Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg elfogyott a munkaerő...

Tényleg elfogyott a munkaerő vagy az emberek csak nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most keresünk asszisztenst és hát no comment ami az interjúkon zajlik.

10 emberből 6 lemondja el se jön, nem hinném, hogy a céggel lenne a baj 5Mrd árbevétel 40fő.

a munka nem megerőltető sima adminisztratív asszisztencia, laza munkakörnyezet, fix 8 óra, dedikált vezető személyi asszisztense/titkára, ...stb.


Aki eljött az nettó 250-300e Ft kár kezdésnek úgy hogy életében nem csinált ilyet...


Ezt kicsit soknak gondolom, hiszen a cég jelenlegi magasabb beosztásó (nem asszisztens) alkalmazottai keresnek nettó 250-300-at


Véleményünk szerint nettó 140-170 az indulás utána 2 év múlva max 200 ebben a pozícióban, de ilyen embert nem is jött...

Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van...de vége elfogytak az emberek...


Hogyan látjátok? az emberek nem akarnak dolgozni vagy tényleg nettó 250 az asszisztensi fizetés ma Magyarországon és a mi értékrendünk rossz?



2017. ápr. 14. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
0%

Autómosóban meglehet keresni ezt a lóvét Budapesten, aztán oda nem kell diploma.

[link]

2017. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
55%

Na akkor menjél,rajta.

Inkább dolgoznék irodába,mint autómosóban 8 osztályt végzett prolikkal,hogy újgazdag adócsaló majmok Bömöseit suvickoljam.

Ennyi életcélotok van? Más autóit mosni,miközben folyton arra gondolsz,hogy neked soha a büdös életben nem lesz ilyen autód?

Ezt a nettó 200 ezret pedig egyszerűen nem hiszem el egy betanított csicska munkáért.

Még ha napi 12 órát melózol akkor se hiszem el hogy kijönne ez az összeg.

Ha elmennél az állásinterjúra akkor tuti kiderülne valami turpisság.

2017. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
0%

"Inkább dolgoznék irodába,mint autómosóban 8 osztályt végzett prolikkal,hogy újgazdag adócsaló majmok Bömöseit suvickoljam. "

Az egy dolog, hogy te hol dolgoznál szívesen. A követelmény az állás betöltéséhez a diploma. Egy diplomát nem egyszerű megszerezni, legyen az akár büfészakos is. Az első két év arról szól, hogy kihulljál, olyan tantárgyak vannak, amiket soha az életben nem fogsz használni, aztán szakosodsz arra amit választottál. Én nekem 2 darab nyelvvizsga kellett a diplomámhoz, 1 felsőfokú + 1 szakmai nyelvvel bővített középfok, ezek nélkül ki sem kaptam volna a diplomámat, és úgy kellett ez a két nyelvvizsga, hogy az első 2 évben nyelvórám sem volt. Nincs mindenkinek diplomája, ha egy autómosó 200 ezeren felül megtud keresni Budapesten ahova nem kell diploma, akkor ez a 140-170 ezer az indulás utána 2 év múlva max 200 ezer ebben a pozícióban diploma elvárással nagyon kevés.

2017. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 A kérdező kommentje:

#73


Mondtam nem mindegy milyen munka és mennyit kell dolgozni érte 8 óra vagy 12, hideg víz után marad még ízületed...stb

szürkén zsebbe 6 óra bejelentéssel minimálra ha nem büntetnénk érte / gerinctelen kennék akkor így a 300 at meg tudom adni ilyen feltételekkel én is.


Szeretnék gratulálni a 2 nyelvvizsgához és a diplomához... De vissza is adhatod ha a szövegértés / értelmező olvasás nem megy: "Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van.."


Ne vedd magadra de mondom láttam olyan embert akit 0 tapasztalattal vettünk fel (diplomával) és volt egy mentalitása hogy ki ha én nem nekem diplomám van, tanulni nem akart... stb. 2-3 hét múlva küldhettem el. Most is voltak akik szinte 0 tapasztalattal bemondták a 300-500e nettót. Pusztán azért nem nevettem/ tudtak leolvasni bármit az arcomról mert hozzá vagyok szokva a tárgyalásokhoz és a számokhoz. Nehéz volt megállni hogy ne tájékoztassam az 500e kiscsajt aki 6 hónapos c&a üzletvezetői szakmai tapasztalatával kért ennyit. 20-30 percet áldoztam szegénykére az életemből és bánom, hogy nem beszéltem vele a végén az értékrendjétől....


Ui.:

2 diplomám van, soha nem ahhoz hanem a szakmai tapasztalatomhoz mértem magam.

2017. ápr. 17. 23:36
 75/90 anonim ***** válasza:
23%
Az egyik barátomnak 7 éve van folyamatban a diploma már kiakarják őt rakni. Nem bírja megcsinálni a 2 nyelvvizsgát, majd szólok neki, hátha keres új kihívást. Én elmondtam amit gondoltam szerintem kevés ez a pénz amit ajánlotok, de ez az én véleményem, csak azt nem értem, hogy minek a diploma, vagy a folyamatban lévő diplomai tanulmányok, egy asszisztensi munkakörbe? Kaptok rá valamilyen támogatás? Egy érettségivel is elvégezhető ez a munkakör.
2017. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 A kérdező kommentje:

Mond te tényleg ennyire suta vagy?

Írtam hogy mit írtam korábban, de látom olyan vagy akinek a szályába kell rágni mert csak mondja és mondja....

Nem elvárás a diploma, érettségi is elegendő!

2017. ápr. 18. 00:05
 77/90 anonim ***** válasza:
59%

Lehet hogy rosszindulatú vagyok,de nettó 230-at megkeresni betanított segédmunkáért,egyszerű autómosásért. Ezt nem hiszem el.

Ha feltennél egy bérpapírt akkor igen,de így lehet a vaktában lövöldözni a számokkal.

Lehet hogy ebbe már beleszámolják a borravalót is.

És bejelentenek egyáltalán? Van munkaszerződés? Dolgozol napi 12-14 órát közben meg papíron csak 4 órát?

Ha szeretnél egy jobb munkahelyet azon kapod magad hogy eddig csak betanított segédmunkás voltál. Ha lerobbansz,akkor a fent említett 4 órás bejelentett meló után ló##szt sem fogsz kapni,TB sem fizették utánad.

2017. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:
23%

"Mond te tényleg ennyire suta vagy?"

Ne haragudj de nem az én hibám, hogy nem tudsz értelmesen megfogalmazni egy mondatot.

Érettségivel biztos találsz majd megfelelő személyt az állásra.

2017. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 A kérdező kommentje:
Én meg kikérem magamnak, hogy az is az én hibám legyen, hogy te ennyire arrogáns hülye vagy!
2017. ápr. 18. 07:54
 80/90 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ne is haragudj, de ha többen nem tudunk szövegértelmezni - szerinted - akkor talán nem bennünk van a hiba.

Előrebocsátom, magyarból mindig is jó voltam, DE! ez a mondatod, hogy "Bármilyen diploma megfelel ha nincs az se baj vagy folyamatban van.." MINDENKÉPPEN azt az ELVÁRÁST TÜKRÖZI, hogy azért lehetőleg LEGYEN DIPLOMÁJA. Ebben a szövegkörnyezetben ez ezt jelenti - nem velünk van a baj.

Most először írtad le, a hetvenvalahányadik hozzászólásban, hogy elég lenne az érettségi is.

Érettségivel nettó 140-160 kezdésnek megfelelő, diplomával nem. Ennyi.

2017. ápr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!