Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákok, akik dolgoztok! Ti...

Diákok, akik dolgoztok! Ti hogy csináljátok? Hol dolgoztok, mennyit, és hogy megy mellette a tanulás?

Figyelt kérdés

Tudtok mellette rendesen tanulni, nem fáraszt le túlságosan? Mennyit érdemes vállalni egy héten?

A jövő héten kezdek, és szeretnék tájékozódni :)

(gyorsétterem, nappalis egyetem mellett)


2012. okt. 6. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Grafikus munka, mellette MKE-n tanulok. Napi 1 óra, itthon végezhető munka, havi 120 megvan belőle, marad időm minden másra.
2012. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első, de jó neked.. nekem a munka végett kellett otthagyni az iskolát, ill már tűlfeszült a húr, nem bírtam. Napi 7 óra munka+szombat, e mellett voltam levelezőn, nem volt könnyű iskola, rengeteg írnivaló a lehallgatandó órák mellett. 3. szemeszterre merültem ki teljesen de befejeztem.. a fizu pedig 60.000 volt :(. Mai napig sajnálom, de akkor úgy láttam helyesnek, hogy dolgozni kell ha már olyan a helyzet, amilyen. Az én hibám volt, gyenge voltam a jó döntéshez.
2012. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem az elején volt nehéz, aztán megszoktam. Anno az első félévben egyéni tanrendet kértem és úgy dolgoztam suli helyett, amire tudtam bejártam, de a végén sikerült minden vizsgám. Majd második félévben nem kaptam meg az egyénit, így nappal órákra jártam éjszaka meg 8 óráben dolgoztam. Az első pár hét nagyon nehéz volt, volt, hogy elaludtam órán, utána szépen lassan beütemeztem magamnak a dolgokat és megszokta a szervezetem is. Heti 3-4 napot tudtam csinálni, hétvégén sajnos nem volt munka... Most tudnék dolgozni, viszont nem nagyon van munka:D néztem én is ilyen gyorséttermi munkát az egyik diákszövvetkezetnél most van, de nem meséltek róla túl sok jót, sajnos...
2012. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Mérnöknek tanulok, egy félévet dolgoztam a suli mellett, de szó szerint majd bele döglöttem, pedig nagyon jó helyem volt.

A suli könyvtárában csináltam különböző papírmunkákat, egyéb háttérmunkákat. Így helyben volt és bármikor mehettem, ha két órára egy nap akkor annyira. Szombat délig is melózhattam. Az egyetlen kikötés az volt, hogy havi 100 óra minimum legyen meg. Volt hogy nem volt meg, de így is kifizettek, bár keveset kaptam. Olyan 30-35 ezernél nem kerestem többet vele és gyakorlatilag úgy jött össze, hogyha nem órán voltam, akkor dolgoztam, ergo gyakorlatilag reggel 8-tól este 8-ig bent voltam szünet nélkül, szombaton délig. Este ha hazaértem még neki kellett volna állni tanulni, rajzolni, évközit írni, persze energia már nem sok, hajnali 1-2-ig amennyit tudtam csináltam, 6-kor kelés.

A baráti körömnek annyi lett, nem volt semmi társasági életem, még szerencse, hogy akkor éppen párom nem volt. A jegyeim a béka segge alá csúsztak, késtem az évközikkel (amiért fizetni kell) és a mai napig nem tudom hogyan lett meg akkor minden tárgyam. Tapasztalatnak jó volt, de nem bírtam volna. Szerencsére nem szorulok rá a melóra, így volt választási lehetőségem.

