Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mostanság indulna egy MLM...

Ha mostanság indulna egy MLM cég, amiről még nagyon kevesen tudnak, szóval nagyon hamar lehetne feljutni, és a fő profilja a spórolás lenne, akkor szívesen részt vennétek benne?

Figyelt kérdés
Ez nem egy szokványos MLM lenne, korlátozások nélkül és reklámozni is szabadna.

2014. aug. 12. 16:35
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

4; hogyan érvényesül a csordaszellem (vagy "birka hatás", ahogyan fogalmaztál), ha a vevők nem találkoznak csordával, sőt, kifejezetten tudják, hogy most nem olyan terméket választanak, amit a többség.


Hajrá!

2014. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

MLM-em kolléga, tudom, hogy nagyon nehéz a GYIK-on megkülönböztetni két válaszadót, de most akkor segítek: itt most 2 emberrel bájcsevegsz.


Reagálnék arra, amit én írtam és te válogatott hülyeségeket hordtál rá össze:


"Te nem bírsz különbséget tenni a specifikáció és a minőség között, ugye?"


De, én tudok, neked amint látom még a 2 szó értelmezése is gondot okoz.

Egy hozzáértő szakember egy specifikációból BÁRMIT meg tud mondani a termékről. Mert egy specifikáció erre való. Adott esetben egy mosogatószer specifikációja több (tíz agy ha olyan a termék száz...) oldal, nem az a két sor ami a flakonra rá van írva.


Lévén nem vagyok sem cipész sem mosogatószer-gyártó, így én nem tudom megmondani. De a saját szakmám termékeibe látatlanba, speciből meg tudom mondani bármikor. Ugyan így egy vegyész vagy egy cipész is meg tudja tenni ugyan ezt.


Remélem fel tudod dolgozni ezt a pár sort amit írtam és megtanultad mi a különbség a specifikáció és a minőség szó között.


"A specifikációk alapján azt sem fogod tudni eldönteni, melyik jobb, mint a másik."


Lsd. amit fenn írtam. A speciből mindent meg lehet mondani. Tipikus MLM-es bullshit féligazság, gőzöd nincs hozzá, de azért osztod az észt.


"Tudod... vannak a gyári autóalkatrészek, és az azoknak MINDEN specifikációban megfelelő utángyártott alkatrészek."


Az autóalkatrészeknél kvázi 2 varázsszó van:

- Anyagminőség

- Megmunkálási pontosság


Az, hogy beböfögsz ilyen hülyeséget, hogy a "ugyan olyan specifikációjúak" megint csak ugyan azt mutatja, mint amit már írtam. Nem tudod mit jelent a specifikáció szó. Mert a te logikád szerint egy 72 aH-s Banner akkumulátor ugyan olyan, mint egy 72 aH-os Xonimi akku, hiszen ugyan az a kapacitása, ugyan olyan elven működik ólom-oxid és kénsav anyagból, sőt, a mérete és a súlya is gyakorlatilag azonos. Vagy mégse?


"Szerintem ülj le!"


Szerintem meg ne égesd magad tovább.

2014. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Mert a te logikád szerint egy 72 aH-s Banner akkumulátor ugyan olyan, mint egy 72 aH-os Xonimi akku, hiszen ugyan az a kapacitása, ugyan olyan elven működik ólom-oxid és kénsav anyagból, sőt, a mérete és a súlya is gyakorlatilag azonos."


Nem, ez a TE logikád... Szerinted a Jar ugyanaz, mint a Pur. Sőt, szerinted az MLMben értékesített mosogató, ha már itt tartunk, ugyanolyan, mint az előző kettő. Ugye? :)


Ja, és jössz a specifikáció jelentésével, ugyanakkor nem ismered azt. Szerinted a specifikáció mindent elmond a termékről, pedig nem. A specifikáció csupán a vásárló szempontjából legfontosabb tulajdonságokat jelenti. Ahogyan írtad is az akksiknál. De ha már itt tartunk, mutatsz nekem akár egyetlen termékről is olyan specifikációt, ami megfelel az általad támasztott követelményeknek? Kíváncsi vagyok, tudsz-e... Általában üzleti titok szokott ez lenni...


Máshonnan is megközelíthetjük. Ha nem ismered az MLM-ben árult termékek specifikációját, honnan van a magabiztosságod, hogy gagyinak minősíted? Remélem nem akarsz belefutni a saját specifikációs csapdájába.. :/


A nem neked szóló részeket meg kezeld, ahogy tetszik:

- hagyd figyelmen kívül

- foglalj állást


A neked szólóakat meg válaszold meg!

1; pur, vagy jar; hogyan döntesz, melyik a jobb, és mennyivel? Van jogod a vásárlók helyett dönteni ebben a kérdésben?

3; consumerreportsos téma és a 100%-os kijelentésed közötti ellentmondás feloldása.


Kis olvasnivaló neked: [link]

2014. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"Egy hozzáértő szakember egy specifikációból BÁRMIT meg tud mondani a termékről. [...]

Lévén nem vagyok sem cipész sem mosogatószer-gyártó, így én nem tudom megmondani."


Három órával ezelőtt meg:


"Minden terméknek van specifikációja, abból azért nem túl nehéz megállapítani, hogy átlag alatti, átlagos vagy átlagon felüli termékről van szó."


