Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól döntöttem amikor elmentem...

Jól döntöttem amikor elmentem dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Idén érettségiztem és bár az érettségi is jól sikerült, valamint középiskolába is 4-es tanuló voltam nem a továbbtanulás, hanem a munka mellett döntöttem.Egy gyárban dolgozom 3 műszakban és egy hónap után úgy érzem kezdek kiégni.Olyan rossz látni, hogy minden haverom, ismerősöm még a nálam jóval gyengébb tanulók is mennek egyetemre én meg a gyárban szívok.Hogy miért döntöttem így?Pénz... De már kezdem bánni.A másik pedig az, hogy annyira lenéző velem mindenki azóta, mióta elkezdtem dolgozni.Alja munkának tartják és folyton azt kérdezgetik, hogy nem lett volna e célszerűbb továbbtanulni?Ti hogy látjátok?Rosszul döntöttem?
2023. aug. 10. 17:13
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
De egy kozel biztos, most könnyebben lépsz mint 10 ev múlva. Ha már netán családod lesz és gyerekért is felelsz akkor az a pár év keserves lesz mire váltasz. Es akkor még időseben is leszel palyakezdo
2023. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
És hozzateszem 70 % alatti matekkal lettem mérnök. Persze keservesen nehez volt az eleje, első félévben matek bukta, alig maradtam bent. De agyilag osszeszedtem magam, készültem magán felkeszito órákkal, több tárgyat különböző tanaroknál is hallgattam , tanultam netrol meg mindenhonnan ahonnét lehet. Persze mindenki lebeszelt, hogy neked úgysem megy majd. De egy ev utan már meglett a gyümölcse. Utolsó matekos tárgyam ha jól emlékszem akkor már jeles lett ami nagyon nagy szó mernöki karon. Nagy változás ez a gyenge 4es matek érettségi illetve első egyetemi matekos tárgy totális bukása után.
2023. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
És igy utólag nagyon örülök, hogy megcsináltam. Duplajat keresem mint sok gyári munkás, céges autót kaptam a seggem alá, nem muszakozok, nem kell engedélyt kernem ha hugyozni vagy xarni akarok mert megall a sor.
2023. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetesen rosszul. Fogatlan celtalan alkesz roncsok kozott tenni venni, vagy 6-8x annyi penzert egy légkondis irodában excelt szinezgetni ket kaveszunet kozott, nahát, geee, melyik irany a jobb?


En nem ertem, aki tud egy egyszeru grafikont elemezni, es ránéz a várható keresetre (élettartamra, stb) tanultság fuggvenyeben, hogy merul fel benne hogy ne tanuljon tovább.


En is 4es tanulo voltam, most amerikai es azsiai egyetemeken tanítok. A kozepiskolai tanulás nemszeretete semmit nem jelent. Tanulj tovább. Ha gondolod irj ram es kitalaljuk milyen téren.

2023. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. aug. 10. 19:54
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elcseszted, még egy gyengébb diploma és nyelvtudással is lehet már kényelmes irodai munkát találni manapság.
2023. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
De én nem egy irodában akarok 10-12 órákat görnyedni naponta.Hihetetlen lehet számotokra, de nem mindenki erre vágyik...
2023. aug. 10. 22:20
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

#17


Nem ez az egyetlen opció. Ha tanulnál, látnád a perspektívákat.

2023. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a gyári munka a legrosszabb döntés, mert semerre se tudsz lépni.


Nem feltétlen kell irodában ülnöd ha nem akarsz, sőt ha nem akarsz egyetemet se kell végezned, de szakmát mindenképpen ki kéne tanulnod.

Lehetsz szobafestő, fodrász, asztalos de lehets villamosmérnök, építész vagy éppen informatikus. Számtalan lehetőséged van.


Nem az a lényeg hogy diplomád legyen, az csak egy eszköz amivel el tudod érni a célod. A legtöbb sori diplomás az cseszte el hogy azt hotte hogy szerez egy valamilyen diplomát és kapkodni fognak majd utánna a cégek, de a valóság bizony nem ez.

2023. aug. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
17: mérnök vagyok, terepen dolgozok, heti 1 órát sem töltök az irodában. Udv
2023. aug. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!