Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól döntöttem amikor elmentem...

Jól döntöttem amikor elmentem dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Idén érettségiztem és bár az érettségi is jól sikerült, valamint középiskolába is 4-es tanuló voltam nem a továbbtanulás, hanem a munka mellett döntöttem.Egy gyárban dolgozom 3 műszakban és egy hónap után úgy érzem kezdek kiégni.Olyan rossz látni, hogy minden haverom, ismerősöm még a nálam jóval gyengébb tanulók is mennek egyetemre én meg a gyárban szívok.Hogy miért döntöttem így?Pénz... De már kezdem bánni.A másik pedig az, hogy annyira lenéző velem mindenki azóta, mióta elkezdtem dolgozni.Alja munkának tartják és folyton azt kérdezgetik, hogy nem lett volna e célszerűbb továbbtanulni?Ti hogy látjátok?Rosszul döntöttem?
2023. aug. 10. 17:13
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
32%

Netto 480 gyarban. Aha. Persze Pityu. Az brutto 600k ha a kedvezmenyt nezzuk.

Meg az audiban sem keresnek brutto 600at..

Jo lesz az brutto 232nek.

2023. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is heti max 8 órát vagyok az irodában... a többi HO, ami nagyon rugalmas, tehát még az sincs hogy görnyedek és kiégetem magam.
2023. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Butaság volt gyárba menni dolgozni egyetem helyett. Ott ugyanis fejlődési lehetőséged semmi nincs. Ha valami szellemi munka volna, amiben a munkád közben tudsz fejlődni és előre lépni, akkor nem feltétlen muszáj az egyetem, de így?!


Persze, vonzó dolog, hogy míg a haverjaid küszködnek a vizsgákkal és csórók, addig te már pénzt keresel, de ez később fog visszaütni, méghozzá nagyon-nagyon keményen! Személyes példákat is tudok mondani. Egyik barátom nem ment egyetemre, inkább elment dolgozni. Huszonévesen folyton utazgatott, élvezte, hogy van pénze, de még a szülőkkel élt. Most, 40 felett ott tart, hogy gyárban melózik 12 órában vacak pénzért és csak tengődik, mert a fizetése is kevesebb, mint régen, meg a lakást is fent kell tartani, szóval utazásra már nem telik.

Egy ismerősöm érettségi után elvégzett előbb egy 5 éves egyetemet (ma mesterképzésnek számít), majd szépen felépítette a karrierjét. Huszonévesen ugyan az egyetem vitte el az idejét, de ma családja van, 3 gyereke, szép háza és jól élnek.

Én a kettő között vagyok: elkezdtem ugyan az egyetemet érettségi után, de nem ment, inkább elmentem dolgozni. Igen, de nem gyárba, hanem informatikai céghez és pár év alatt gyakorlatot szereztem. Majd később levelezőn mégis megcsináltam az egyetemet, de akkor már a gyakorlatom is megvolt hozzá és most 40 évesen saját lakásom van és itthonról dolgozok külföldre 1 millió fölötti nettó jövedelemért.

2023. aug. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
83%
Jól. Kell a munkás réteg bőven. Nem kereshet mindenki millió felett napi 2-3 óra munkával.
2023. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
#21 látszik, hogy fogggalmad sincs a bérezésről vagy azt hiszed, hogy mivel te minimálbérérért sz*psz 12 órában, akkor már más is ugye?Annyi eszed van mint a tökömnek!
2023. aug. 11. 11:18
 26/44 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel ervelsz? Nevetseges vagy.


Veled ellentetben en pontosan kepben vagyok a munkaeropiaccal. Es ma Magyarorszagon nincs ceg, aki egy szaros 19eves tapasztalatoan, csak egy erettsegit felmutatni kepes bohocnak brutto 600at fizet egy olyan munkara ami nem igenyel szaktudast. Meg Gyorben sem fizet ennyit az Audi, az a nagy helyzet.


Ha akkora kiraly vagy, mutass egy berpapirt vagy egy screenshotot az ehavi munkaberedrol amikor kaptal ertesitest a bankodtol smsben mondjuk..

Nyilvan nem fogsz mutatni semmit. Vagy nevezd meg a ceget.


De ehelyett szajkaratezol majd, en engem probalsz majd hulyenek beallitani, pedig kettonk kozul nem en vagyok egy szaros erretsegis nyomorek.

2023. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
65%

Van még bárkinek kétsége hogy troll?


Csak magát szórakoztatja ezzel a hülyeséggel. Nyári szünet van, tudjátok.

2023. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Nem lehettek ennyire ostobák.Mi okom lenne kamuzni? Schaeffler a cég neve, de azt ugye te sem gondoltad komolyan, hogy a fizetésemet fogom fotózgatni.Itt a cég neve nézz utána😘
2023. aug. 11. 12:18
 29/44 A kérdező kommentje:
És még annyit kiegészítésként, hogy a diákmunkások keresnek nettó 340et.Többet, mint te rendes állásban...
2023. aug. 11. 12:20
 30/44 anonim ***** válasza:
64%

:D :D :D

A csóró kis minimálbéres proli gyárimunkásnak mekkora pofája van. :D :D :D

Majd amikor 39 évesen elköltözik anyucitól aztán be kell fizetnie az első fűtésszámlát más lesz az arca formája :D :D :D

2023. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!