Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tanulás. Ti hogy...

Egyetemi tanulás. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, de nem tudok mit kezdeni ezzel a vizsgaidőszaki tanulással. Ha "sok" időm van tanulni, mondjuk 5-6 nap, akkor elkezdem már rögtön az első napon, és még az ötödik nap is alig tudok valamit. A vizsga előtti nap pedig ha nagyon akarom akkor megmaradnak a dolgok. De volt olyan is, hogy nem volt időm tanulni, csak előző este kb este nyolctól 11ig tanultam, és másnap hármast kaptam. Ti hogy csináljátok? Adtok magatoknak mondjuk 3 napot, de akkor gőzerővel tanultok? Én azért nem merem így mert félek, hogy ennyi idő kevés lenne. De az elvesztegetett napokat amiket "tanulással" töltök, de nem marad meg semmi, azokat sajlnálom.
2011. jan. 17. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egész évben tanulni, nem csak vizsgaidőszakban.
2011. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
3 órákat tanulj egy nap, és a 3órás időközök között legyen 1 óra szünet, amikor lazítasz, zenét hallgatsz, ellazulsz...és könyebben fog menni az egész.
2011. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én tanulgatok év közben is... vizsgaidőszakban meg 2 nappal vizsga előtt 20 órában... eddig minden megvan:D
2011. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kevés egyetemista tanul évközben is. Legalábbis nálunk a bölcsészkaron egyszerűen nincs idő még arra is. Az a sok olvasnivaló annyira kikészít, hogy kinek van kedve, és ideje hogy átnézze a kurzusokat is?

Szóval vizsgaidőszakban muszáj az alatt az 2-3 nap alatt felkészülni. Azt a tanácsot tudom adni, hogy vizsga előtti éjjel ne maradj fenn tanulni, hanem pihend ki magad. Egyél rendszeresen, igyál sok folyadékot és ne stresszeld túl magad.:)

2011. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem a 3-as a cél, akkor bizony kell minimum 4-5 nap tanulás. Általában az egyetemen elég nagy terjedelmű megtanulnivalóról van szó, ezért:


1-2 nap: Át kell olvasni az anyagot, megtanulni, és értelmezni, mert csak arról lehet "rizsázni" amit értünk. És akkor nem számít annyira hogy elfelejtettük a mondatot...

Szóval magolni nem szabad.


3-4 nap: Amikor belenézünk az anyagba, általában az az érzése az embernek, hogy elfelejtettünk mindent, és teljesen 0-ról indulunk.

Szóval megint jön a tanulás.


5. nap: Rendszerezés, az egész gyors átolvasása stb..


Ezek után a vizsgán soha nem volt problémám, az esetek döntő többségében 5-öst kaptam.


Ha kevesebb az idő, akkor rosszabb a jegy is. Kell idő hogy leülepedjen az emberben.


Szóval szerintem ahhoz, hogy az ember a vizsga pillanatában tudja az anyagot, ahhoz kell ez az idő.


Ha csak a 3-as a cél, akkor elég 1-2 nap is. Valamit össze lehet ilyenkor kaparni a vizsgán.



Egyébként 5. évben mindenki azt számolgatta, hogy ha jobb átlaga lett volna alsóbb évfolyamokon, akkor most mennyivel könnyebb lenne elérni a 4-es diplomát..

Én is köztük voltam, pedig mint írtam, az elméleti tárgyakból 5-ös voltam. De a durvább tantárgyak mindenkinek gyengén mennek, ezért kell hogy az ilyen "csak olvasást" megkövetelő tantárgyakból az ember jó legyen.


Átlag javítás, v. jobb átlag több ösztöndíj stb...

2011. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok :)
2011. jan. 17. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm!
2013. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!