Hogyan tartsam magamban a lelket munkanélküliként?
Én amikor 18 évesen kezdtem az egyetemet, jó ötletnek tűnt, hiányszakma volt. Ma 40 évesen már túl sok van belőlünk.Túl sok van jogászból, bölcsészből, közgazdászból, kommunikátorból...stb stb. Talán csak informatikus, villamos-és gépészmérnök, meg orvos az amiből hiány van.
Meg 40 évesen már nem úgy kapkodnak a munkaerőpiacon utánam, mint a 20évesek után. Igen, dolgoztam egyetem alatt (az a cég, ahol voltam, szét lett privatizálva, megszűnt), meg utána is, van bőven szakmai tapasztalatom, 2 ffokúm is, egyszerűen nem kellek, mert nem vagyok fiatal. A fiatal meg azért nem kell, mert nincs tapasztalata. Röhej.
Nekem amikor érettségi előtt álltam, azt mondták, hogy tanuljak szakmát azzal többre fogok menni mint a diplomával.
Javasolták, hogy maradjak a pénzügyi területen, először elvégeztem az általános gazdasági és statisztikai ügyintézőt majd az erre épülő felsőfokú banki szakügyintézőt. Mindkettő érdekelt és tetszett. Mindenki garantálta, hogy ezzel lesz munka, mert a bankokba mindig keresnek majd embereket. Gyakorlaton az MKB bankban voltam, ahol az emberkék érettségivel dolgoznak. Hangsúlyozom érettségivel, de mivel jó ismerősök voltak, ezért probléma nélkül bekerültek. Amikor ott dolgoztam, pont elküldtek onnan két embert, szóval esély se volt ott maradni mivel nem volt szükség munkaerőre.
Az általánosítások meg a fikázások helyett abba kellene belegondolni, hogy ez rohadtul nem olyan egyszerű mint ahogy egyesek elképzelik. Akinek pedig van munkája örüljön neki...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!