Sikeres férfi miért csak az aki: mérnök, programozó, ügyvéd stb.?
Pl. ha mondjuk bármilyen fizikai munkát végez (gyári munkás, futár, szakmunkás, buszvezető, gépkezelő, traktoros stb.) akkor legalábbis furcsa érzést keltene ha sikeres férfinek mondanám magam.
Ha egy nő előtt randin elmondom hogy mérnök, programozó, ügyvéd stb. vagyok akkor meg lehet nyugodni, de ha kiderül pl. futár vagyok akkor azért illik megnyugtatni a nőt, hogy egyetem mellett csinálom, a vírus miatt elvesztettem a rendes állásom (ezért van ez a "nem rendes").
És ez még akkor is így van ha a fizetésem ilyen "nem rendes" munkával annyi mint egy mérnöknek, programozónak stb.
19#
Kevés férfi megy pedagógusnak.Elsöprő többségben vannak a nők azon a pályán.
Azt is tegyük hozzá,hogy csak az állami szférában keresnek ennyit.Nyelviskolákban,magániskolákban ennek a többszörösét illetve akkor is,ha egyéni vállalkozóként dolgozik.
# 23
Csak kérdés lett feltéve egy létező jelenség kapcsán. Kritikát nem fogalmaztam meg.
"multinál vagy felsővezető napi 14 óra munkával"
Senki se akar magának olyan párt, akit nem is lát, csak képen, mert az minidig dolgozik. Kitörölheti a rabszolga felsővezetői pozíciójával.
Szerintem az is sikeres férfi az említettek kozul, akinek vallkozasa van. Mondjuk burkolo vallakozas pár alkalmazottal (tudod az a fajta vallalkozo, aki felveszi a nagy penzt a megrendelotol es az alkalmazottaival meg vegezteti a munkat)
Na de erre eleg keves az esely, hacsak nem orokol a netto 250 bol nehez vallalkozast csinalni.
Ezert van az, h a diplomat igenylo munkakorokben konnyebb elerni a sajat vallalkozast, mert tobb a fizetes. De ott már nem is biztos, h megeri a sajat vallakozas, mert altalaban 5 ev utan mar megvan fixen a netto 500 vagy a tobb. Ha ugyes a ferfi, akkor korban olyan 31-32 korul van.
“ Senki se akar magának olyan párt, akit nem is lát, csak képen, mert az minidig dolgozik. Kitörölheti a rabszolga felsővezetői pozíciójával.”
Nem ez volt a mondandóm lényege, írhattam volna azt is hogy napi 8 órában. Arra akartam kilyukadni, hogy a fiatalabb generáció a véleményem szerint kevésbé néz fel a klasszikus karrierre, többre tartják mondjuk az önmegvalósítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!