Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kerestél állást?...

Hogyan kerestél állást? Tudtad mit akarsz dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy küldtél önéletrajzokat oda ami kicsit is tetszett. Kort is 29f
2018. ápr. 16. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel ezügyben tanácsadással is szoktam foglalkozni, én azt javaslom:


- döntsd el merre akarsz menni, mik az erősségeid, min kell fejleszteni

lehet egy "álommelód" de tudd azt is, mi a reális B-terv. Sürgősségtől függően pályázhatod csak az álommunkát vagy vegyesen mindkettőt


- legyen letisztult, eredményekkel megtűzdelt önéletrajzod

- ugyanez Linkedin-profillal, építs ki egy szép hálót, amit a jövőben is tudsz majd használni, itt a szakmád kulcsszavai is szerepeljenek

- Profession-re töltsd fel az önéletrajzod még ha nem is pályázol ott meg semmit, mert sok cég keres ott még mindig

- ha a helyszín is fontos (pl. csak Dél-Pest), térképezd fel, milyen cégek vannak arra, és van-e metszés az érdeklődéseddel. Sok cég belsős oldalán már nem csak konkrét pozíciók vannak hanem "általános jelentkezés" opció is.

- érdemes pár nagyobb, jobb fejvadász-ügynökségnél regisztrálni (pl. Randstad)

- ne feledkezz el a volt kollegákról, keresd meg azt aki a szakmában dolgozik és kérdezz rá a nyitott pozíciókra, ennek is hatalmas ereje van.


Nagyjából ennyi, és ne csüggedj ha valahova nem vesznek fel, de ne is éld bele magad, amíg szerződés nincs az orrod előtt!

2018. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ugy.
2018. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem az állás talált meg.
2018. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!