Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Véleményeteket szeretném...

Véleményeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban hogy jól döntöttem e.26 éves férfi vagyok 6 év külföldi meló után vettem saját pénzből új lakást és autót.Nem tudtam felsőoktatást végezni sajnos és gondolkozom hogy belevágjak.Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 22:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kezdj bele nyugodtan, sose késő tanulni. Ha pedig mégse tetszene az adott szak, akkor meg folytathatod ugyanúgy az eddigi munkádat. Ezzel csak nyerhetsz, kevesebb nem leszel tőle
2021. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz lehet belevágok csak a gond hogy legalább 4 év még.De tanulni sosem késő végül is.
2021. ápr. 2. 22:24
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
én 32 vagyok és most fogok újraérettségizni, hogy meg legyen a pontom a gépészmérnökire.
2021. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
akkor tényleg nem késő.sok sikert hozzá!
2021. ápr. 2. 22:36
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Bár úgy látom, hogy a (helyes) döntés már megszületett, hadd közelítsem meg a témát egy másik irányból.


Jelenleg 26 éves vagy. Mire végzel a tanulmányaiddal, leszel (mondjuk) 30. Hogy ez mennyire van későn? 60 éves leszel, mire nyugdíjba mész. Jó eséllyel többet fogsz _dolgozni_ életedben, mint amennyit eddig összesen _éltél_.

Úgyhogy nem vagy lemaradva semmiről.

2021. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz.Csak kicsit hülyének érzem magam mert (család, ismerősök,)mindenkinek diploma stb.Én másba fektettem ennyi energiát és most már a tanulásra, boldogulásra koncentrálnék.Köszi a válaszod!
2021. ápr. 2. 23:32
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért mielőtt nagyon rosszul éreznéd magad, nézzél kicsit körül. Nagyon kevesen mondhatják ám el magukról, hogy 26 évesen saját pénzből vettek lakást meg autót, anélkül, hogy a fülükig eladósodtak volna.


Úgyhogy kétszeresen is kijár egy virtuális vállveregetés: úgy tűnik, ez, hogy elmész tanulni, nem az első jó döntésed. :)

2021. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:) már csak egy olyan valaki kellene akivel ezt megoszthassam:D

igyekszem a tanulással fura lesz majd visszarázódni középsuli után.

2021. ápr. 2. 23:55
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is most kezdem, 33 évesen. Szerintem sem késő soha. Szóval hajrá.
2021. ápr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Akaratero.

Ha allamira bekerulsz ingyen van a kepzes ameddig el nem fogynak az allami feleveid, at nem raknak fizetosre illetve vegzes utan ugyan ennyi idot kell itthon dolgoznod, mint amennyi allami felevet elhasznaltal 20 even belul. Ha ez sincs meg, akkor kell kifizetni a tandijat. 🙂

Bizom benne, hogy sikerul viszont a felvetelire mar csak jovo ev december vege-februar kozepeig tudsz jelentkezni, lesz egy eved esetleg ujraerettsegizni, atgondolni mit szeretnel tanulni. :)

2021. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!