Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól döntöttem amikor elmentem...

Jól döntöttem amikor elmentem dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Idén érettségiztem és bár az érettségi is jól sikerült, valamint középiskolába is 4-es tanuló voltam nem a továbbtanulás, hanem a munka mellett döntöttem.Egy gyárban dolgozom 3 műszakban és egy hónap után úgy érzem kezdek kiégni.Olyan rossz látni, hogy minden haverom, ismerősöm még a nálam jóval gyengébb tanulók is mennek egyetemre én meg a gyárban szívok.Hogy miért döntöttem így?Pénz... De már kezdem bánni.A másik pedig az, hogy annyira lenéző velem mindenki azóta, mióta elkezdtem dolgozni.Alja munkának tartják és folyton azt kérdezgetik, hogy nem lett volna e célszerűbb továbbtanulni?Ti hogy látjátok?Rosszul döntöttem?
2023. aug. 10. 17:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul hát. De még nem késő korrigálni, jövőre is indulnak képzések...


Nézz körül a gyárban, nézd meg a 30-40-50 éves embereket. Ha most nem tanulsz tovább 10-20-30 év múlva az leszel te...

2023. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
70%
Ennél nagyobb kreténséget nehezen csinálhattál volna.
2023. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Ne is mondd rossz rájuk nézni.De el se tudjátok képzelni, hogy mennyi ember áll 2-3 diplomával a soron.Mire elvégzik az egyetemet az ismerőseim, addig nekem már hazám lesz.És mi a garancia arra, hogy diplomával el tud helyezkedni az ember?
2023. aug. 10. 17:23
 4/44 anonim ***** válasza:
91%

3: Nem mindegy milyen diploma és hogy a képzés alatt mit dolgozik mellette. Hogyha már tanulmányai során szakmában dolgozik, mire végez legalább egy állásajánlata már lesz!


Egyébként ennél nagyobb hülyeséget nem is írhattál volna, hogy pénziatt mentél a gyárba, mivel egyáltalán nem fizet olyan jól, főleg ha kiszámolod munkaidőre, éjjeli, hétvégi munkavégzésre. Csak pélkdaként mérnök vagyok, vasárnap napközbeni munkavégzésem 250% fizu!

2023. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul döntöttél, kérdés milyen irányban szeretnél tovább tanulni?


Nálunk is vannak diplomások a soron, sajnos ez ilyen.

2023. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%

3

Hol lesz házad 3 év múlva mire végeznek az egyetemmel a volt osztálytársaid? Nettó 300ból 3 év alatt 10 milliót akkor teszel félre, ha otthon laksz és anyu etet. És egy sört sem iszol meg a saját fizetésedből.


10 millióért tudod mit kapsz? Semmit...

2023. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
72%
Annyira ne kajáljátok be, eléggé bűzlik hogy kamukérdés.
2023. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Uram atyám gyere le!

1:miért lenne kamu a kérdés?Ezt miből szűrted le?

2:Gyáranként eltérő a fizu.Van olyan gyár a környéken, ahol nettó 250et kapnak itt ahol én dolgozom a fizetés nettó 480.(mivel 25 év alatt vagyok így Szja-t nem kell fizetni+benzint fizetik+ünnepnapokon 300%-os fizetés).Ha nem hiszitek el az a ti dolgotok én akkor is ugyanúgy megkapom ezt az összeget.

2023. aug. 10. 18:13
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem döntöttél jól, persze az eletkorulmenyeidet nem ismerem. Vagy egy keresett felsőfokú végzettség vagy egy jó szakma kell. Betanitott munka az alja, 10 év múlva lehet, hogy a fele automatizálva lesz. Ausztria mellett lakok, itt vannak olyan csarnokok, ahol már a pakolás és targoncás anyagmozgatas is full automata , csak gépész karbantartó kell szinte. De Budapesten is tudok ilyenekről. A fizikai munkát sem becsülöm le, egy komoly szakmunka is nagy szakértelmet kíván, és meg is becsülik az ilyesmit.
2023. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%
Életben egyedül a halálra van csak garancia. De ilyen hozzáállással, hogy "mi garancia van rá.." nem fogod sokra vinni az életben.
2023. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!