2012. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én 11+edikesen kezdtem el diákként dolgozni, Tescoban, meg minden egyéb diákmunkán. A bérek nem voltak a legjobbak, nappal 400-500, éjjel 500-700 ft, akkor még csak heti 1_2 napot dolgoztam, de érettségire meglett az első autóm saját pénzből. Érettségi után 2 éves OKJ-re beiratkoztam, az heti 5 napos suli volt, általában délíg, 1-íg volt suli, utána mentem 2-este 10 délutáni műszakra, majd 10_06 másik helyre éjjeli műszakra, heti 5-6 napok megvoltak dupla műszakkal, a suliban meg aludtam. Másfél évíg bírtam így, 2-esekkel mindig átmentem, aztán a 2. év 2. félév 1. napján kiléptem a suliból, a diákigazolványt megtartottam, felvettek 1 céghez, ahol jelenleg is dolgozom főállásban, de augusztus 31-íg mellette még szinte minden nap mentem diákmunkára is, úgy hogy egész jó pénzek összejöttek. Közben amikor 400 ft lett a benya, eladtam a kocsit, örököltem némi pénzt, hozzátettem az összegyűjtöttből még egyszer annyit, és tudtam venni egy kis lakást, ahol lakom a párommal. Közben beiratkoztam levelező sulikba, nyáron lett meg a 3. szakmám is, tavasszal beiratkozok valami újabb suliba, megint diák leszek egy darabíg, előbb nem tudok, mert kislányunk fog születni télen (4,5 éve járuni, de nem vagyunk házasok, mert a családja sokkal tartozik, és amíg meg nem adják, nem akarok összeházasodni). Egyébként most vettem még egy kis 30 nm ingatlant pár napja potom pénzért, kis felújítás után ha nagyobb lesz a lányom, a 2 értékéből egy kis kertesházat tervezek venni. 21/f.
2012. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Iskolaidőben nem dolgozom, csak a nyári, illetve a téli szünetben. Nyáron Londonban, télen Bécsben, ilyenkor eléggé szét szoktam hajtani magam, de megéri. Londonban 2-3 hónapot szoktam kinn lenni, heti 90-95 órát dolgozom, de 2-2,5 millióval szoktam hazajönni, Bécsben pedig 5-10 alkalom között, minden alkalommal 100-110 eurót szoktam keresni.


Az évek alatt elég komoly összeget összeszedtem 21 éves létemre, ilyenek után nekem egyszerűen nem éri meg 500 forint órabéres diákmunkát végezni.

2012. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Utolsó, te hogy szerezted a munkát és mit dolgoztál?


Én nyáron kezdtem el angolt tanítani. Heti 8 órát tanítok most suli időben is. Ez havi kb. 20.000 Ft. Emellett még én is járok heti kétszer magántanárhoz. De nem oylan vészes. api 1-2 óra szabadidőm mindig van. Az már más kérdés, hogy az sem tanulással töltöm. Vannak olyna tantárgyak amik nem érdekelnek (föci, fizika..) azokon tanulok a fontos órákra.


18L

2012. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

A bécsit apukám által, ő ott dolgozik pincérként, én csak a bécsi téli vásáron szoktam segíteni a cégének főzni, mosogatni ilyenek.


A másik meg egy nemzetközi takarítócég, egyik ismerősöm vezetett be, aztán bedolgoztam magam, így nem probléma minden nyáron visszamenni.

2012. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én mérnöknek tanulok, mellette egy irodában dolgozom heti 20 órát. Én úgy osztottam el, hogy amikor épp nincs órám, vagy nem olyan, amire bejárnék, akkor megyek dolgozni, és az órarendem is direkt úgy alakítottam, hogy tömbösítve legyen (tehát egy nap van sok órám, a másik nap nincs), persze ezt nem lehet 100%-osan kivitelezni így, de valamennyire megy. Rugalmas munkáltató szükséges hozzá. Kicsit fárasztó, de a hétvége ott van tanulásra, meg a munkahelyemen ebédidőben is tudok egy kicsit tanulni, meg persze munka után.
2012. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és igen, valószínűleg így, hogy nem vagyok rászorulva 4-500 forintos órabérért én sem dolgoznék. Egyszerűen nem éri meg, akkor már inkább tanulok jobban és kapok ösztöndíjat, de ez fárasztóbb annál, mintsem havi 30-40000 ft-okért kidolgozzam a belem, annyit ösztöndíjban is megkapok. Még egyszer mondom, így, hogy nem vagyok rászorulva.
2012. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!