Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre miért mennek ki a...

Külföldre miért mennek ki a fiatalok, családjuktól távol jó csicskamelót végezni napi 12 órában?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 19:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/153 A kérdező kommentje:
A sok pénz látványa sokakat megbolondít, viszont az árak is sokkal magasabbak külföldön és ott sem fog a tipikus takarító, vagy segédmunkás bevándorló BMW-vel furikázni, ezek csak a ritka sikerek. Az átlag ember kiég egy év alatt külföldön, mert 12 órában csicskáztatják, ha egyáltalán talál munkát. Ez a valóság. Meg nem olyan nagy a különbség, aki Magyarországon sem akar tanulni és dolgozni azt külföldön sem fogják napi 6 órában agyonfizetni. Meg most Magyarország is sokat fejlődött, rezsicsökkentés, nőtt a munkahelyek száma és sorra buktatja le a versenyhivatal, meg az adóhivatal a tisztességtelenséget. Nem kell türelmetlenkedni, rohamos tempóban oldódik meg az országban szinte minden, csak hűségesnek és türelmesnek kell lenni, nem gőgösen lenézni a másikat és hülyének kikiáltani, amiért hűséges a hazájához. Majd az első válságnál, amikor nem mennek külföldön már annyira rózsásan a dolgok és nem lesz munkád és nem fognak annyira szeretnek, úgyis vissza kell majd jönnöd és akkor majd rájösz, hogy kik az igazi barátaid és hogy fontos az életben a család is és a szeretet, nem csak a pénzzel pöffeszkedés.
2013. szept. 5. 21:36
 82/153 A kérdező kommentje:
Amúgy meg minden nagyvárosban van munka. Még Magyarországnál sokkal-sokkal szegényebb országokban is a nagyvárosokban van munka. Ez nem függ sem helytől, sem korszaktól.
2013. szept. 5. 21:50
 83/153 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem troll a kérdező.


Ne is írjon neki senki, úgyse hiszi el mi a helyzet pesten kívül. Akkor meg minek fáradjunk.

2013. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/153 anonim ***** válasza:
45%

" Meg most Magyarország is sokat fejlődött, rezsicsökkentés, nőtt a munkahelyek száma és sorra buktatja le a versenyhivatal, meg az adóhivatal a tisztességtelenséget. Nem kell türelmetlenkedni, rohamos tempóban oldódik meg az országban szinte minden, csak hűségesnek és türelmesnek "


Uram atyám! Te írod a Fidesz propaganda szövegeit? Most már látszik, hogy agymosott vagy! Magyarország nem fejlődik, sőt, egyre rosszabbak az állapotok. A válságból való kilábalás pedig csak a kormányzat szövegelése!


Valóban, itt magasabbak az árak, de a lakhatás költségein kívül semmi nem kerül annyival többe, mint amennyivel a fizetés is több! Magyarországon a fizetések alacsonyság miatt sokkal nehezebb a a megélhetés! Magyarországon az emberek a fizetésük felét elviszi a rezsi! A többiből pedig alig lehet ÉLNI!


A nagyvárosokban van munka? Igen, akad. Azonban, családdal, gyerekkel nem lehet idegenekkel lakni, így a lakbér is elérheti a 100.000 Ft-ot! Vidéki nagyobb városokban még a diplomások is alig keresnek valamit! Diplomával, nyelvtudással, tapasztalattal 120.000 Ft-okat adnak! Ebből hogy tartasz el családot? SEHOGY! Amit te megélhetésnek gondolsz, hogy mindenhova gyalog, meg osztozkodni másokkal, legolcsóbb vackokat venni, azt mind nem lehet véghez vinni olyannak, aki egy kicsit is igényes! Te igénytelen vagy, így nettó 60.000 ből is vígan megélsz, de ha családod lesz, ez már nem lesz elég, sőt, a duplája sem!


Külföldön pedig messze nem mindenki mosogat vagy takarít! Ma már rengeteg jól képzett, a nyelvet jól beszélő érkezik, akik a szakmájukban kapnak állást! A hozzád hasonló betokosodottak akarják csak elhitetni, hogy mindenki csak "csicska munkát" végez! Ez is része a Fidesz, mindenki ellen uszító politikájának! A szeretetről meg annyit, hogy lehet ott itt nem szeretnek, mert valaki külföldi, de amíg itt, külföldiként, több elismerést, megbecsülést kapok, mint otthon, magyarként, addig nincs miről vitatkozni! Mellesleg a magam részéről semmiben nem tapasztaltam hátrányos megkülönböztetést, az itt eltöltött 5 évem alatt. Fizetésben is ugyanazt kapom, mint a helyi társaim.


Javaslom, menj máshova a hülyeségeiddel, mondjuk valami szélsőséges fórumra, ahol vevők az ilyen sz*rságokra, amiket írsz. Magyarságtudatból nem tudsz megélni! Én, nettó 220.000 Ft-os fizetés ellenére eljöttem! Bőven megéri itt lennem. Itt változatos projecteken dolgozhatom, nemzetközi csapatban, ha otthon maradok, uncsi, lejárt lemez munkák lettek volna, ráadásul 220.000 nettóból mára nettó 180.000 lett volna!(volt munkatársaimtól tudom, hogy 7 évvel ezelőtti bérekből kell megélniük, úgy hogy az árak csak nőnek, és nőnek!)

