Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki elvégez egy informat...

Ha valaki elvégez egy informatikus egyetemi szakot, akkor miért nem lesz sikeres a szakmában?

Figyelt kérdés
Esetleg van itt olyan, aki így járt?

2018. dec. 3. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
En forditva vagyok, nem sikerult elvegezni az egyetemet (sajnos) megis dolgoztam olyan helyen ahol 1M fizetesem volt. (Jelenleg 500 ezer, igen ott hagytam egy jobban fizetot egy kevesbe jol fizetoert :D)
2018. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

A diploma az még nem mond semmit. Jó meg van a képességed, megtanulni egy egyetem szintű dolgot és szép is a diploma a CV-ben, de számos olyan ember van aki:

1) hiába van meg a diplomája, ha nem követi a technológiákat. Lemarad.

2) hiába van meg a diplomája, ha 0 tapasztalati éve van


Mondjuk 0-a tapasztalati év az elég rossz. Itt nem a munkában eltöltött éveket kell érteni, hanem releváns tapasztalatot. Pl. ha szabadúszól 1,5 évet, az durván 1-nek mondható. De egy 3 éves egyetemi időszak alatt azért feljön 1éves tapasztalat. Szóval a 0 marad, az eléggé... nos... érted.

2018. dec. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Az egyetem nem azt tanítja, amire az iparnak szüksége van, így aztán aki ott sikeres, az nem feltétlenül lesz a munkában is sikeres.
2018. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, tényleg nem azt tanítja, ami a melóhoz kellene, kár, hogy amikor jelentkeztem egyetemre, akkor nem tudtam, hogy így lesz.


Mióta megvan a diplomám két éve, azóta csak fél év szabadúszó tapasztalatom van, és hát le is vagyok maradva az élvonalbeli technológiáktól. Gondolom így keresztet vethetnek erre a szakmára...

2018. dec. 3. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van ilyen kollégám. Röviden úgy tudnám megfogalmazni, hogy nincs érzéke a programozáshoz.


Kifejtve, tud működő dolgokat csinálni, de a megoldásai egy otthoni hobbiprojekt szintjét súrolják. Előfordul, hogy amit csinál, az csak az ő gépén indul el vagy fordul le, ami azért nem kicsi achievement.

Rémületes látni milyen kódokat gyárt. Pár napja írt ide egy srác valami 8 egymásba ágyazott for ciklussal és csúnyán ki lett röhögve. Na a kollégám majdnem ugyanilyen kódokat ír multicéges környezetben. Olvashatatlan, karbantarthatatlan és tesztelhetetlen minden, amit csinál. Egyszerű problémákat bonyolultan kezel le. A kód komplexitása miatt őrült sok hibával dolgozik.


Félreértelmezi az ipari ajánlásokat, mint design patternek, clean code principles stb és úgy csavarja a fogalmakat, hogy az jöjjön ki belőle, hogy az ő megoldása felel meg a best practiceknek.


Példák

Single responsibility principle: Ez neki úgy égett be egy időben, hogy egy osztálynak csak egy metódusa lehet. Ezt később elhagyta.

Builder pattern: Fogalma nincs mire jó, de használja. Egy időben _minden_ osztályhoz írt egy buildert is. Igen, a builderekhez is. Csak hülyén nézett ki, hogy ValamiBuilderBuilder, ezért átnevezte az ilyen osztályokat ValamiBuilderFactory-ra. Ja, igen, a factory patternről is annyi maradt meg neki, hogy létrehozunk vele egy objektumot, de innentől a fantáziája döntött az implementációról, semmi köze nem volt az elterjedt factory patternekhez.


Zéró, de tényleg zéró absztrakciós készséggel rendelkezik. Egyrészt olyan helyeken vezet be feleslegesen új osztályokat, ahol semmi szükség rá. Tipikus, hogy egy egyszerű adatot sok rétegen át passzolgat osztályok között, mire megérkezik az adat a felhasználási helyére és 2-3 layer semmi mást nem csinál csak a következőnek adja az adatot. Nehéz az ilyen osztályokat elnevezni értelmesen, de őt ez nem állítja meg. Helper, Util, Manager, Context, Service, Controller, tökmindegy neki, mikor melyik jut eszébe, azt választja.

Másrészt fura módon, ahol szükség lenne absztrakcióra, ott egy 150+ soros metódusban lekezel egy csomó jól elkülönülő részfeladatot és ebből lesznek a sokrétegű egymásba ágyazott ciklusokon belül a switch-casek, amin belül try-catch blokkok vannak.


Most az egy dolog, hogy nem tud programozni, de szegény srác kommunikációs készségei is hagynak némi kívánnivalót maguk után.

Végül pedig, ami a legjobban hátráltatja az előrejutásban, hogy nem képes az elejétől a végéig megtervezni egy részfeladat kivitelezését sem. A problémaleírást sem olvassa el rendesen. Adsz neki egy feladatot és már 5 perc múlva csapkodja befele a kódot. Aztán persze menet közben folyton rászalad "előre be nem tervezett" esetekre, amik miatt gányolások és újratervezések végtelen sorozatába kerül.


Hát ennyike. Köszönöm a lehetőséget, hogy kiírhattam ezt magamból. Az isten mentsen meg benneteket az ilyenektől.

2018. dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert az egyetemeken gyakorlatilag semmi hasznos dolgot nem tanítanak. Olyan tárgyakkal gyötörnek, amiknek vagy semmi közük az informatikához, vagy nem tudod a gyakorlatban használni a megszerzett tudást, ráadásul a magolásra fektetik a hangsúlyt a gondolkodás helyett. Legalábbis Magyarországon így van, külföldön nem tudom, mi a helyzet.
2018. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én ismerek olyat aki sikeres a szakmában, elvégezte az egyetemet is, DE programozni NEM TUD, ezt ő magad is megmondja


nagyon jól átlátja, összeállítja a rendszereket, tudja mit hogyan kellene, ismer nagyon sok megoldást, technológiát, tehát tervezőnek kiváló, de programozni gyakorlatban nem tud!


szóval programozóként nem tudna érvényesülni, nincs érzéke hozzá, viszont tervezőként nagyon jó

2018. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csimpánzoknak való ez a szakma.
2018. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De szép is az amikor vizsgaidőszak közepén magolhatod a számítógép architektúrák meg a szám. Hálozatok tárgyat ahelyett hogy kódolj valami szépet..

Bizony, az egyetem sajnos a legtöbbször nem a valós tudást kéri. Nekem szorgalmi időszakban nem volt bajom a sulival eddig, de most ez a magoláa kivisz, nem tudom ez mire jó... (Semmire)


Szóval attól még hogy elvégzi valaki nem biztos hogy sikeres lesz, fordítva is történhet. Talán az egyetem arra jó hogy megtanulsz kitartóan, gyorsan talulni, beleedződsz. Nekem sincs sok kedvem fölösleges dolgokat betanulni, de most már elvégzem ha belekezdtem..

2018. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!