Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mostanság indulna egy MLM...

Ha mostanság indulna egy MLM cég, amiről még nagyon kevesen tudnak, szóval nagyon hamar lehetne feljutni, és a fő profilja a spórolás lenne, akkor szívesen részt vennétek benne?

Figyelt kérdés
Ez nem egy szokványos MLM lenne, korlátozások nélkül és reklámozni is szabadna.

2014. aug. 12. 16:35
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Hát van sok féle MLM, én azt szoktam mondani mindenkinek, h nézzen meg többet, mert lehet jók a termékek/szolgáltatások, de ha nem találsz rá piacot, akkor úgy sem fog menni.


A kérdésekre válaszolva:

1., Miből is lenne a bevétel? Az elfogadóhelyek utalvánnyal szerzett bevétele után lenne visszaosztva x-százalék a forgalmazók között.

2., Mégis hogyan akarod rávenni a nagy multikat, hogy kedvezményt adjanak az utalványodra? Marketingcsomagokat kapnának pluszba, ami mindenféle hirdetést, és reklámot tartalmazna. Ezzel a kicsik meg is lennének győzve. A multiknál meg elég, ha egyet sikerül csatlakoztatni, a többi meg nem akar lemaradni (nagy konkurencia van a multik között). Miért érné meg nekik kedvezményt adni? pl. egy kicsit jobb szállodának szobájáért éjszakánként fizetsz 30 ezret, szerintetek mennyibe kerül ennek a szobának a fenntartása? Mennyi az alapköltsége egy starbucks-os forró csokinak/fogtömésnek egy magánklinikán? Sok helyen több, mint 100%-os az árrés. Aki 25% kedvezményt ad, simán benne van, hogy 75%-ot még így is nyer rajta. Na, meg a másik fele, h inkább olcsóbb áron adják el az árukat, mint drágább áron nézegetik a teli polcokon, mert nem kell senkinek.


Ez nem kupon. Kuponos MLM-mel én is találkoztam, ami azért volt fantasztikus, mert csak tőlem távoli helyeken fogadták el, és a kedvezmény éppen elment volna az útiköltségre. Ez inkább az erzsébet utalványra hasonlítana, csak ehhez bárki hozzájuthatna, nem csak az állami-szférában dolgozok cafeteria-ként.

2014. aug. 12. 21:39
 12/46 anonim ***** válasza:
66%

Ha szerinted az MLM egy jó üzlet, akkor építs hálózatot azokkal a cégekkel, akik ezt profin csinálják. A kuponos bizniszt nem MLM-ben való értékesítésre találták ki. A kupon pont tökéletesen eladható hirdetés vagy reklám útján, és az sokkal olcsóbb. Ebből maximum egy piramisjáték lehetne, mint kb. a scnet. Ha megfigyeled, a sikeres MLM vállalkozások olyan dolgokat árulnak, amiknek az előnyeit nem tudja egy tesco árufeltöltő elmondani. A hagyományos termékeknél elég, ha annyit tud a bolti személyzet, hogy 3. sor balra... A kupon pont ilyen.

Csak ha egy termék különleges, csak akkor kell a személyes tanácsadás, vagy mondjuk egy negyed órás infomercial...

Az meg külön hátrány, hogy most indul, hiszen nagy lutri az egész. MLM hálózatot azért építek, hogy hosszú távon fenntartható, tartósan növekedni képes üzletem legyen egy stabil háttércéggel. Az új cég meg lehet, hogy jövőre már itt sem lesz...

