Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtál új...

Mennyi idő alatt találtál új állást és hogyan kerestél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, aki bármi miatt állást kellett váltson,mennyi idő alatt talált magának új állást és hol/hogyan kereste? Úgy alakult, hogy én most már 2 hete aktívan állást keresek, és vhogy a cegek lassabban reagálnak, mint ahogy én azt gondoltam. Eddig mindössze 4 állásközvetítő céghez jutottam el személyes interjúra, és 3 cégnél voltam telefonos interjún. Abból az egyik már elutasított. 11 céghez pályáztam ezidő alatt, 15 különböző pozicióra.Bektek milyen tapasztalataitok vannak? Milyen gyorsan/lassan reagálnak a cégek? Budapesten keresek állást.

2019. szept. 7. 16:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%
Melyik városban kerestél?
2019. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi a helyzet?

2019. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy érdemes lenne konkrétabban leírnod, hogy milyen állást keresel, hátha itt kapásból tud valaki valamit. Budapest nagy város, sok emberrel.
2019. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok, ha valaki még erre jár, és érdeklik a fejlemények: részemről vége az álláskeresésnek. Okt 21-től van munkám, már írják a munkaszerződést. :)

Budapesten kerestem állást felsőfokú nbémet és középfokú angol nyelvtudással, customer support területen, backoffice-os pozíciót. Sikerült ilyen jellegű pozíciót találni abban a fizetési kategóriában, amit szerettem volna. Ráadásul szakmai és nyelvi szempontból is biztosít nekem fejlődési lehetőséget. sikerült megcsípni egy senior pozit. :)

De ha összefoglalom:

33-34 pozícióra adtam be jelentkezést összesen 4 hét alatt. Ötödik héttől nem néztem új állásokat, kicsit elegem lett az újabb és újabb pályázatokból, és az volt az érzésem, hogy a net lassan ugyanazokat a pozikat dobja fel nekem. Úgy döntöttem, szüneteltetem az új pozik keresését. De addigra már több helyre is szerveztem személyes interjút.

Nagyon sok telefonos interjúm volt (beleértve nyelvi teszteket). Több állásközvetítő cég is megtalált, jópárnál jártam. Végül 7 cégnél voltam személyes interjún. Kettőnél én mondtam nemet. Az egyiknél az állásinterjún derült ki, hogy nem is pont az a feladat és követelmény, amit az álláspályázatban írtak. A másiknál azt éreztem, hogy szakmailag nem vinne előrébb, és a cégben sem láttam fejlődési lehetőséget. Kettőnél engem utasítottak el. ez van, én is kaptam nemet. Nagyon nem esett jól, mert úgy éreztem, hogy tök alkalmas lennék a feladatra, ők mégis máshogy ítéltek. De tegnap hívtak az egyik cégtől, ahol 2 hete voltam állásinterjún, hogy felvettek. ennek nagyon örültem, mert 2 top-cég volt a listán, ahova nagyon szívesen mennék, és ők voltak az egyik. Fizu is megfelelő, a feladat is olyan, amit szívesen csinálok, cégen belül is van fejlődési lehetőség, és a terület, ahol a cég tevékenykedik, mindig fontos lesz és folyamatosan fejlődik. Szóval most Boldogság van. Hála legyen Istennek.

2 cég nem válaszolt a személyes interjú után, de az egyik még azt se tudja, mit akar, ők még nyűglődni fognak egy darabig.

De 7 hét álláskeresés után lett állásom. Abból az első 4 hétben adogattam be az álláspályázatokat, harmadik-negyedik-ötödik héten voltak személyes interjúk, majd a z ötödik-hatodik-hetedik héten kezdtek el visszajelezni a cégek. Kb 2 hétre lehet számolni a személyes interjú után, amíg kapsz visszajelzést.

Aki még állást keres vagy váltani szeretne, annak sok sikert!

2019. okt. 11. 21:47
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

De akkor neked nincs végzettséged azon a területen, amelyben munkát kerestél.

Tudsz németül valamennyire és egy kicsit angolul, meg van gyakorlatod ezen a területen.

Ez így elég speciális, ezért tartott eddig, amúgy Bp-n sokkal gyorsabb.

2019. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"van munkám, már írják a munkaszerződést. :)"

Na, azért óvatosabban: majd ha már alá is írtátok mindkét részről, akkor mondhatod, hogy van munkád.

De sok sikert, tényleg, örülök, hogy sikerült találni. :)

2019. okt. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Kedves 25-ös válaszoló! Komolyan érdekel: szted customer support/ügyfélszolgálat/ügyféltámogatás területre, ahol a munkavégzés németül és/vagy angolul folyik konkrétan milyen végzettség kell? Már csak azért is érdekel, mert akkor ezek szerint tele vannak ezek a cégek végzettség nélküli emberekkel...
2019. okt. 12. 07:44
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Megy ez, csak türelmesen kell keresni. :)
2019. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
66%

Ezek tipikusan végzettséghez nem kötött munkák.

Sok esetben nyelv tanárok, anglisztika, germanisztika diplomások csinálják.

Viszont gyakori az is, ahogy Te csinálod, h nincs végzettség, csak nyelvtudás és munka tapasztalat, aztán így keresel munkát.

Csak azt bírom ilyen esetben, h alapvetően az olyan réteg munkákhoz, a multiknál, amihez nem tartozik végzettség vagy jelentős részben vannak képesítés nélküliek, az ezen területen dolgozók úgy szokták beállítani, h komoly szakemberek. "customer support területen, backoffice"

Ez egy egyszerű titkárhoz hasonló meló, olyan mint egy titkár és egy telefonos ügyfélreferens keveréke. Diákmunkában is szoktak ilyeneket csináltatni, persze ez már sértés, áh ilyet nem lehet, pedig de.

A másik, h senior státusz ilyen területen nincs. Cégen belül lehet ezzel egymást hülyíteni vagy Te mondhatod, h senior vagy. De most komolyan, aki pl. diákmunkában a Telekomnál 3,5 éve customer support-os, esetleg már diákmunkában csapat vezető a customer supportosoknál, mert ilyen is van, az már senior?

Semmi baj nincs ezzel, csináld ügyesen ezt a melót. Csak ez egy réteg terület és mivel végzettséghez nem kötött alapvetően, így a munkára beválogatás is kacifántos. Mert tudja a HR-es, h nem kell hozzá papír, viszont mégis előnyben van a bölcsész, a nyelvtanár egy válogatáson, mert diplomás, jobban terhelhető, legalább már elért valamit, végig tudott csinálni egy egyetemet stb., viszont a bérigénye is nagyobb, mint annak akinek nincs végzettsége, de kitalálja magának, h senior a fing pozícióban.

Nyilván ezeket nem ismered el, mert akkor meghasonlanál, meg megterheli az egót, de ez tök mind1 is, csak leírtam.

2019. okt. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
55%

Grat, sok sikert az álláshoz. :)

Legalább nem gyárban betanítottként dolgozol. (Igen, oda az ember elvileg könnyen tud menni.)

2019. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!