Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
35%
Jó nagy kamu kérdés.
2017. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
2%

Nálunk már 3 éve is br. 300e volt a felsővezetői asszisztensek bére (diploma + folyékony angol). Az nettó 200 év 3 éve volt.


Szerintem a 140-el nagyon alálőttetek, ha nem BAZ Megyében vagytok.


A 250 nettót én már soknak érzem ha nincs semmi speciális elvárás amúgy. De a 2 kiló reális lenne.

2017. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
38%
Nem akarnak az emberek dolgozni, csak dőljön a lóvé, de ne kelljen érte tenni egy lépést se :(
2017. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
18%
Engem érdekelne az állás. De miért nem adtok nettó 200at? Annyi az átlag fizetés, két év mulva 250et. Ismerek sok ilyent 2 év mulva meg szevasz tavasz 140 átlagbér alatt van. Azért nehogy már. Majd 140 ezerből vesz az ember saját lakást magának, és aki hirdeti a munkát, vagyis ti nektek mennyi a jövedelmetek? Nettó 200? vagy Nettó 1-2-3 millió? Nettó 140 ezerből mégis mikor vegyen az ember saját lakást magának? esetéeg kcosiT? 55 évesen? Akkor meg már minek , mert elmult a fiatalság.. Ha elrakjuk ezt a pénzt, akkor is minimum 10 évig yűjteni kell. Miért nem lehet adni 200 ezret? Minek kell vrni 2 évet? Minek? Azért nem válallaják el sokan, Kezdésnek nettó 200, 1 év mulva 250 ezer két év mulva 300, na igy már töb jelentkező lenne, jha és a 300 ezer sem sok. A Havi 10 millió na az már jó, egy átlagos életszinvonalhoz képest, de annyi sosem lesz.
2017. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

#2


Egy véleményen vagyunk nettó 200 amit erre gondoltunk de csak a teljes munkával, mivel írtam hogy mindenki jöhet ezért nem szempont, hogy betanult ember legyen... nálunk meg nem divat, hogy a próbaidőn amikor még semmit nem tud az illető akkor a teljes fizetését kapja mivel nem termel. (szokásjog, nem én találtam ki).


A 140-170 -et kezdésnek írtam amikor betanul ismerkedik, pl 150el felvesszük 3 hónapig utána marad akkor emelünk 180 és 1 év után 200. mi ezt a karrier utat tudjuk ajánlani aztán vége, majd ha lesz kollektív emelés (3-4 évente van), hogy mindenki bére eltolódjon.


250 az valóban soknak mondható 300-at meg managerek keresnek nálunk, nem lóti-futi ügyintézők...


Mivel a munka abból áll, hogy a managerek által leosztott nagyon adminisztratív (írd meg töltsd ki rakd össze, vedd fel a telefont) folyamatokat takarja.

2017. ápr. 14. 14:51
 6/90 anonim ***** válasza:
0%
Ird meg privátban mi a cég neve. meg hol kell jelentkezni.
2017. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:

#4

"De miért nem adtok nettó 200at? Annyi az átlag fizetés, két év mulva 250et."


Ugye az átlag fogalmát tudjuk, hogy mit takar nem?


Fentebb leírtam hogy miért ennyi az annyi...

2017. ápr. 14. 14:56
 8/90 anonim ***** válasza:
0%

"De miért nem adtok nettó 200at? Annyi az átlag fizetés, két év mulva 250et." válaszoló vagyok.

Tudom mit jelent az átlag, ti is a legalján kedztétek? Vay hogy letettek 5 milliárd bevételű cégtuladonosok? El nem tudom képzelni hoygan lehet valakiből 5 milliárd bevételű cégtulajdonos, avi 150-200 ezres fizetésből .:OOO Esetleg diplomásként, káll ehhez hátszél gondolom, meg kezdőtőke, ami több millió fornt, ezt honnan szerzi be egy átlagember? Elmegy bankot rabolni? Azért nem akar sok Magyar munkavállaló dolgozni, még az egyik semmit mondó ember keres 5 illiót havonta és mercivel jár, addig a másik nem különb ember pedig havi 100at, és bkval.. Hol van itt az igazság?

2017. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 A kérdező kommentje:

#

Nem én alul kezdtem első komoly munkahelyemen a fizetésem nettó 120e ft volt (kb. 8éve) utána 150e utána 250 és azután 300 és így tovább, nem elsőre ahogy kiestem az egyetemről. Ehhez váltottam és lépdeltem feljebb. nem vagyok cégtulajdonos csak vezető döntéshozó, 35 éves koromra lett saját lakásom autóm nincs.


De ilyen mentalitással te ki is estél a kalapból,asszisztensről beszélgetünk érted aki lóf.... nem csinál üzletet nem hoz, felvesz egy telefont meg letesz kitölt egy formanyomtatványt te jó ég mennyit kéne ezért fizetni nettó 300e? minek, mire? Aki meg hozza az üzletet az is kap 300e és akkor jól van.


Senki se kezdi fent az életben de lehetősége van előre lépni és tanulni. De nem így hogy 0 tudásra tapasztalatra esetleg üzletvezető (eladó) voltam a ca-ban fizessünk nettó 250-300 at hova minek kinek?


A megoldás már körvonalazódik, 2-3 kolléga között a plusz munkáért majd szétosztjuk a 200 at és megoldva -1 foglalkoztatott.

2017. ápr. 14. 15:15
 10/90 anonim ***** válasza:
7%
Ki akkor a cégtulajdonos? Én arra lennék igazság szerint kiváncsi hogy ő hogy kezdte.:) Nekem van 2 szakmm egy diplomám az egyik logisztikai mérnők, a másik sima kereskedő okj szakma, de én még mindig nem keresek 350 ezren felül, pedig nekem nem abból áll a munka mint az asszisztenseknek. De én a cégtulajdonisra lennék kiváncsi hogy ő hogy kedzte, hogy egy 5milliárd bevételű cégnek a tuljadonosa. Kb. annak a nettó nyeresége is több száz millió lehet ami elképesztő összeg. Ha valaki egész életében nem keres ennyit. Persze az is közrejátszik hogy jókor kell lenni jóhelyen.
2017. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!