2013. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/153 anonim ***** válasza:
23%
#81-es látom nem látod a lényeget,VÁLSÁG nincsen fogd már fel NINCSEN csak itt a balkánon,nekem tuti mindig lesz melóm mert IT-s vagyok,ettől nem félek :D
2013. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/153 anonim ***** válasza:
30%

Nem kellene ennyire ítélkezned. Tudod nem egy olyan családot ismerek, akiknél hiába dolgozott orrba-szájba mindkét szülő, hatalmas nyomás volt rajtuk, sok munka - mindez miért? Nevetséges zsebpénzért. Tudod ez az egész nem csak pénz kérdése, hanem megbecsülésé, illetve hogy kevésbé stresszes életet tudj élni.

Én ápoló vagyok, és hiába van diplomám, amivel simán kapok munkát itthon is. Egyszerűen röhejes, amit fizetnek!!! És tudod mennyit dolgozok ezért? És itt most nem arról van szó, hogy nem szeretem csinálni, mert imádom, és van hivatástudatom! Csak amikor 12 órázok, és 40 beteg van rányomva 2(!) ápolóra, akkor valahogy elkezd elkopni a hivatástudat is, nem tudom élvezni én sem a munkát, és testileg-lelkileg is egyszerűen kifáradok!! Arról már nem is beszélve, hogy nyaralni, kikapcsolódni sem tudok elmenni ezekből a fizukból, mert nem telik rá! Nekem nincsenek olyan szüleim, akik tudnának támogatni... Sőt!

Hiába szeretem a munkámat, a betegeimet és csinálom szívvel-lélekkel! Ezért döntöttem így, hogy kijövök Angliába. Itt is teperni ki, való igaz, de hétvégén nem 2-en vagyunk ápolók egy egész osztályra, nem kell elavult/eltört eszközökkel trükköznöm és összeeszkábálnom, mert a kórháznak van pénze normális és modern eszközökre!!!! Tudod mekkora különbség ez? Itt újra beleszerettem a szakmámba.

Ezt Magyarországon szerinted mikor fogom újra érezni? Más kérdés az, hogy hiába van diplomám ápolóként, Mo.-n ugyanúgy rám nyomták a segédápolói munkát. Nem arról van szó, hogy nem csinálom meg, de basszus nem azért tanultam eü.-s középsuliban + eü. karon jó erős átlagot produkálva, hogy megragadjak azon a szinten...

Úgyhogy nem kellene ítélkezni, nem látsz bele minden egyes ember életébe, hogy ő miért akar kimenni innen.

23/L

2013. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/153 A kérdező kommentje:
Így az eszközökben és személyzetben gazdag kórház méggazdagabb lesz. A szegény pedig mégszerényebb. Inkább külföldi orvosoknak kéne jönniük Magyarországra, ha annyira segíteni akarnak a szegényeken, nem? Hisz ez ennek a hivatásnak a lényege.
2013. szept. 6. 21:04
 88/153 anonim ***** válasza:
14%

Igen, ez a lényege valóban. Csak tudod mikor főállás mellett csak turis ruhákra telik, meg sokszor sakkozni kell, hogy melyik számla legyen befizetve, kb. az élettől is elmegy a kedvem. És ehhez társul az, hogy bénák eszközök. Meg ami a legjobban felháborított, hogy ránk szóltak, spóroljunk még többet a gumikesztyűkkel és szájmaszkokkal. Könyörgöm, beteg emberekkel dolgozunk, akik sokszor maguk sem tudják, hogy valami betegségük van! Azért a saját egészségemet hadd ne kelljen már feláldoznom az országért, mert azt viszont senki nem adja vissza...

Egyébként látszik, hogy milyen naiv vagy. Mindenki pénzből él, az orvosok is, az ápolók is. Hiába a hivatástudat, ha mellette az ápolók 90%-ának megélhetési gondjaik vannak. Egyik kolléganőmnél (80 ezer a fizuja...) például kikapcsolták az áramot, mert döntenie kellett: vagy eszik vagy áramot fizet. Neki mit mondanál? Őszintén... Pedig ő is szereti a szakmáját...

2013. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/153 anonim ***** válasza:
22%
Bár azt hozzá kell tenni, hogy az egészségügy egy külön kategória, mivel ebben az országban olyan "gyönyörűen" szét van verve... Ha benne dolgoznál, és jobban belelátnál, hidd el, hogy megértenéd. Főleg, mivel pont, hogy itt éreztem magamat egy csicskásnak, kint viszont megbecsülnek, és ez nagyon sokat számít.
2013. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/153 anonim ***** válasza:
14%

#87 - sőt, a külföldi eü személyzet megtanulhatna fotoszintetizálni, hogy tényleg napi 24 órában elláthassa a turbómagyar betegeket is. Meg kötelezően turult tetoválnak minden beteg homlokára, nehogy elfelejtse, hogy milyen jó neki itt Magyarországon.


Kérdező!! Te mit dolgozol, mennyit keresel? Ezt a fizetést hogy osztod be? Egyedül élsz?

2013. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!