2014. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Minden MLM cég elindult valamikor, és senki sem tudta, hogy meddig fognak élni. Igaz, h statisztikai tény, hogy az MLM vállalkozások 0,8%-a éli meg a 10. évet, ami elég silány, de próba szerencse. Igazából ez egy utalványforgalmazói cég lenne, amire csak rá lenne húzva az MLM, hogy gyorsabban terjedjen. Másrészről egy cégalapításnál alkalmazotti munkaviszonyba kéne felvenni a dolgozókat, és nekem fizetni a járulékot utánuk. Na, az meg a másik, hogyha fixpénzért dolgozik valaki, akkor a minimumot teljesíti, mert nem érdeke jobban dolgozni. Lehet offolni, apámnak építőipari vállalkozása van, és ez pont így működik.
2014. aug. 12. 22:24
 14/46 A kérdező kommentje:
Mellesleg sok MLM-et végig jártam, 2-be léptem be. Az egyikbe 1 hónap alatt sikerült akkorát csalódnom, h többet ne foglalkozzak vele. A másikban felhúztam egy hálózatot, jól kerestem vele, de mégsem hozta az elvárást.
2014. aug. 12. 22:26
 15/46 anonim ***** válasza:
67%

"Minden MLM cég elindult valamikor"


Igen, a kérdés az, hogy TE miért akarsz indítani egyet? Ha statisztikailag nincs sok esélyed, akkor miért? Lehet, hogy azért, mert úgy gondolod, a cég alapítójának jobb lenni, mint a legügyesebb termékforgalmazójának? Lehet, hogy nem is hiszel a hálózatépítésben annyira?

2014. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

1. Kihívás 2. Nyilván az alapító(k)é a legnagyobb profit


A lehetetlen is csak addig lehetetlen, amíg valaki meg nem csinálja. Sok MLM-be betekintést nyertem, láttam a hibákat, vagy, h melyik mivel jobb/másabb, mint a többi. Alapítónak lenni nagyobb büszkeség, és én irányíthatok mindent, amíg a forgalmazó csak egy már kitalált rendszerben a legjobb. Hiszek a hálózatépítésben, pont ezért foglalkozok vele, bár én inkább értékesíteni szeretek, és oktatni, mint hálózatot építeni.

2014. aug. 12. 22:46
 17/46 anonim ***** válasza:

Ha a kuponokra adnak 25% engedményt + még neked is adnak utána pénzt, mint kuponterjesztőnek = nekik kevesebb marad!


Ezzel szemben, ha postai úton kijuttatnak pl. A4-esen 30db kupont ez nekik 2Ft/30kupon árban megáll, illetve az árengedmény összege. Amennyiben ezen ár alá mész és megbízható vagy, esetleg csak a tényleges kuponfelhasználók után kell kifizetniük a 2/30 Ft-nyi kuponforgalmazási díjat, akkor lehet vevők lesznek az ötletedre. Ebből a 6-7 fillér/db árból mennyit osztanál vissza és mennyit tartanál meg magadnak belőle?


Miért olcsóbb/jobb/célravezetőbb ez egy boltnak, mint kirakni egy táblát AKCIÓ, vagy a bejárat mellé elhelyezni a kuponokat???

Nem kell felháborodnod! Kisboltosként ez lenne az első kérdés, amit kapsz tőlem. Legalább gyakorolhatsz most egy kicsit, ingyen és bérmentve :)

2014. aug. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
ugye te életedben nem tárgyaltál multival, igaz? De majd ha mész valakihez feltétlenül írd meg, beülnék veled megnézni a pénzügy arcát amikor et előadod :D
2014. aug. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
40%
Tudom miről van szó. Nem kupon, hanem pueblo utalvány. Érdemes vele foglalkozni. A mindennapi használati cikkekhez olcsóbban juthatsz hozzá. Van benne lóvé, de nem munkanélkülieknek találták ki. Spórolni is úgy tudsz ha van miből, mert az utalványt amivel kedvezményesen vásárolhatsz előbb meg kell venni....
2014. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
36%

Aki azt mondja,hogy az mlm csakazoknak jó,akik fent vannak, azok nagyon tévednek. Az mlm azoknak jó akik dolgoznak benne. Ugyanis ha van termék, akkor van állandó pénz mozgás, még lent is. Ha valaki belép egy mlm rendszerbe és nem csinál mástcsak a termékeket eladjaés nem épít hálózatot már az is kerespénzt.

Persze nem mindegy, higy kinek és mit adsz el. Sajnos az mlm-nek azért van rossz híre mert sok a "rásózós" hozzá nem értő.

https://www.youtube.com/watch?v=GvOLJ9D9MvU&feature=player_d..

2014. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!