Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtál új...

Mennyi idő alatt találtál új állást és hogyan kerestél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, aki bármi miatt állást kellett váltson,mennyi idő alatt talált magának új állást és hol/hogyan kereste? Úgy alakult, hogy én most már 2 hete aktívan állást keresek, és vhogy a cegek lassabban reagálnak, mint ahogy én azt gondoltam. Eddig mindössze 4 állásközvetítő céghez jutottam el személyes interjúra, és 3 cégnél voltam telefonos interjún. Abból az egyik már elutasított. 11 céghez pályáztam ezidő alatt, 15 különböző pozicióra.Bektek milyen tapasztalataitok vannak? Milyen gyorsan/lassan reagálnak a cégek? Budapesten keresek állást.

2019. szept. 7. 16:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

4 éve keresek és még nem találtam

mindenhova elküldtem már a jelentkezésem Szegeden, nincs olyan cég ahol nem vagyok ott. :D Jó ez a munkaerőhiány :D


26/f

2019. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%
4 éve?! Veled valami baj van akkor. 4 évig csak az munkanélküli aki nem is akar dolgozni!
2019. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Aki itt 4 éve keres állást: ugye, te azért dolgozol valahol, és munka mellett keresel állást? Azért 4 évig senki sem munkanélküli. En most a szeptember-oktobert rászánom, hogy megtaláljam "álmaim állását". Ha ez nem jön össze, novemberben már a kevésbé jobb pozikkal.is meg fogok elégedni. De nekem célom, hogy negyedéven belül elkezdjek dolgozni.
2019. szept. 8. 15:32
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Bár gyakornok vagyok, nekem 4 hónap volt találni. Előző helyemen 1.5 évig voltam. Az is multi és a mostani is multi. Jogásznak és közgazdásznak tanulok, 1 éven belül végzek. Nem aktatologató szinten vagyok, önálló projekteket vittem és viszek most is. Mivel nincs még papírom ezért nehezen talàltam. Mert a legtöbb gyakornoki munkához “túlképzett” voltam, főálláshoz meg nem eléggé. Nagyon sok helyről választ se kaptam. Voltam börzéken is, megannyi interjún. Nagyon el voltam keseredve. 3,5 hónap után jelentkeztem gyári melóra, mert kellett a pénz. 2 nap múlva megkeresett a jelenlegi munkahelyem és olyan ajánlatott kaptam amit azonnal elfogadtam. Sok cikket és fórumot olvastam. Az átlag álláskeresés 3 hónap körül van. :)
2019. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Kb. két hét alatt találtam állát, de csak idénymunkát.

Beadtam x helyre az önéletrajzom (szakmán kivűl, mert városomban nem igazán van olyan hely, ahova lehetne mennem ezzel). Munkaközvetítőn keresztül lett munkám, napi bejelentéses idénymunka. Tart 1-2 hónapig, aztán ismét kereshetek állást. Nagy eséllyel csak gyárakban és hasonló helyeken próbálkozhatok, mert eladóim nincs, és férfi se vagyok (ács, kőműves, villanyszerelő és ezek, ahova tipikusan férfit vesznek fel és férfit keresnek).

Budapesten okkal több lehetőséged van, mint egy kis városkában, vagy esetleg kis faluban.

Milyen gyorsan jeleznek? Talán nem is jeleznek. Amelyik nem másnap ír, azzal nem foglalkozok és úgy veszem, "nem vettek fel".

2019. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1 hónap volt, de sokkal többnek érződött.

Igaz nagy szabadságolások alatt, júliusban kezdtem el keresni. Nagyon sok, kb 30 helyre beadtam 2-3 hét alatt, utána vártam mi sül ki belőle, végül 2 helyen lettem 2. körös, az egyik szimpibb volt így azt az ajánlatot egyből elfogadtam, a másik helyet lemondtam.

Ilyen 1-1.5 hónap szokott lenni amíg a szakmámban állást tudok találni (Bp, multi).

2019. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. szóval akkor reálisan 1-1,5 hónappal, de talán még kettővel is számolni kell. Csak nekem olyan lassúnak tűnik a reagálásuk. De lehet, hogy türelmetlen is vagyok. De próbálkozom. Most is itt ülök a gép előtt, és folyamatosan állást keresek. Ha látok vmi ígéreteset, adom be. Nem adom fel. Csak össze kell jönnie vminek. Minden további választ köszönök!
2019. szept. 9. 10:16
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
Aki 4 éve "keres", az nyilván mamahotelban lakik közben, huszonévesen még eltartják a szülei, azért nem olyan sürgős neki.
2019. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Ha valaki idetéved, és kíváncsi a fejleményekre. Eltelt egy újabb hét az álláskeresésből. Most már 3 teljes hete keresek állást. a múlt héten hétfőn és kedden sokat ültem a gép előtt, még 8 pozira tudtam pályázatot beadni. De ezek közül 7-re hétfőn, 1-re kedden. Utána meg már azt vettem észre, hogy nagyjából ugyanazok az álláshirdetések kerülnek elém. Vagy beadtam már rá, vagy volt oka, hogy miért nem pályáztam meg. szóval 1 héten kb 7-8 álláslehetőség van ezek szerint, amit érdemes megpályázni. Viszont a múlt héten 2 cégnél is voltam interjún! Ez picit visszaadta az önbizalmamat, különösen, hogy az egyik jól sikerült. Jó hangulatban telt, érdemlegesen tudtunk szakmai dolgokról beszélgetni, ők beszéltek folytatásról. (Még egy tesztet akarnak velem online csináltatni) Amásiknál viszont én mondtam nemet. annak ellenére, hogy állásközvetítőn keresztül került oda a pályázatom, és az állásközvetítőnek elmondtam, hogy mit nem szeretnék ÉS mit szeretnék csinálni, a személyes állásinterjún derült ki, hogy az nagyon nem az én munkám, és a cég sem engem keres. Na, mindegy. Van ilyen. Negyedik hét indul ma. ezen a héten is fogok pályázatokat beadni, ma lesz egy telefonos interjúm. Remélem, személyes is össze fog jönni. Az lenne a legjobb, ha annak a múltheti pozitív céges interjúnak lenne folytatása a héten. a tesztnek a linkjét küldhetnék... De pályázatokat addig adok be, amíg nincs aláírt munkaszerződésem. Jó lenne, ha októberben már járnék dolgozni. :)
2019. szept. 16. 08:28
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, így tovább!
2019. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!