Ha egy cégnek nincs elég pénze a bérekre, etikus ha nem egyenlő mértékben csonkítja meg a béreket?
Mit tehet egy cég ha nincs elég pénze a soros havi bérre és etikus kíván maradni ebben a nagyon kényes szituban?
MIt tehet?
Mindenkinek egységes mértékben csonkítja meg a bérét, pl 50.000 ft-tal
Vagy egyeseknek nem csonkítja meg semmivel, egy fillérrel se, de a többieknek a „pórnépnek“ annál többel (fele-harmad bérek)
Melyik megoldás a jobb/kevésbé rossz?
Mennyire etikus ha azt hallják az emberek hogy nincs pénz a bérekre, de azért egyesek teljes bért kapnak ennek ellenére, mások meg erősen csonkított béreket?
ez is nagyon ott van!
"Miért szegény valaki?
Mert a gazdagok mindent elszednek tőlem - ez egy érzelmi reakció volt, és nem logikus következtetés.
Miért gazdag valaki?
Mert anyuci meg apuci mindent alátett - ez szintén egy érzelmi reakció volt, és nem logikus következtetés.
Érzelmi döntések vs. logikus döntések
A magyar "szegény", illetve önmagát szegénynek tartó emberek többsége 100%-ban érzelmi döntést hoz az életében, emiatt nem látja, hogy saját döntéseinek következménye, hogy ő szegény. Ha ezeknek az embereknek megpróbálod megmutatni, hogy rossz döntéseik miatt vannak folyamatosan csávában, akkor azonnal önigazolásba, énvédelmezésbe kezdenek, ami abban merül ki, hogy támadni kezdik a másikat.
Azok az emberek, akik egész életükben (90-100%-ban) érzelmi döntéseket hoznak, biztosan a vesztes oldalra kerülnek.
.
....
Lehet a politikát vádolni egész életedben, de ki vette meg folyamatosan azt a cipőt, ami 25 éve nem jó a lábára? Ki az, aki a napi életében 25 éven át nem változtat? Ugyanezek az emberek 25 éven át:
ülnek azon a munkahelyen, ahol nincsenek rendesen bejelentve, nem jó a fizetés, rossz a munka, borzalmasak a munkatársak, és várnak a csodára (de a gazdagot akasszuk fel, aki egész életében arra törekedett, hogy 43-as cipőt vegyen magának)
ülnek Borsodban, hogy ott nincsen munka... Miben reménykedsz? Hogy a munka odamegy? (Nekem egyik munkatársam Borsodból költözött Csepelre, miért? Mert ott van a munka. A másik munkatársam naponta ingázik Székesfehérvárról Pestre.)
nem tanulnak nyelvet, hogy legalább jobb pozícióba kerüljenek, vagy adott esetben külföldön tudjanak munkát vállalni... Mert "nincs nyelvérzékem = érzelmi döntés, kifogás".
nem tanulnak új szakmát, mert egyszerűbb várni a csodára a 41-es cipőben... mert már "nem tudok tanulni = érzelmi döntés = kifogás".
A szegénységért aktívan tenni kell! Ahogy a gazdagságért is. Egyik sem a sors műve! Akkor sem, ha gazdag családba születsz, akkor sem, ha szegénybe... Mind a kettőből le is lehet csúszni, és fel is lehet emelkedni. Ez a korábbi korokban: feudalizmus, rabszolgatartás, római kor stb. egyáltalán nem volt elérhető. Ma igen."
Na még egy utolsó erről a blogról, legalább Balázska vérnyomása felmegy. :-D
......
"Érdemes a konkurenciát is megvizsgálni, hátha ott jobbak a lehetőségek.
Megteszi valaki helyetted?
Nem.
Lehet Magyarországon jól keresni?
Igen.
Mit kell tenni, hogy jól keress?
Fejezd be a rinyát!
Tanulj olyan szakmát, ami piacképes!
Zárd be a kifogásgyáradat! (Ha mindenki informatikus lenne, ki dolgozna mást?) Őszintén, ki a francot érdekel! Téged igen? Dehogy is. A lényeg, hogy Te legyél, aki jól keres. Téged is ez izgat, csak a kifogásgyáraddal és adott esetben lustaságoddal önmagad szar helyzetének örökkévalóságát próbálod igazolni.
Nem a Te hibád: de!
50 évesen is lehet szakmát váltani.
Csak nagyon röviden néhány súlyos pontot soroltam fel."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!