha nem így lenne akkor a logikákat követve fel állnának és bárhol elhelyezkedhetnének 1-3 hónapon belül többért.

2017. ápr. 14. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!