Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MLM - Multi level markering...

MLM - Multi level markering átverés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rá büszke, de sajnos bedőltem egy MLM cégnek. Szeretnék kiszakadni belőle, van valami teendő ilyenkor, vagy elég ha csak szimplán abbahagyon? (Pl meg kellett adni adószámot, ilyenekkel nem lesz probléma?)

#MLM #Forever #NuSkin #online networking
2019. júl. 19. 15:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
75%

Én csak egy abszolút laikus kérdést szeretnék feltenni, amivel remélem az MLM-es arcok sérülékeny egóját nem fogom megbántani. Ha ez az MLM, mint egymás alá beszervezős "alternatív üzleti modell" ekkora kifizetődő biznisz, és az olvasottak alapján van, aki 25-30 éve űzi, akkor miért nem találni hitelesített szakirodalmat az Interneten, szakmai portálokon, szakdolgozati forrásoldalakon?


Nyilván ökörség lenne azt mondani, hogy ez egy túl friss és gyermekcipőben járó pénzkereseti lehetőség is. A mechatronikai alapokon nyugvó mesterséges intelligenvia is újkeletű dolog, mégis százával-ezrével kerülnek publikálásra kutatások a témakörben.


Azt ugye szintén nem mondhatjuk, hogy ez a modell nem való mindenkinek. De, a hétköznapi tapasztalat alapján ez mindenkinek való, mert pénzügy MSC-n tanulóktól a kibukott szakmunkás szakácsokig óriási a szórás cégeken belül.


Én a stabil pénzkereseti lehetőséget is cáfolnám. Mindannyian ismerjük a 3 betűs, német eredetű MLM-céget, akik pénzügyi és hitelezési portfóliókkal rendelkeznek és házalnak a betanított sémák alapján. Én őszinte leszek, a Big4 egyikénél vagyok junior auditor lassan egy éve, mi lehet az oka annak, hogy ezekkel a pénzügyi zsenikkel utazok hazafelé a metrón? Az átlag jóskapistának, mint amilyen én vagyok, nem az jön le az egész modellről, hogy ez olyan kifizetődő. Kinőtt érettségis zakók, nem összhangban lévő cipő-öv-karóraszíj színek stb. Egy magára minimálisan is igényes üzletember, pénzügyi szakember ezeket azért MLM-es oktatások nélkül is tudja, illetve tudnia kellene.


A legégetőbb kérdésem viszont az lenne, hogy mi az oka annak, hogy a KSH (Központi Statisztikai Hivatal) módszertana között miért nem szerepel a megyeszintű/régiós/országos szinten kiszámításra kerülő makro- és mikrogazdasági adatai között az MLM-cégek üzleti tevékenysége? Nincsen félreduma, egyszerűen az MLM cégek gazdasági folyamatai nettó nullát érnek a GDP kiszámításánál, ugyanis ezt a modell mai napig kategorizálatlan szektorként szerepel nyilvántarta, hivatalból.


Hagyok időt, hogy a nagyfőnököt megkérdezzétek, biztosan születik egy frappáns válasz erre is. Illetve visszatérve erre a hárombetűs pénzügyi csodacégre, épp a napokban röhög a fél ország a "gyere el egy kávéra ahol megbeszéljük a siker titkát" tukmáláson. Azért lássuk be, ennyi hülyének vélt ember nem él ebben az országban, szóval ez bőven statisztikai hibahatáron kívül esik. Ennyi ostoba, MLM-laikus, hozzá-nem-értőnek minősített ember nincs. Mint ahogy csodák se.

2019. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
13%
Igen van válasz. van ilyesmi, csak nem kerested eléggé. Van aki még doktorit is irt témából. Javaslom nézd meg az Amway Hungária Marketing KFT. cégadatait. Ha valamit ott keresel, ahol nincs akkor azt bizony nem fogod megtalálni.
2019. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
13%
A másik probléma, hogy nem MLM-ről beszélsz, mivel az MLM nem házalás, kevered a direkt marketinggel, s nem is egy KV mellett váltja meg a világot. Az ilyesmin én is csak mosolygok.
2019. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
13%
"Egy magára minimálisan is igényes üzletember, pénzügyi szakember ezeket azért MLM-es oktatások nélkül is tudja, illetve tudnia kellene." Ez is hibás kevered a fogalmakat, a hálózatépítés nem pénzügyi szakma. Pénzügyi szakember a bankár, a könyvelő, az adószakértő, a kereskedelmi igazgató, de nem a hálózatépítő. Neki egészen más dolgokat kell tudnia.
2019. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
13%
"Nyilván ökörség lenne azt mondani, hogy ez egy túl friss és gyermekcipőben járó pénzkereseti lehetőség is. A mechatronikai alapokon nyugvó mesterséges intelligenvia is újkeletű dolog, mégis százával-ezrével kerülnek publikálásra kutatások a témakörben." Ott sokat számit hány publikácioja van, egy MLM-esnek pedig ez semmit se számít. Igy nincs sok értelme publikálni se vele kapcsolatban. Bolti vagy pl. kifejezetten bevásárlóközpontbeli kereskedelemről hány publikáció van? Ennyi van MLM-ből is főleg ha időarányos az összehasonlítás. Nem mindegy mit mivel és hogyan hasonlitasz össze.
2019. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
13%
"Azt ugye szintén nem mondhatjuk, hogy ez a modell nem való mindenkinek. De, a hétköznapi tapasztalat alapján ez mindenkinek való, mert pénzügy MSC-n tanulóktól a kibukott szakmunkás szakácsokig óriási a szórás cégeken belül." Ez egy téveszme. De nem kell megcáfolnom, mert végül megtetted. Nem mondhatjuk azt amit a hétköznapi tapasztalat igazolt? Fura meglátás.
2019. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
83%
Még mindig hittérítenek az mlm-es emberkék? Facebookon az adok-veszek csoportok ilyen emberekkel vannak tele. Folyamatosan a gyere, megmondom hogyan legyél gazdag dumával. Valaki azt ígérte, napi 1 eladott parfümmel gazdag lehetsz csak szervezz be másokat is. Hogy ők is naponta adjonak el parfümöt...
2019. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
13%
Pedig ez stimmel. Ez havi 30 parfüm. Én ennél kevesebbet javaslok, ami már szintén elég a sikerhez. Számoljunk. Ha egy parfüm 10 000 Ft akkor a 30 árrés ami belőle a tied 3000 Ft. Ez havi 60 000 Ft. Itt kb. annyit keresel mint egy közmunkás. Ha van száz embered aki elad napi 1 parfümöt s utánuk kapsz 3-3%-ot az tízszerese vagyis havi 600 000, összesen 660 000 Ft. Ha nem is gazdagság, ez már egy jó fizetés.
2019. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
83%
És szerinted minden nap parfümöt vesznek az emberek. Mert arra akkora szükségük van, mivel elfogy egy nap alatt... Az a baj, hogy ennyit soha nem fog eladni. És így már bukott is az egész.
2019. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
82%

Ha van száz ember alattad, igen, akkor keresHETSZ annyit. Ha van. Ha.

Ha kerekeim lennének, én lennék a négyeshatos.

2019. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!