Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre miért mennek ki a...

Külföldre miért mennek ki a fiatalok, családjuktól távol jó csicskamelót végezni napi 12 órában?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 19:46
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/153 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező te nagyon hülye van!
2013. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/153 anonim ***** válasza:
54%

A szüleivel él, kisiskolás még, ennek ellenére 1 nagy...

Ne etessétek szegényt mert elhízik!

2013. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/153 A kérdező kommentje:

Akkor magyarázzatok meg nekem két dolgot, nekem naívnak, mert ezeket nem tudom megérteni.

Miért van az, hogyha kimegyek az utcára minden nap csomó 47 ezerért közmunkát végző fővárosi embert látok akik megélnek, 80 ezerből viszont nem lehet megélni? Meg miért van az, hogy fórumon mindenki informatikusnak meg ipari vállalkozónak meg vidám kétévente autót cserélgető gondtalan aranyifjúnak megy ki külföldre, én meg sok embert ismerek és majdnem minden ismerősöm elsősorban hotelt takarítani, mosogatni, konyházni 12-14 órában hajón, babára vigyázni, négerek közé taxizni, lakni megy ki és többnyire kiégetten jön vissza körülbelül 1 millió Ft-tal zsebében? Ilyen erővel mindenről be lehet bizonyítani hogy az felhőtlen boldogság, ha a legsikeresebb 5%-ot mutogatom és nem veszünk tudomást a 95% általános tömegről.

2013. szept. 7. 14:42
 94/153 anonim ***** válasza:
87%
Kerdezo, te MIT DOLGOZOL? Ki tart el?
2013. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/153 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj ember! A közmunkás, aki 47 ezret keres, mellette még 99% hogy feketén dolgozni kényszerül, mert különben nem élne meg. Fővárosi vagy, most ismerted, el, ezek szerint vidéket nem ismered. Vidéken még annyi lehetőség sincsen mint Budapesten! És igen, van aki takarítani, mosogatni jön ki és akkor mi van? Legalább megélnek belőle! Mit zavar az téged, hogy ki miből él meg és hogyan, hány emberrel lakik együtt vagy sem? Mi közöd van neked ezekhez? 7 éve élek Angliában, és igen, diplomával a kezemben az első 1,5 hónapban mosogató voltam egy étteremben, mivel nem volt sok tartalékom, így nem várhattam a szakmai munkára! 1,5 hónap után el tudtam helyezkedni a szakmámban. Egyáltalán nem volt ciki mosogatni! Miért is lett volna, hiszen dolgoztam! Naplopónak, megmondóembernek sokkal rosszabb lenni. Haza pedig azok mennek csak, akik nem tudnak kikerülni a mosogatói állások világából vagy pedig csak világot látni jöttek, és mindegy mit dolgoztak, vagy pedig nem olyan a személyiségük, ami elég a külföldi munkához! Aki itt marad, a kezdeti nehézségek ellenére, az nagy eséllyel jól fog járni. Ismerek jó néhány magyart, szinte mindegyikük alacsony pozícióban kezdte, de ma már mindegyiküknek jól megy. Van aki fodrász, van aki masszőr, van köztük szakács, IT-s, kozmetikus, stb! Kis lépésekben itt van lehetőség előre jutnod, ha igazán akarsz és megvan hozzá a nyelvtudás és esetlegesen a szakmai tudás. Akik meg nyelvtudás és szaktudás nélkül jönnek ki bárhova, azoknak meg teljesen mindegy, mert sehol sem lesz jó! Én a saját tapasztalataim alapján azt mondom, hogy 10 emberből, aki kijön 7-nak valóban bejön a dolog és ha elég kitartó, akkor el tud érni egy olyan életszínvonalat, amilyenre otthon esély sincsen!


Ajánlom a videóimat:


http://www.youtube.com/watch?v=sibrgI7rIbs&feature=c4-overvi..


http://www.youtube.com/watch?v=BZOYK6IQvzA&list=SP0oeAdgYwOb..


http://www.youtube.com/watch?v=0QLmM30UfWo

2013. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/153 anonim ***** válasza:
78%

Te tényleg orvosi eset van vagy vazz.

Nehogy már 47 ezres fizut hozzál fel,EMBER.

Tudod te mit beszélsz??

47 ezer mire elég?Lesz egy csajod körbe röhög,ennyiből mit csinálsz?Milyen képzést mit végzel el?Mit csinálsz ebből?

Aki jó szakmával rendelkezik az nem mosogatni megy ki meg gyárba,vagy sz_rt lapátolni,az tényleg érdemi normális melóra,pl informatikus.

Tényleg nincsen realítás érzéked.

És nem lehet megélni 47-ből se 80-ból,se 160 ezerből,se 250 ezerből segítek 300ezerből is csak nagy nehezen,ennyi.

Persze ha normális emberhez méltó életet akarsz élni csak akkor igazak ezek,ha neked elég a fos,a sz_r ha neked elég mondjuk egy igénytelen csaj,akkor igen 47ezerből el leszel,de ott is maradsz.

2013. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/153 anonim ***** válasza:
70%
Hagyjátok már fogalma nincs mi hogy merre hány méter csak a saját baromságát löki egyfolytában!
2013. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/153 anonim ***** válasza:
100%
Hát megnézet a videókat. 80%-a süket duma a maradék pedig 80-as iq alattiaknak új csak.
2013. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/153 anonim ***** válasza:
87%

Végre bevallotta hogy pesti! Tudtam én, de nem mondta volna meg magától.

Pestiek nagy %-a totálisan informálatlan vidékkel kapcsolatban, ők elvannak a kis paneljükben és úsznak az árral.


TISZTELET A KIVÉTELNEK! De olyan nem igazán van.

2013. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/153 anonim ***** válasza:

Én 10 percig bírtam nézni, de nagyon álmos lettem lehet hogy 95% a süket duma.


Az pedig, ki mennyire elégedett változó, főként az életvitelétől is függ. Hogy személyes példával éljek én n. 100e-et keresek ebből a kolosszális fizetésből sikerült 3m-át összespórolnom, ismerősöm Bécsbe jár heti 5 napot ingázik n. 560e-et keres, semmi tartaléka nincsen. Másik ismerős itthon n. 380e-et kap + évi 750e cafeteria, kezd rendszeressé válni nála a fizetés előtti héten kölcsön kér 20-30e-et persze 10-edikén mindig megadja.


Tehát kinek mennyi az elég az nagyon változó. Ennek ellenére kétlem, hogy a kérdező 47e-el megelégedne és megtudna belőle élni. Valószínűnek tartom életében eddig 1 percet sem dolgozott, hiába is mentegetőzne azzal, hogy anyukája parancsára rendet rak a saját szobájában havi 1-er.


Írásai, hozzászólásai alapján kitűnik, nincsen tisztában az árakkal. Nem lepődnék meg azon sem, ha 1kg kenyeret kb. 20Ft-ra lőne be árban...


Kedves kérdező azzal már tisztában vagyunk nem dolgoztál soha, hiszen még gyerek vagy. Szeretne mindenki pontosabb képet alkotni rólad ezért jó lenne, ha közölnéd az életkorodat (10-14?), előre is köszönöm az információt.

2013. szept. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!