Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre miért mennek ki a...

Külföldre miért mennek ki a fiatalok, családjuktól távol jó csicskamelót végezni napi 12 órában?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 19:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/153 anonim ***** válasza:
85%

T Harv Ekker Milliomos Elme titkaiban mondta:,,Aki jön a szeretettel,az próbáljon meg szeretettel fizetni a boltban."

Ha sikerült szóljon.Én ezt kiterjesztem fizessen hazafisággal,hazaszerettel,sőt szerelemmel.

2013. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/153 anonim ***** válasza:
45%
Nem luxuslakás és BMW kell, bár olyan kis értetlen vagy, ha elmagyaráznám se fognád fel.
2013. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/153 anonim ***** válasza:
62%

"Nem luxuslakás és BMW kell, bár olyan kis értetlen vagy, ha elmagyaráznám se fognád fel."


Így van, de a kérdezőnek magyarázhatod, ő csak szajkózza a saját hülyeségeit.


Kérdező!


Maradj otthon a családod és a barátaid között, és majd ha munkanélküli leszel, etesd a gyerekedet hazaszeretettel, meg a barátaiddal.

2013. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/153 A kérdező kommentje:
Megint a hülyeség, boltban fizetni meg gyereket etetni, ezekre kizárólag külföldön van lehetőség, ugye? Érdekes, más miért tudja a számláit Mo-n is kifizetni? Mert nem olyan kapzsi, és elég neki egy középkategóriás autó de inkább megmarad a hazájánál? Itt is van fedél a fejed fölött, itt is tudsz ételt venni és még luxusra is futja, képzeld tömve vannak a szórakozóhelyek, emberek járnak futballmeccsekre, kocsmába, fesztiválokra, ugyanúgy van tévéjük és még sorolhatnám.
2013. szept. 4. 13:07
 45/153 anonim ***** válasza:
62%

Igen, tele vannak a plázák, stb, eljárnak az emberek, de az csak egy kis részük. Azok közül meg aki nem megy külföldre, nagyon sok esetben azért nem, mert vagy nem tudja a nyelvet vagy már idősebb. Magyarországon egy közép kategóriás autóhoz is már relatív jól kell keresni, mondjuk legalább nettó 140-150 felett. Azért, főleg vidéken, még a diplomások sem kapnak ennyit. És itt mint már sokan leírták, nem maga a pénz vagy a jó kocsi miatt jönnek, persze vannak ilyenek is, de a többség ÉLNI jön ide, mert otthon abból a fizetésnek nevezett valamiből esetleg MEGÉLNI tudsz, ÉLNI azt nem! Ha nem érted a kettő közötti különbséget, kár tovább magyarázni! Azonban aki otthon is jól érzi magát, avval nincs is semmi baj, de akkor te se oszd itt az észt, hogy ki minek megy ki! Mindenki ott legyen boldog, ahol akar! Nekem a keresztapámék nyugdíjasok lettek, kiköltöztek Thaiföldre, mert a magyar nyugdíjukból vígan elvannak. Ha ott érzik jól magukat, miért bántsuk őket ezért?


Csak úgy megkérdezném, te mennyit keresel otthon és milyen beosztásban, ha szerinte otthon olyan jó a munkaerő piaci helyzet, hogy munka van, csak dolgozni nem akarnak néhányan? Az ilyen szövegeket, miszerint "csak az nem dolgozik, aki nem is akar" típusú mondókákat általában az apuci, anyuci eltartottjai tesznek, akik nem ismerik a valóságot.