Hát... akkor erről ennyit... Lehet, hogy három emberrel bájcsevegek? egy 46%-os meg két 72%-os? :-o

2014. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Rendben, engem meggyőztél, nyertél!


Mi az a termék, amit ki kell próbálnom, hogy véleményt merhessek alkotni róla?

2014. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"Mi az a termék, amit ki kell próbálnom, hogy véleményt merhessek alkotni róla?"


1: miattam bármiről alkothatsz véleményt. De ha megalapozatlan (nem saját tapasztalaton alapul) a véleményed, és másokat akarsz befolyásolni ezzel, az szerintem nem etikus...


2: azt próbálsz ki, amit akarsz. Nincs kockázatod, minden valamire való MLM cég 100% megelégedettségi garanciát ad minden termékére. (Na jó, valóban kevés "valamire való MLM cég" van, ha jól belegondolok... De ha keresel, találsz...)

2014. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Ejha :D Ez aztán az eszmecsere! Na jó hát én csak a kritikusok kedvéért mondom. 2004 óta a Tiens (bár tudom ez itt nem a reklám helye, de volt aki konkrétumot kért)termékeit használom, ami mlm cég és 100%-ban elégedett vagyok. 2013-ban kezdtem el a hálózatépítési részével foglalkozni, tehát közel 9 év után, ami azt jelenti a kritikusok állítása szerint, hogy itt már bukta van, már itt nem lehet feljutni. Nos keményen dolgoztam, saját tapasztalataimat osztottam meg és nem a jól bevált marketing dumát nyomatom. Lám lám. 4 hónap alatt fél uton vagyok a csúcs felé. Mint MLM-es köszönöm kérdésetek jól vagyok és megyek tovább előre :) Sok sikert mindenkinek :)
2014. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Hát kalcium por 10 x 10 g-os kiszerelés 8050Ft ???

Mi van benne:

"izomaltooligoszacharid (3,6g/tasak) zsírtalanított tejpor (3g/tasak),

csontpor (2,4g/tasak),

növényi alapú tejszínpótló készítmény,(glükóz szirup,növényi zsír),

kakaó (2%) savasságot szabályozó: kalcium acetát, édesítőszer, etil-maltol,vitaminok,retinol,aszkorbinsav, kalciferol,vaslaktát,aroma, vanillin,

Fenil-alanin forrást tartalmaz.


Tápérték 1 tasakban: Energiatartalom: 107kJ/25,2 kcal"


Hétköznapi boltban:

tejpor 1000g = 2000Ft, ebből 30g 60Ft

3,6g*10 szénhidrát, ez gondolom valami krumpliból készül, az árát passzolom, legyünk nagyvonalúak és 40Ft

csontpor = őrölt és szárított csirkecsont, ez jelenti a kulcs összetevőt 2,4g*10, vegyük nullának :) NEM! Legyen ez is 40Ft

kakaó (2%) = 10 db 10 g-os tasak, ennek a 2% = 2g, bolti ára 100g = 400Ft, tehát 8Ft


Növényi tejszín 200ml = 600Ft, de nem tudni mennyi van benne + a többi nyomokban levő összetevő mennyiségét sem ismerjük pontosan. Ezek összes mennyisége 0,8g/ csomag, totál 8g


Ezek közül alapesetben a csirkecsont, amit nem fogyasztunk a hétköznapokon (ünnepnapokon sem), ez jelenti a titkos hatóanyagot. Ezek után rácuppanok és minden bajom megoldódik, ráadásul még spórolók is 8050Ft-ot :)


Egy hétköznapi kutyatáp összetevőit érdemes lenne kigugliznod, meglepődnél...

2014. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, hogy hiszek benne ez egy tényleg jó termék, menet kell rá mondanom. Szegény vagyok én ehhez sajna!
2014. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Nos embere válogatja. Én pl nem adnék 100 000 Ft-ot egy telefonért. Ha nekem nem használ a patikában kapató olcsó termék, akkor meg veszem azt a drága terméket, amiről tudom, hogy használ mert tapasztaltam. Nekem nincs háziállatom akire elköltsek havi 30 ezret, így megtehetem, hogy megvegyem. Nem adok egy polóért 15000 Ft-ot, megveszem a 2500 Ft-ost.

Egyet azonban elárulok a tiens kalciumről. Ionizált formában készül, így 98% ban felszívódik. Nem csak azért mondom, mert elfogult vagyok, hanem azért mert tudom és tapasztaltam jótékony hatását. Emelett nem csak kalcium van benne hanem mindeféle vitamin és ásványianyag. Gondolon mindenki azt amit akar, mert én tudom mi a jó nekem. Mindenki arra szórja a pénzét amire akarja és erre szórom. Szeretem és kész. De ha nem szeretném, akkor sem venném meg helyett a legújabb ipone-t, ami szinte már örületbe kergette az embereket. Tehát a birkaság az birkaság ez igaz. Ami meg keveseknek jó, az a többségnek hülyeség. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az MLM termékek azért drágábbak a boltban kapható termékeknél, mert a termékforgalmazóknak abból jut vissza pénz. Ez üzlet és ennyire egyszerű. Tehát amit egyik előző hozzászóló említett, hogy a reklámköltség kiesik az MLM-ből hogy az egy nagy hülyeség, hát sajnos azt kell mondjam téved. A költség megmarad, azonban az a termékfogalmazók zsebébe kerül.

2014. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!