Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól döntöttem amikor elmentem...

Jól döntöttem amikor elmentem dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Idén érettségiztem és bár az érettségi is jól sikerült, valamint középiskolába is 4-es tanuló voltam nem a továbbtanulás, hanem a munka mellett döntöttem.Egy gyárban dolgozom 3 műszakban és egy hónap után úgy érzem kezdek kiégni.Olyan rossz látni, hogy minden haverom, ismerősöm még a nálam jóval gyengébb tanulók is mennek egyetemre én meg a gyárban szívok.Hogy miért döntöttem így?Pénz... De már kezdem bánni.A másik pedig az, hogy annyira lenéző velem mindenki azóta, mióta elkezdtem dolgozni.Alja munkának tartják és folyton azt kérdezgetik, hogy nem lett volna e célszerűbb továbbtanulni?Ti hogy látjátok?Rosszul döntöttem?
2023. aug. 10. 17:13
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
43-as igen!
2023. aug. 11. 18:14
 42/44 anonim ***** válasza:
72%

Szia, kedves kérdező!


Szerintem nem kell rosszul érezned magad a döntésed miatt, hiszen ez még nem a világ vége és még bőven tovább tudsz tanulni később!


Nem értem, hogy egyesek miért tartják akkora hlyeségnek, hogy te egy ideig pénzt keresel. Szerintem jó döntés pénzt és élettapasztalatot gyűjteni s már ezek birtokában belevágni a tovább tanulásba.


Neked sokkal nagyobb lehet a motivációd majd az egyetemen, mert már tudod, hogy mit nem akarsz csinálni és azt is, hogy tanulni muszáj, ha jobb életet szeretnél.


Lehet, hogy az összes volt osztálytársad most tanul tovább, de koránt sem biztos, hogy mind befejezi az egyetemet. Kár velük foglalkoznod!


A jelenlegi fizud kimagaslóan jó!

Több diplomás tanárok nem keresnek ennyit..


Szerintem ameddig bírod, gyűjts pénzt és jövőre felvételizz egyetemre!

Addig tanulj tovább, amíg megteheted, amíg a szüleid élnek, amíg nincs családod!


Addig lesz időd kitalálni, hogy hová és lesz pénzed a tanulmányaid alatt.

Tegyél félre, spórolj, takarékoskodj, képezz tartalékot!


Ha netán mégsem jönne össze az egyetem, akkor a spórolt pénzedből bármilyen jó szakmát ki tudsz tanulni - vagy az ingyenes szakképzésben részt venni -, utána elmenni a szakmában dolgozni és vállalkozást indítani. Neked meglesz hozzá tőkéd. Előnyben vagy!


A lehetőségeid korlátlanok!


Ne hidd azt, hogy elcsszted az életedet, mert ez nem igaz!


Szerintem jól döntöttél, amikor elmentél egy ilyen jól fizető helyre és azért is döntöttél jól, mert akkor te ezt érezted a legjobb döntésnek.


Csak a külvilág bizonytalanított el, meg az, hogy rájöttél, hogy mégis tovább kellene tanulnod.


És nincs ezzel semmi baj!


Tanultál ebből is és fejlődött a szemléleted.


Minden tapasztalat értékes, még ha sokszor ezt nem is látjuk.


Sok sikert kívánok neked a továbbiakra és a bunkókkal meg nem kell foglalkozni! Sajnos a diploma nem mindig jár együtt a kulturált viselkedéssel és intelligens megnyilvánulással.


Te majd legyél jobb! ;)


Szép vasárnapot! :)

2023. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Szia ne haragudj, hogy csak most írok, de nem volt sok időm délután.Köszönöm szépen a biztatást! Kezdésként új munkahely után néztem(még jelenleg is keresgélek) és arra gondoltam hamár van jogsim, akkor megpróbálom ezt kamatoztatni és elsősorban futár munkákat kezdtem el nézegetni a környéken.Találtam is már 1-2 ígéretes helyet holnap első dolgom lesz felhívni őket.Mivel sajnos nem gazdag családból származom, így egyfajta kötelezettség volt, hogy elmenjek dolgozni.Őszintén szólva tartok attól, hogy úgy járok, mint egy-két ismerősöm, hogy megragadok a munka világába és nem akarok majd továbbtanulni.Hogy mit is akarok?Családot, gyereket/gyerekeket, házat és lehetőleg minél előbb.Persze tudom, hogy ez nem megy egyről a kettőre és hosszú évek vagy évtizedek mire mindez összejön, de ha én még az egyetemmel is bajlódok, akkor lehet, hogy 50 éves leszek mire családom lesz és hazám és én addig nem szeretnék várni.Ezért nem vagyok biztos abban, hogy rosszul döntöttem!
2023. aug. 13. 20:57
 44/44 anonim ***** válasza:
91%

43-as: azt tedd, amit jónak érzel!


Ha nincs benned belső késztetés az egyetem iránt, akkor csak azért ne menj, mert mások mennek.


De már akár 3 év alatt is lehet szerezni egy diplomát és sok helyre mindegy, hogy milyen. Futárkodni meg lehet levelező vagy esti képzések mellett is.


Szerintem várj még a családalapítással, mert onnantól sokkal nehezebb lesz tovább tanulnod, ha mégis meggondolnád magad...


Sok sikert az életben!

2023. aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!