Van olyan iparág, melybe reális hogy egy programozó egyedűl készítsen anyagilag sikeres terméket, 1-2-3 év alatt?
Ha van/vannak ilyenek, akkor mely/melyek azok?
Mármint videójátékot is van, hogy egy ember készít, de azt gondolom hogy ez nagyon nem a megfelelő példa.
Laikusként azt sejtem, hogy más iparágban ez általánosabb/reálisabb lehet...
Gyakorlatilag nincs ilyen.
Persze, kivételt mindig lehet találni, de az általános az, hogy egy terméket többen készítenek. Főleg, ha az nem egyedi termék, hanem bárki által megvásárolható. Egyébként pont a játékipar az, ahol ennek bizonyos szegmenseiben ez a modell még működhet.
Egyedi megrendelésre készíthetsz programot egyedül is, de a jellemző manapság az, hogy mindent csapatban fejlesztenek. Aztán persze lehet, hogy csak 3-4 ember van a csapatban, de lehet akár több száz is, projekt méretétől függően.
Az, hogy egy programozó egyedül összedob valamit, ami ismert és sikeres lesz, mint pl Minecreaft, az millióból egy.
Lehet ilyen és van is.
Elég arra gondolni, hogy a ma egzisztáló kicsi de sikeres cégek is jobbára úgy kezdték, hogy egy személy alkotott valamit egyedül, esetleg másodmagával.
A startup-ok között is elég sok ilyen van. A MikroTik is egyszemélyes fejlesztésként indult, meglehet, még ma is az.
"Az utóbbi 20 évben egy ilyenről hallottunk, az a minecraft."
Mondjuk a Minecraft benne van a top 3 legeladottabb játékban... Kevésbé sikeresek között van egy csomó, amit egy ember fejlesztette... Nagyon nagyon sok, anyagilag sikeresek is, persze nem annyira mint a Minecraft. Még valóban főleg 2D-sek... De am ezt a játékot is egy ember fejlesztette, nyílván egy már létező engineben...
Nem csak játékok vannak a világon. A podcast appomért (Podcast Addict) 4 eurót fizettem, ami egy egyszemélyes fejlesztés, 5 millió letöltéssel. A többség persze inkább használja ingyen, reklámokkal, de az is hoz neki pénzt bőven.
A szövegszerkesztőmért (Sublime Text) fizettem azt hiszem 40 eurót, szintén egyszemélyes projekt és szinte biztosan dollármilliomos ennek a fejlesztője is.
Notify & Fitness (alternatív okosóra app) reklám nélküli verzió 2-3 euró volt, ennek is millió feletti felhasználószáma van. Ugyancsak 1 fejlesztő munkája.
Tudományos szoftverek szintén gyakran egy ember munkái, és bőven van rá példa, hogy aztán a PhD-ja után komoly pénzt csinál belőle az illető. Ezeket jellemzően inkább drágán adják kevés felhasználónak, mert nagyon apró, de fontos piaci rést töltenek be.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!