Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnád párodat, ha úgy...

Támogatnád párodat, ha úgy döntene tanulni akar?

Figyelt kérdés

Mondjuk párod eldönti,hogy ő nappalin akar tanulni,és a képzés pl 3-4 éves.Támogatnád benne vagy csinálja inkább levelezőn?

( Nem 18-19 emberre gondoltam :) )



2012. aug. 4. 05:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nappali tagozaton 30 éves koráig tanulhat az ember. Legalábbis nálunk így volt. Mit mondott addig te tartanád el?
2012. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát hány évesek vagytok? Egyébként nem 30 éves koráig tanulhat az ember nappalin, hanem bármeddig.... Nekem van 42 éves csoporttársam is nappali tagozaton.
2012. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Persze, ha egyetemről, főiskoláról van szó. Amúgy sztem ha családot terveztek a közeljövőben akkor nem biztos hogy jó a nappali, mert a párod minden idejét elfogja venni a tanulás, és rendes állást sem tud mellette vállalni, max diákmunkákat, ezért is kérdeztem mennyi idősek vagytok. Levelező mellett dolgozhat is, és egyenértékű a nappalis diplomával.
2012. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is tanulni akar a feleségem.26 éves.Mindenképp a levelező tagozat jöhet nálunk szóba mert albérletben élünk és egyetlen fizetésből lehetetlen lenne fizetni meg még meg is élni.Ha viszont te vagy olyan jó anyagi helyzetben,hogy minden költséget állj amíg tanul és ezt szívesen vállalod akkor azt is megteheted.Én úgy olvastam mindenhol(mivel most nézünk iskolát a feleségemnek),hogy a nappali tagozatos tanulói jogviszony megkezdésének felső korhatára a 22. életév.Lehet félrenéztük de azért logikusabbnak tűnik mint a nincs korhatár.Elég furcsa lenne ha 40-50 éves emberek nappalira beülnének és családit meg árvaságit folyósítanának nekik ugyanis ezek járnak nappali tagozaton.
2012. aug. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a tanulói jogviszony lehet h annyi. De a hallgatói jogviszony más. Tanulói jogviszony van az OKJ-n, felsőfokú szakképzéseken, de egyetemen/főiskolán Bsc-Mscn kicsit más. Mondom h negyven éven felüli csoporttársam van :)
2012. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
És az árvasági/családi csak bizonyos életkorig jár...
2012. aug. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
én magát az öteltet támogatnám, hogy tanuljon... de inkább estin vagy levelezőn....Vagy menjen nappalira, de dolgozzon éjjel. Nem állunk úgy,, hogy egy keresetből éljünk.
2012. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Nincs életkorhoz kötve sem a felsőfokú szakképzés sem az alapképzés. Bármilyen életkorral lehet menni nappalira.

Első félév után kaphat szociális támogatást ösztöndíjat és burca hungaricat. Ez ha jól tanul lehet olyan 60 ezer körül is. Így azért neki is lenne keresete, persze nem sok. De ha tanulni akar, akkor 3 évet ki lehet bírni így.

2012. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Felsőfokú szakképzésre is mehet mert én is 23 évesen kezdtem, és volt 30 éves csoport társam is. A felsőfokú szakképzésre vagy egy alapképzésre, vagy mesterképzésre járó ugyan olyan jogaik vannak.
2012. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem párom,hanem én megyek nappalira,főiskolán. 24 vagyok.Ő maximálisan támogat,sőt bíztat.Jelenleg munkanélküli vagyok már jó ideje sajnos,ezért az ösztöndíjak mg a diákmunka több pénzt fog hozni,mint amennyit most be tudok dobni a közösbe.

Köszönöm a válaszokat.

Lényegében csak kíváncsi voltam,hogy mások hogy viselkednének,ha a párjuk így döntene.A válaszokat olvasva nagyon szerencsésnek érzem magam :)


Amúgy egyetemet/főiskolát akár 80 évesen is elkezdheted.

2012. aug. 4. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!