Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtál új...

Mennyi idő alatt találtál új állást és hogyan kerestél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, aki bármi miatt állást kellett váltson,mennyi idő alatt talált magának új állást és hol/hogyan kereste? Úgy alakult, hogy én most már 2 hete aktívan állást keresek, és vhogy a cegek lassabban reagálnak, mint ahogy én azt gondoltam. Eddig mindössze 4 állásközvetítő céghez jutottam el személyes interjúra, és 3 cégnél voltam telefonos interjún. Abból az egyik már elutasított. 11 céghez pályáztam ezidő alatt, 15 különböző pozicióra.Bektek milyen tapasztalataitok vannak? Milyen gyorsan/lassan reagálnak a cégek? Budapesten keresek állást.

2019. szept. 7. 16:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Küldj ki sokkal több helyre önéletrajzot, és hamar találsz állást, ha nem túl speciális területen keresgélsz. Általában lassan reagálnak, de ha egyszer beindul, akkor hetente több (személyes) állásinterjú is összejöhet.
2019. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy hónap volt a keresgélés, interjúra járás de ezt a felmondási idő alatt intéztem (nem kellett dolgoznom már). Így a két szerződés között konkrétan munkanélküli csak 1 hétig voltam.
2019. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a hogyan kerestem: frissítettem professionon önéletrajzom, úgy már kezdtek hívogatni, mellette magam is jelentkeztem több helyre.
2019. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Linkedin 3 nap
2019. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia legegyszerubb figyelni a csoportokat es rairni arra, aki dolgozoi ajanlas cimszoval toboroz. O biztoa bevisz, mert penzt kap utanad.
2019. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én profession-től kapom a hírlevelet a beállított specifikáció alapján. Még dolgoztam az előző helyen, mikor láttam egy szimpi ajánlatot. Interjú, azonnal felvettek, már úgy adtam be a felmondásomat.

Építész vagyok.

2019. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

2 hét alatt 15 pozíció? Ez nem aktív allaskereses.

Amikor én kerestem 1 nap alatt jelentkeztem 20-25 re.

2019. szept. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"2 hét alatt 15 pozíció? Ez nem aktív allaskereses.


Amikor én kerestem 1 nap alatt jelentkeztem 20-25 re."


De jó, hogy ennyi lehetőséged volt... :)


3 helyre közvetítettek ki, egyiket sem fogadtam el, konkrétan fel sem kerestem őket. Személyesen kb. 6 helyre mentem el eredménytelenül.

Ahova az önéletrajzomat leadtam (kb. 8 cég), 2 helyről jeleztek vissza, egyik nem engem választott, a másikat pedig én nem választottam. Válogattam (jól tettem).


5 és fél hónapig voltam állás és kereset nélkül.

Végül megyén kívül találtam meg - teljesen véletlenül - a számításom, feladva a tanult szakmám. Mai napig nem bántam meg.

2019. szept. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért igyekszek olyan pozicíokat megpályázni, amiket a leírás alapján szívesen csinálnék, és tudásom és képessegem szerint alkalmas is vagyok rá. Emiatt a napi 20-25 pozicíót kicsit túlzásnak érzem, az már azt jelenti, hogy minden sz*ra beadom a pályázatot, úgy, hogy a palyázat beadására sem fordítok kellő időt. Ém szeretem az önéletrajzomat a pozicíóhoz szabni, vannak cégek, ahol nem elég a cv-t feltölteni, hanem a cég honlapján még regisztrálnod kell, es egy saját profilt létrehizni, ahhoz csatolod a cv-d. Ez mind idő. Ez azt is jelenti, hogy 1 pályázat beadása fél-1 órát is igénybe vehet. És akkor az álláshirdetés felkutatására szánt időt még bele se számoltam. A profession.hu-n és a workania.hu-n már regisztráltam. Cvonline.hu-ea is mindjárt regisztrálok, folytatom az álláskeresést. Előbb-utóbb csak megtalál a nekem való állás. Caak annyira lassúnak tűnik nekem, amíg a cégek reagálnak. A 15 beadott pályázatból 4-re van eddig visszajelzés. Ez nálatok is így volt?
2019. szept. 8. 07:27
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Aki napi 20-25 helyre beadja, az a bolti eladó kategória lehet, vagy tényleg minden sz*rra beadja. Akinek van bármi szakmai tudása, az válogatni fog, és könnyen lehet hogy a szakterületén nincs is ennyi állás. Az enyémen kb heti 2 állás jelenik meg. Én NAGYON megválogattam hogy hova adtam be, összesen 3 helyre jelentkeztem pár hét alatt. Ebből 2 nem is reagált, de a harmadik felvett.
2019. szept. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!