Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mostanság indulna egy MLM...

Ha mostanság indulna egy MLM cég, amiről még nagyon kevesen tudnak, szóval nagyon hamar lehetne feljutni, és a fő profilja a spórolás lenne, akkor szívesen részt vennétek benne?

Figyelt kérdés
Ez nem egy szokványos MLM lenne, korlátozások nélkül és reklámozni is szabadna.

2014. aug. 12. 16:35
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
39%

Az MLM-ekben az a vicces, hogy úgy hirdetik a szisztémát, mint ami azért jó, mert megkerüli a hagyományos kereskedelmi láncot és ezáltal spórol a marketing költségeken.


Holott az MLMek 100%-a túlárazott gagyit árul. Mindegyik, kivétel nélkül, amelyik terméket forgalmaz.


Nagy örömmel várom az első ellenkezőt, de arra kérem egyúttal, hogy ÁRMEGJELÖLÉSSEL és TERMÉKMEGJELÖLÉSSEL lesz szíves felhozni a példát a jó minőségű és jó árú termékre, ami csak és kizárólag MLM rendszerben kapható. Akkor beszélgethetünk...

2014. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
33%

"lesz szíves felhozni a példát a jó minőségű és jó árú termékre"


Hogyan határozod meg a minőséget? Te fogod eldönteni, hogy az jó, vagy nem. Igaz?

2014. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy egyik cégnek sem célja, hogy téged meggyőzzön a termékének az értékéről. Minden cégnek az a célja, hogy legyen ELÉG vásárlója a termékének. Minden régóta működő MLM cégnek van elég ilyen vásárlója, tehát van elég ember, aki szerint az adott termék ár/érték aránya alacsonyabb, mint az elérhető helyettesítő termékeké. Senkinek sincs szüksége arra, hogy a TE véleményedet, ítéletedet hallgassa. Max neked.
2014. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Na, a jóslatnak megfelelően meg is jött ez első MLM huszár, aki nem mondott semmit, de ez alatt többször kioktatott, hogy én le vagyok xarva, mert az MLM cégnek jó.


Köszönjük Emese, jöhet a következő, aki már valami konkrétumot is fel tud hozni.


ps.: Minden terméknek van specifikációja, abból azért nem túl nehéz megállapítani, hogy átlag alatti, átlagos vagy átlagon felüli termékről van szó.

2014. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

"Minden terméknek van specifikációja"


Te nem bírsz különbséget tenni a specifikáció és a minőség között, ugye?


Kérlek most határozd meg, hogy a PUR mosogató, vagy a JAR mosogató a jobb minőségű! Utána jöhetsz 43-as bőr alkalmi cipőkkel. Bugatti vagy

Deichmannos Claudio Conti.


A specifikációk alapján azt sem fogod tudni eldönteni, melyik jobb, mint a másik. Arról nem is beszélve, hogy arról halvány fogalmad sem lesz, hogy *mennyivel* jobb, amelyik jobb...


Tudod... vannak a gyári autóalkatrészek, és az azoknak MINDEN specifikációban megfelelő utángyártott alkatrészek.. Ha te a specifikációk és az ár alapján akarsz dönteni, akkor a gyári alkatrészek nyilván túlárazott szarok...


Szerintem ülj le!

2014. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

Ja, és nem, nem rólad szól a világ. Én nem arról írtam, hogy az MLM cégnek jó, hanem arról, hogy van sok *vásárló*, akinek jó... És ezért valóban, a gyártónak, vagy akármelyik forgalmazónak a te véleményed teljesen irreleváns.. Sőt, tovább megyek: a vásárlóknak is irreleváns a véleményed, valamint sértve érezhetik magukat, amiért te megkérdőjelezed az ő döntésüket, és teszed ezt úgy, hogy fogalmad sincs, milyen terméket használnak, és az mennyit ér meg nekik.


Egyébként mégis ki az atyaúristen vagy te, tényleg, hogy ennyi ember döntését megkérdőjelezed?


Amúgy szerintem nézd meg a consumerreports írását a mosóporokról. Nézd meg, melyik lett a legjobb, nézd meg, hogyan árulják, aztán kérj elnézést az ostoba megjegyzésedet illetően! ;) (Ja, tudom... kamu a teszt, hiszen nem te végezted el! :)

2014. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Kedves EMESE a szart is szeretik a legyek, ezen az alapon szerinted több milliárd légy nem tévedhet! Ergo neked is szeretned kell?


Az emberek pont, hogy tömegben nagyon buták, a birka hatásnak hála könnyen megvezethetőbbek, mint egyesével. Ezért is van a sok fizetős MLM összejövetel, ahol a fizetett sikerembert lehet tapsikolni ezerrel :)


Jó tapsikolást és sok balekot kívánok, legyen szép napod!

2014. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

"Az emberek pont, hogy tömegben nagyon buták, a birka hatásnak hála könnyen megvezethetőbbek, mint egyesével."


