Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre miért mennek ki a...

Külföldre miért mennek ki a fiatalok, családjuktól távol jó csicskamelót végezni napi 12 órában?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 19:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/153 anonim ***** válasza:
82%
Mert itthon még csicska melójuk sincs. Ott pedig a csicska melót is elég jól megfizetik a magyar bérekhez viszonyítva.
2013. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/153 anonim ***** válasza:
63%
messze nem mindenki végez "csicska" melót, azonban aki mégis, az azért, mert otthon vagy nem kapott állást, vagy azért mert még így is több megbecsülést kap, mint otthon. és egyre többen akik kijönnek, maximum az elején végeznek "csicska" munkát, ha nyelvtudásuk, szakmájuk engedi, továbblépnek.
2013. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/153 anonim ***** válasza:
73%

Én azért megyek ki Angliába mert lassan 1 éve keresek munkát,de semmi.. Még árufeltöltőnek sem kellek. Mivel a nagynéném kint él, most felajánlotta hogy menjek ki és dolgozzak, mert be tud vinni a munkahelyére.. Így elfogadtam a lehetőséget..Főleg hogy angolul sem tudok nagyon (németes voltam)

19/L

2013. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/153 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, hogy nincsen állás a településen ahol laktok, de hogy az egész megyében nincsen egy normális állás amit be tudtok tölteni, sőt egyik megyében se az egész országban azzal ne kábítsatok... Meg mi a fontosabb, a megbecsülés, vagy a család és a barátok? Ha külföldön új barátokat akarsz, úgy hogy nem egy anyanyelvetek van úgy nem tudtok annyira lazán beszélgetni mintha magyarul beszélgetnél, mert mindig ott lesz köztetek a nyelvi korlát.
2013. szept. 3. 20:25
 5/153 anonim ***** válasza:
16%

Aki akar dolgozni az talál munkát Magyarországon is.

A baj ott van hogy friss diplomás büfészakos is 500.000ft fizetést akarnak rögtön.


És a hitelt hitelre halmozó választópolgár is minimum 250.000 nettót akar mert ennyiből már tudná fizetni a részleteket 140 nettóért nem akaródzik elmenni dolgozni.

Remélem nemsokára,tényleg csak az szavazhat aki Magyarországon is a adózik.

Én annak őrölnék hogy a többi semmitérő 1 millió ember is elmenne Magyarországról és minden dolgozni akaró magyarnak lenne munkája a hazájában.



/ csak úgy kikívánkozott belőlem bocsi /

2013. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/153 anonim ***** válasza:
72%

"mi a fontosabb, a megbecsülés, vagy a család és a barátok?"


Nekem a megbecsülés, elismerés, jó fizetés. Barátaim itt is vannak, egyáltalán nem gátolnak nyelvi akadályok, jól beszélek angolul. A szüleimen kívül nincs senki otthon. Ők meg évente párszor meglátogatnak. Nem kell állandóan anyuci szoknyája alatt lenni, elvégre felnőtt ember vagyok.


Ja, és csicska munka mint olyan nem létezik! A Magyarországon fizetésnek csúfolt zsebpénz sokkal irritálóbb, hidd el. Én otthon az informatikában dolgoztam, nem kerestem rosszul, de mégis kijöttem, és már lassan 7. éve itt élek. Normális állásom van(szintén informatika), több megbecsülést, elismerést kapok itt, mint otthon bármikor! Aki nem élt még huzamosabb ideig külföldön, az ezt soha nem fogja megérteni. Errefelé az emberek megélnek a fizetésükből, persze itt is van szegénység, de az a szegénység nem ugyanolyan mint a magyar, illetve más közép európai országoké. Nem mellesleg, lehet hogy egy másik megyében van munka, de mivel a kkv-sok nem fizetnek költségtérítést, ezért ki az aki 64.000 Ft-ért, amiből havi 40-et elkocsikáz a munkába, elmenjen dolgozni? Itt az emberek 4000 fontokat kifizetnek évente vonatra, hogy bejárjanak dolgozni egy másik városba, de azért mert még így is van értelme. De otthon nincsen értelme 25.000 Ft-okat vagy többet fizetni utazásra, ha keresel 60.80 ezreket.

2013. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/153 anonim ***** válasza:
68%

Annyiban igazat adok a kérdezőnek, hogy nagyon sokan dirrel durral mennek Angliába. És mondjuk egy gyorsétteremben dolgozik vagy mosogat. Na ezért szerintem nem éri meg kimenni, de ha már kimegy na csapjon nagy "bye bye Sasha-t"


Viszont a friss diplomások elvárása nagyon gyakran nem találkozik a kezdő piaci fizetéssel. Ilyenkor persze rácsap az asztalra, és megyek külföldre dolgozni.

El is megy, de kint is alul kezdi. Na igen a pénz lehet hogy több, de ugyanúgy szanaszéjjel szpatják mert a létra alján van. Aki ezt nem tudja elviselni itthon bárhol elbukik, lemorzsolódik

2013. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/153 anonim ***** válasza:
28%

miért ne érné meg minmálbéres melókat nyomni? milliókat lehet félretenni, ha nem költekezel, illetve nem egyedül vagy.


bírom az ilyen okoskodásokat. Nekem se mindenem a pénz, de butaság ilyeneket állítani hogy nem éri meg kimenni melózni. tőlünk megéri, ha anyagiakat nézel. a többi meg egyénfüggő. az anyagiak univerzálisabbak. ha jobban kijössz akkor általában jobban élsz. a 12 óra is egy baromság. te úgy képzeled el hogy egész kelet európát ostorral csapkodják nyugaton hogy gyorsabban gyorsabban? én lassan 1,5 év alatt egyszer sem dolgoztam nem hogy 12 órát, de még 10 órát se. talán 9 volt a maximum, speckó helyzet volt.

2013. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/153 anonim ***** válasza:
71%

ma 19:54

miért lettem lepontozva???

Vidéken nem találtam állást magamnak..Ahogy a környező kisebb városban sem. Pedig elhiheted mosogatásra, sőt mekibe is jelentkeztem.Vagy túl képzett vagyok, vagy nincs gyakorlatom, vagy megkaptam azt is hogy túl fiatal vagyok, biztos elmegyek szülni majd.. Budapestre felmehettem volna, de ott meg albérletet kellett volna fizetnem..

Barátaim élik az életüket..De ott a skype, szóval fogok tudni dumálni velük...Anyám van csak, de ő támogat hogy menjek, lássak világot, utazzak, gyűjtsek pénzt, tanuljak nyelvet. Nagynéném befogad, és így a szállásom ingyen van..Persze befogok szállnia költségekbe, de ahogy ismerem úgyse engedi majd meg.. Így ha van lehetőség akkor miért ne ragadja meg az ember??

Tudod ha megélhetésedről, jövődről van szó akkor a megbecsülés, karrier fontosabb mint a barátok... Amúgy meg.. Nem véglegesen akarok kint lenni... Amíg elvagyok elvagyok, de egyszer végleg haza szeretnék menni..

2013. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/153 A kérdező kommentje:
Bármilyen meggyőző, akkor sem hiszem el hogyha nagyon dolgozni akarsz, sem a településeden, sem a közeli településeken, sem az egész megyében egyik településen sincs semmi normális meló. Meg nem csak a minél drágább autókkal lehet elmenni a munkahelyre, fel lehet szállni a buszra is mint minden normális ember, attól nem lesz sokkal rosszabb életszínvonalad, amiért rögtön gondolkodás nélkül el kell hagyni az összes barátodat és a családodat is.
2013. szept. 3. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!