Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
21%

# 28


Akkor pedig már mondtam neked, 3 éve is 200 nettó volt egy asszisztensi bér egy rosszul fizető multinál, ahol akkor dolgoztam. És ez volt a bérek leges legalja. És nem Budapest, "csak" Pest megye. Mára durván nőttek a bérek - főleg Budapesten.


140e-ért, de 170e-ért is csak félkegyelmű tökezdő, semmihez nem értő naplopót fogsz találni. Azzal meg nem vagy előrébb, kár felvenni. Aki meg beszél egy idegen nyelvet és tudja kezelni az MS O-t az ennyiért szóba sem áll veled, ne csodálkozz, ha még az interjúra sem jönnek el.


Azok a nem titkárnő kollégáid pedig akik 2 kilóért még ott dolgoznak - nos őket nagyon becsüld meg, mert senkit nem találnál a helyükre.

2017. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a mi értékrendszerünk a hibás, végső megoldásként beszélek munkaerő kölcsönzővel és meglátom ők mit mondanak erre mi az amiért adnak embert. tényleg több jóval mint amit mi hiszünk vagy csak az emberekkel van a baj. Meglátjuk ha nagyon nincs megoldás akkor szétosztjuk a pénz a plusz munkáért.
2017. ápr. 14. 18:11
 33/90 anonim ***** válasza:
61%

"Felelősségi körtől is függ, de amikor már egyes gyári munkások nettó 200ért dolgoznak, vicc."


Mi vicc? A diploma arra való, hogy normális életed legyen és ne kelljen a hét minden napján 3 műszakban dolgoznod, nem arra, hogy pályakezdőként többet keress!

2017. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
75%

Valami itt nagyon nem stimmel.

Itt mindenki nettó 200-nál többet kapott kezdőként.

Hol találtok ilyen munkákat?

Nekem is jól jönne ilyesmi, de mégse nagyon találni semmit se. Júniusban végzek Msc-vel. Szerintem muszáj leszek külföldre menni. Itthon semmit se találni, semmi se jó a munkáltatóknak. Minden hülye bajuk van például félnek, hogy biztos doktorálni szeretnék stb.

Én nem hiszek se a kérdezőnek se a sok nettó 200+-t nulla tudással kereső válaszolónak. Én azt látom, hogy az emberek szívesen dolgoznának már nettó 150-nért is akár programozóként is még kezdő aszisztensnek sem vennék fel az embert ilyen olyan buta indokkal. Pl szerintük túlképzett vagy stb. Irány külföld.

2017. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó

Csak veled van a baj. Amugy meg azt hiszel amit akarsz ha ettől megnyugszik a lelked, hogy nem a te hibád, h lúzer vagy....

2017. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
3%
Őszintén, nettó 140 ezer Ft-ból egy albérletet nem lehet kifizetni Bp-en, nem hogy megélni. Ennyiért senki sem fog vígan bemasítozni hozzátok 9-17:00-ig. Ez a pénz reális lenne 4 órában, szerintem.
2017. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
27%
100 ezernél kezdődik egy lerobbant lakás bérlése Budapesten aztán a maradék 70 ezer forintból vegyél magadnak bérletet, ételt, fizesd a rezsit, aztán a fennmaradó lóvéból gyűjtsél belőle magadnak egy saját lakásra :D
2017. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
4%
Mindenki a bérléssel jön. És ha nem kellene bérelni?
2017. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
80%

A majd pár év múlva emelünk duma mindenkinek a könyökén jön ki!


Multinál helyezkedtem el 2007-ben mérnökként (400-nál több alkalmazott), akkor bruttó 180 000-et kaptam, mára feltornászták a fizetésemet 8 emeléssel 186 000Ft-ra.


Munka mellett keresek más helyet, interjúkra járok, de eddig max. bruttó 210e-es ajánlatot kaptam, ehhez költözni kéne és erősen mínuszosan jönnék ki a jelenlegihez képest.


2016-ban 5 fejvadász cég talált meg a hatalmas 170e-190e közötti ajánlataikkal. Igaz volt egy kimagaslóan "magas" 250e-es is, napi 8 óra, heti 6 nap, plusz minden második vasárnap... jah a legviccesebb, hogy elvárták volna, legyek katás!


Nettó 200 000Ft-ot kaptam volna kb. 208 órára, ebből lejön albérlet, bejárás, stb. Bármikor azt mondhatják, kösz nem kellesz többet, nincsen szabadnap, nincsen betegszabadság, illetve van, de akkor azért én fizetek.


Köszöntem a lehetőséget, nem éltem vele!

2017. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
0%
#39: Ha KATA, akkor nem 250, hanem 350 az induló ebben az esetben. Onnan lehet alkudni, felfele :)
2017. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!