Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre miért mennek ki a...

Külföldre miért mennek ki a fiatalok, családjuktól távol jó csicskamelót végezni napi 12 órában?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 19:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/153 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező még gyerek vagy, jó neked, irigykedünk is rád!

Amint kikerülsz a nagybetűs életbe és nincsen mögötted egy gazdag támogató család, nagyot fogsz koppanni és akkor majd felfogod miről beszéltek sokan! Addig is élj boldogan és tudatlanul...

2013. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/153 A kérdező kommentje:
Az már tényleg a pénzéhes szörnyeteggé válás bugyra, hogy a családodat is meg a barátaidat is elhagyod hogy egy kicsivel jobb autóért, és elröpüljenek örökre olyan évek amelyeket velük tölthetnél.
2013. szept. 3. 21:38
 13/153 anonim ***** válasza:
57%

" fel lehet szállni a buszra is mint minden normális ember"


Igen, fel. Azonban nem egy olyan település van, amelyen a buszközlekedés abszolút nem a munkába járóknak kedvez.


És nem gondolkodás nélkül szaladnak az emberek külföldre! Legalábbis a többség. És hidd el, a mai világban a megélhetés sokkal fontosabb, mint a barátok! A családdal meg webkamerán minden nap kapcsolatban lehet maradni. 12 órázásról meg annyit, hogy vendéglátásban előfordulhat, akár Magyarországon, csak nem mindegy mennyit kapsz érte. És ami még különbség, ha esetleg 12 órázik is valaki, hogy a túlórát itt ki is fizetik, tehát még értelme is van, de otthon, 4 órára bejelentenek, 8-at fizetnek, de 12-14-et dolgozol, és csak 8 órai bért kapsz.


Ismerek jó néhány magyart itt, rengetegen nem csicska munkát végeznek, jó helyen vannak, és eszük ágában sincs hazamenni. miért is tennék? itt alakulnak ki társaságok, ismeretségek, kapcsolatok. aki annyira ragaszkodik anyucihoz meg apucihoz, meg a barátokhoz, az maradjon otthon és "élvezze"

2013. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/153 anonim ***** válasza:
54%

ma 21:11 vagyok..

Ha nekem írtad hogy fel lehet szállni a buszra, és nem kell autóval menni mindenhova, akkor benézted. Ugyanis nem hogy autóm, de jogosítványom sincs.. Így én mindig busszal vagy gyalog járok mindenhová..

2013. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/153 anonim ***** válasza:
65%

"Az már tényleg a pénzéhes szörnyeteggé válás bugyra, hogy a családodat is meg a barátaidat is elhagyod hogy egy kicsivel jobb autóért, "


Ez nem a kocsiról meg pénzéhségről szól! Hanem az élet minőségéről! Otthon szépen lassan élhetetlen lesz az egész. a mentalitás, emberek egymás elleni viselkedés, szolgáltatóké,stb, stb.


mire mész otthon a barátaiddal, ha nem tudsz elmenni sehova, mert nincs pénzed?

2013. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/153 A kérdező kommentje:
Hagyjuk ezt a jól hangzó mesét, te is tudod hogy más beszélgetni bevándorlóként, ami alapból nem valami magas státusz, "barátokkal" akiket most ismertél meg és az anyanyelvetek is más, meg az amikor a barátaiddal beszélgettek akiket már több mint tíz éve ismersz iskolából és minden gyenge és erős pontodat ismerik és együtt nőttetek fel, tudják ki volt a szerelmed, vannak tökrégi poénok amiket elővesztek. Azért nem ugyanaz velük, meg "új barátokkal" beszélgetni.
2013. szept. 3. 21:52
 17/153 anonim ***** válasza:
78%

" Az már tényleg a pénzéhes szörnyeteggé válás bugyra, hogy a családodat is meg a barátaidat is elhagyod hogy egy kicsivel jobb autóért, és elröpüljenek örökre olyan évek amelyeket velük tölthetnél."


