Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Véleményeteket szeretném...

Véleményeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban hogy jól döntöttem e.26 éves férfi vagyok 6 év külföldi meló után vettem saját pénzből új lakást és autót.Nem tudtam felsőoktatást végezni sajnos és gondolkozom hogy belevágjak.Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 22:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
12%

Ha belevágsz, akkor 30-31 évesen végzel.

Akkor leszel pályakezdő. Versenyben a többi 22 évessel. Nem akarsz majd minimális pénzért elmenni dolgozni, mert más mások az igényeid.


Én a helyedben hagynám ezt az egészet, ami valószínűleg amúgy is csak az egódat akarja táplálni...


Inkább vállalkozásba kezdenék.

2021. ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%

Én hasonló utat jártam be, mint te, sőt pár évvel le voltam maradva. Nappali tagozatot már nem éreztem volna ideálisnak, így levelezőn végeztem el a fősulit. Mellette eleinte még alkalmazottként dolgoztam, majd 1 év után a saját vállalkozásomat vittem.

Nekem ez így volt optimális, munka mellett tanulás, kemény időszak volt de nem bántam meg. Ja, és a diplomára azóta sem volt sehol szükségem, a fiókban pihen, de a tanulmányok miatt megérte. :-)

2021. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

Minek azért egy diploma, hogy utána ne használd semmire? Azért, hogy elmondhasd magadról, hogy van diplomád?

Ennek így semmi értelme.


Az élet nem arról szól, hogy másoknak felelj meg, hanem arról, hogy megtaláld a saját utadat.


Nem leszel rosszabb ember, ha nincs diplomád, és jobb sem puszán attól, hogy van.

2021. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy megosztottátok a tapasztalataitokat!
2021. ápr. 3. 11:37
 15/24 A kérdező kommentje:
Csak most kicsit nagy a nyomás mert idén költözök haza és végre a saját lábamon állhatok a szülők segítsége nélkül és ha már otthon vagyok szeretném képezni magam mindenképpen mert az elmúlt 6 évben nem volt rá lehetőségem.Nem csupán presztízs kérdés csak tudás mindig hasznos és ebben a felsőoktatás kérdésben levagyok maradva plusz otthon nem tudom hogy épp mik az aktuális dolgok.
2021. ápr. 3. 11:43
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én azért akarom rászánni magam a mesterképzésre mivel félek a közeljövő technológiai forradalmától, ettől az új informatikai ipari forradalomtól. Nem tudom mi lesz, de nálam sokkal okosabb emberek azt mondják, hogy azzal tudom (tudjuk) magunkat bebiztosítani, ha tanultabbak, képzettebbek vagyunk. Ez segít, bármi jön.

Én már csak emiatt az aspektus miatt is átgondolnám.


Egyébként nagyon gratulálok a lakáshoz és az autóhoz, lenyűgöző teljesítmény. Én 23 vagyok és elképzelni nem tudom hogy 3 év múlva önerőből lakást vehetnék. Nincs mit szégyellned, fantasztikus, nagyon-nagyon büszke lehetsz magadra.

2021. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
11-13 nyilván egyetem közelében is csak akkor volt, mikor hugyozott egyet az Astoria aluljáróban.
2021. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#17


Szerintem arra gondol, hogy egy büfé szakot elvégezni a papírért lényegében felesleges.

A kérdező nem azt írja, hogy orvos, mérnök, vegyész, biológus, stb akar lenni, és hogy nem késő-e még belevágni.

Azt kérdezi, hogy egy diploma megszerzése nem késő-e.


Szóval, ha tényleges tudást akarsz szerezni akkor sosem késő. Ha viszont "csak" egy felsőfokú végzettség kell, akkor felesleges időpocsékolás szerintem is.

2021. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen korodra egy kis lakásra meg autóra összeszedni a pénzt legalább akkora siker mint egy diploma. Szóval ne nézd le magad. Más végzés után 25 körül albérlet mellett kezd el spórolni az önrészre aztán még el is adósodik mellette. Tanulj sztem nyugodtan 30 körül lesz egy jó végzettséged , lakasosod és a kocsid mellé. Nem sokaknak jön ez össze.
2021. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Lakásod*
2021. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!