OK, akkor már csak egy kérdésem van: szerinted a buta megvezetett többség a boltban, vagy mlm hálózatból vásárolja mondjuk a tusfürdőjét? Átfogalmazom: szerinted a tömegeket a TV reklám, vagy az MLM propaganda találja meg könnyebben?


Aztán nincs több kérdésem, megválaszoltad mindet.

2014. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"OK, akkor már csak egy kérdésem van: szerinted a buta megvezetett többség a boltban, vagy mlm hálózatból vásárolja mondjuk a tusfürdőjét? " A többség a boltban veszi meg 1000Ft alatt jellemzően, míg néhányan az MLM-es 25 000Ft-ost veszik meg pl. unokatestvérem.

De ár érték alapján tuti a 25ezres nyerne. Van esetleg erre valami jó MLM-es mondásod?


"Átfogalmazom: szerinted a tömegeket a TV reklám, vagy az MLM propaganda találja meg könnyebben? "---Remek tipikus MLM-es féligazság, igazat mondunk miközben hazudunk, vártam egy hasonló beszólást, reméltem hallok valami újabb aranyköpést, de ezt már pont hallottam három másik MLM-estől is :(

(könyvből van, vagy előadásról erre még senki nem adott választ)


A kérdésedre válaszolva a TV reklám több embert elér, de a birka hatás kevésbé érvényesül, mivel különálló TV nézőkről beszélünk! Persze lehet hadakozni, felhozni az öregotthonokat, ahol tömegben nézik a TV-ét, ez esetben nagyobb igazságtartalmat nyer a mondandód.


Személy szerint én még soha nem tárgyaltam meg 1 rokonommal sem a reklámokat és nem győzködtem róla őket, IGEN IS EZ A TUTI, VEDD EZT! Persze nem zárom ki, hogy nálatok ez megy...

2014. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

" míg néhányan az MLM-es 25 000Ft-ost"

Belinkeled ezt a terméket? Vagy csak ideböffentettél valami butaságot? Ilyen jellegű "ÁRMEGJELÖLÉS"-re gondoltál?


"de a birka hatás kevésbé érvényesül"

"Tíz fogorvosból 9 ezt ajánlja." Hol is hallottam ezt? Csak nem a TV-ben? A "birka hatás" azt jelenti, arra mész, amerre a tömeg szerinted megy. Ehhez nem kell *látnod* a tömeget. De ha benézel a szupermarketbe, az is megvan. Te is a tömeg után mész, az agyadat nem használod. Ha a többség szerint az MLM szar, akkor szerinted is, bár még egyetlen termékét sem próbáltad. Szóval a birka hatás tökéletesen érvényesül.


Az MLM-es vásárlók túlnyomó többsége egyébként SOHA nincs üzleti jellegű találkozón. Egyszerűen az ismerősük mutatott nekik valamit, nekik az tetszett, és azóta azt vásárolják. Náluk hogyan próbálod magyarázni a "birka hatást"?


"Személy szerint én még soha nem tárgyaltam meg 1 rokonommal sem a reklámokat és nem győzködtem róla őket, IGEN IS EZ A TUTI, VEDD EZT!"

Te valamit keversz. A reklámoknak pont az a lényegük, hogy azok beszélnek hozzád a rokonaid helyett, azok beszélnek a rokonaidhoz helyetted.. Az MLMben viszont ha van valamiről pozitív véleményed, ha van valami jó híred, azt megosztod a rokonaiddal. Persze nem zárom ki, hogy nálatok nem ez megy..


Azért vegyük észre, hogy a nagy arcoddal elfelejtettél válaszolni pár régebbi felvetésre:

- "Kérlek most határozd meg, hogy a PUR mosogató, vagy a JAR mosogató a jobb minőségű!" Most akár beidézheted a tömegek által használt bolti tusfürdő és a rokonod által használt 25ezres (link?) tusfürdő *specifikációját* is...

- consumerreports? Valahogy nem reagálsz egy tényre, amit te követeltél előzőleg. Vajon miért? Nem tetszik, hogy nem téged igazolt?


Nehéz téged komolyan venni, ha nem reagálsz tényekre, kérdésekre, ellenvetésekre. Elég tipikus, betanult gondolataid vannak csak. Az első próbán elvéreznek. A vitatechnikád is szakmailag nulla. "az MLMek 100%-a túlárazott gagyit árul. Mindegyik, kivétel nélkül, amelyik terméket forgalmaz." Értelmes közönség előtt nem áll meg az ilyen kijelentés valamilyen hiteles hivatkozás nélkül. Igénytelen vitatechnika, ha nem teszel valamilyen forrást a tényként közölt kijelentéseid mellé.


Tudom, hogy semmire nem várhatok konkrét választ, hiszen csak úgy böfögöd fel válogatatlanul a butaságot.


Ha mégis, ezekre válaszolj:

1; pur, vagy jar; hogyan döntesz, melyik a jobb, és mennyivel? Van jogod a vásárlók helyett dönteni ebben a kérdésben?

2; 25ezres tusfürdő link

3; consumerreportsos téma és a 100%-os kijelentésed közötti ellentmondás feloldása.

2014. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!