Amikor az óvodából elmész hogy iskolába menj új barátokat találsz. Az általános ballagás után továbbtanulsz és újra új barátokra lelsz.. Amikor férjhez mész vagy megnősülsz új barátokra lelsz.. Amikor elkezdesz dolgozni új barátokra lelsz..Hol vannak már az óvodai barátok, az általános iskolai barátok..Megsúgom neked. Sehol...A facen esetleg néha írtok egymásnak, de régen nem lesz közös programok, szórakozások..

Amikor az ember külföldre megy azért hogy jobban élhessen nem azért megy hogy kuxus autója legyen hanem azért hogy ha kifizeti a számlákat a megélhetéshez szükséges dolgokat ne szűküljön be az agya egy kis faluban..Világot akar látni, élvezni az életet, végül is csak 1 életünk van..Bármily meglepő dolgot fogok neked most elárulni de itt is új barátokra lelsz akikkel közös és felejthetetlen élményeid lesznek.. Velük is eltöltök sok szép évet.. A család: Nos lehet te szerencsés vagy hogy csodás szüleid vannak, de nem mindenkinek adatott ez sem meg. Nekem a családom egy alkoholista anyából és apából áll.. Egyik sem hiányzik, főleg az állandó verésük, megaláztatásuk..ő értük hidd el, nem kár hogy külföldre mentem.. A barátok?? Van 2 igaz barátom.. Ők 1800 km távolságban is igaz barátok maradtak. Évente többször találkozunk, és rendszeresen beszélgetünk online egymással. ők sem érnek már rá hogy minden hétvégén kirúgjanak a hámból..Családjuk van, dolgoznak..Akárcsak én.. de még 20 év után is tartjuk a kapcsolatot..

A távoli rokonok szintén nem hiányoznak hiszen utoljára a mamám temetésén láttam őket. Ahogy 300km-távolságból sem jöttek meglátogatni így 1800 km távolságba sem fognak jönni..

Szóval kedves kérdező.. Te vagy nagyon gyerek vagy még, és azt hiszed a tini osztálytársaid barátsága örökké élni fog.. Vagy csak elkeseredett vagy és a "dögöljön meg a szomszéd tehene" elvet alkalmazod.. Ha nekem nem lehet jó, másnak se legyen... így csak szidjuk a másikat hogy hogy képes elhagyni a családját, barátait.. biztos egy pénzéhes.....

Szűk látókörű vagy..de nagyon...

2013. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/153 anonim ***** válasza:
57%

"Hagyjuk ezt a jól hangzó mesét, te is tudod hogy más beszélgetni bevándorlóként, ami alapból nem valami magas státusz, "barátokkal" akiket most ismertél meg és az anyanyelvetek is más"


Ez nem mese. Persze tudni kell a nyelvet, de itt is nagyon jól el lehet beszélgetni akárkivel! Persze aki zárkózott, magának való, betokosodott ember, vagy a nyelvet sem tudja, az ne csodálkozzon, hogy nem veszik semmibe. Ahol dolgozom, egyáltalán nem ért még hátrány azért, mert bevándorló vagyok, sem fizetésben, sem semmiben. rengeteg barátot, ismerőst szereztem, akikkel összejárunk kerti partikra, meccsekre, kirándulni, utazni, stb. a barátnőm sem magyar. a te gondolatmeneted szerint csak magyarokkal lehet ismerkedni? el vagy tévedve. aki kijön, a jobb megélhetésért jön, és ha megtalálja a számítását, akkor itt is marad.

2013. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/153 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam hogy velük nem lehet ismerkedni, hanem azt hogy más a Pistával meg a Tamással lógni, mint Johnnal akit két perce ismersz.
2013. szept. 3. 22:05
 20/153 A kérdező kommentje:
A te mentalitásod inkább az ami furcsa. Ez a "nekem nincs lusta vagyok elmenni érte a másik városba, ezért inkább elveszem azt ami a másé". Más angol vagy német nem kap munkát azért mert az olcsó posztokra mindig találnak magyarokat, elveszitek előle és esetleg nem tudja eltartani két gyerekét mert nincs állása, hogy neked egy kicsivel jobb kocsid lehessen. És eközben a magyar állásra meg nincs dolgozó, ami fellendítené annak az országnak az iparát ahol igazából lenned kéne, ahova te tartozol.
2013. szept. 3. 22:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!