2013. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/153 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező, azért, mert ott van lehetőség előrelépésre. Ki tudsz fizetni magadnak egy tanfolyamot, minimálbérből. Félre tudsz tenni még a minimálbérből is. Itt meg mi van? Elmesélem neked, hogy 105 ezer forintot kerestem. És ez még a jobbik eset, van aki jóval kevesebbet kap. Ebből Budapesten, ahol munka is van elvileg, 50ezer elmegy albérletre nekem rezsivel együtt, 11ezer BKV bérletre. 105-66= 39 ezer Ft. (!!!!!) Ebből vegyél kaját - elmesélem neked, havi 20 ezerre tudtam levinni az étkezés költségeit, de akkor nem ettem se húst, se sajtot, de még egy csokit se, és főztem.. - , fizess mondjuk még egy telefonszámlát magadnak, néha esetleg szórakozni is elmennél..de nem mész, mert nincs rá pénz! Arra se, hogy a nagy haverokkal meg a családdal megigyál egy tetves sört! Félre akarnál tenni? Esetleg gyűjtenél megtakarítási számlán, kötnél egy kicseszett életbiztosítást? Hát, nem fogsz! Tanulnál még? Kit érdekel, arra sincs pénz!

Május 31-el vesztettem el a munkámat. Felsőfokú végzettségem van, nyelvtudás, némi tapasztalat. Azóta se találtam munkát, és rohadtul nem tolonganak értem, pedig nem túlzok, kb. 200 önéletrajzot MINIMUM elküldtem. A pincértől az adminisztrátorig mindenre. Jó, ha 6-7 interjún voltam, ahol az utolsó körben sosem engem választottak, és fogalmam nincs mi kéne ahhoz, hogy végre én is kapjak itt munkát. Arról nem is beszélve, hogy az adó meg minden szar amit levontak a fizetésemből csak eltűnik, mintha a fekete lyukba dobnám, és semmi, de semmi nem lesz jobb ebben az országban. Az álláskeresői járadék összege is valami eszméletlen, a minimálbér a maximum, 3 hónapig amit kaphatsz. Pedig ennél jóval többet fizettél be. El van cseszve az egész. Őszintén szólva mennék már külföldre, akármilyen munkára, az egyetlen oka annak, hogy még itt vagyok az a párom, akivel úgy döntöttünk, hogy spórolunk némi pénzt és jövőre megyünk innen a francba. És az is tuti, hogy én a büdös életben nem jövök ide vissza többet. 25/L

2013. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/153 anonim ***** válasza:
79%

Nos kérdező: Nem csak Pestből meg Dunántúlból áll ám M.o.


Gyere el Csongrád megyébe meg Békésbe, és keress ipari végzettséggel munkát ami nem diplomás, és nem zöld gomb nyomogató "csicska" munka. Ja és ha nincs 20km-es körzetedben, akkor fizesd a 30k + rezsis albérletedet vagy az üzemanyag költségedet havi 90-ből (és még lehet sokat mondtam).


Vedd fel videóra, megnézem, hogyan hozod össze. Ja és persze egyél vajas kenyéren kívül mást is.



Na ez a helyzet errefelé. Hülyegyerek.

2013. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/153 A kérdező kommentje:
Ezek csak kifogások, ha túlköltekezel akkor persze hogy nem jösz ki a pénzedből. Ha rendesen hárman kivesztek egy albérletet mint sokan mások is akkor kijösz kb 35 ezer forintból, a 10 ezres bérlet sem kell hogyha a munkahelyed mellett veszed ki az albérletet. Minden nap ehetsz, van fedél a fejed fölött és jut simán szórakozásra is, akkor miért is van nyomor? És emellé havonta ezekkel még plus 25 ezret megspórolsz, abból simán jut kocsira, tanfolyamra, vagy bármilyen luxusra. Itt nem nyomor van, hanem mohóság és túlköltekezés.
2013. szept. 4. 14:56
 49/153 anonim ***** válasza:
54%
Ja és erre még a buszjáratok se úgy járnak, hogy beérj 6-ra, mert egyáltalán nem létezik olyan busz, amivel beérsz addigra. Másrészt meg annak se sok értelme van, hogy elbuszozol a napodból 4 órát minimum.
2013. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/153 anonim ***** válasza:
45%

Hát te totál hülye vagy. Akkor háromnegyed Magyarország hülye.


Bocs, nem lehet mindenki olyan isten mint te.


Te biztos egy pesti kis panelmajom vagy.

2013. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!