Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha nem fizet a...

Mit tehetek, ha nem fizet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Első munkahelyem, a munkaügyi hivatalon keresztül vettek fel, mint pályakezdőt, viszont a fizetés (ahogy a cég többi alkalmazottjával) úgy csinálták, hogy minimálbérre jelentettek be, és a többit készpénzbe adták ide. Próbaidőn voltam, jeleztem nekik, hogy szakmailag kaptam egy jobb lehetőséget, és elképzelhető, hogy váltani fogok, felmondattak (kirúgtak), és amikor kértem az elmaradt készpénzt azt mondták nem érdemlem meg, mert nem dolgoztam annyit.

Sajnos nem tudok felmutatni ellenük bizonyítékot, próbálják jól álcázni magukat, papírok és egyéb dolgok tekintetében. Ráadásul egyéni vállalkozóként dolgoznak náluk az emberek, katásként adózás mellett még több pénzt próbálnak mosni.

Van értelme feljelentést tenni a Munkaügyi Bíróságon ez ügyben?



#átverés #munkáltató #nem kaptam meg a fizetésem
2019. júl. 1. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi hiteltérdemlő dokumentum, bizonyíték a kezedben ellenük, akkor nincs értelme.
2019. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szerződés szerinti béredet megkaptad. A boríték meg hivatalosan nem létezik, nem tudsz mit csinálni.

Amúgy bevett szokas, hogy ha valaki elmegy a cégtől, akkor az utolsó borítékos pénzt nem kapja meg.

Nem tudsz semmit tenni, menj olyan helyre dolgozni, ahol rendesen be vagy jelentve.

2019. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt tudod tenni, hogy megtanulod, hogy ilyen spicliskedésbe nem megy bele az ember.
2019. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az ember sosem nézné ki egy olyan cégből, ami sorra nyeri a pályázatokat, EU pénzeket, a piacon az egyik legnagyobb biztonságtechnikai cég, több nagy város térfigyelő rendszerét építette ki, hogy az alkalmazottakat apró pénzzel próbálja itt tartani. Szomorú sajnos, hogy az ígérgetés, meg a csodás fizetés megvolt, csak nem lett belőle semmi.. :D


Mindenesetre megpróbálom a feljelentést.


Köszi a válaszokat

2019. júl. 1. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

"Mindenesetre megpróbálom a feljelentést."


Én a helyedben nem tenném.

Nem gyávaságból, csak azzal, hogy a minimálbér feletti részt borítékban kaptad, ebbe belementél, ezzel Te is "cinkostárs" lettél. Te is megütheted a bokádat adócsalás miatt...

És hogy fogod bebizonyítani, hogy nem kaptad meg a nem létező béredet? Ugyanis a minimálbért megkaptad, a borítékos pénz pedig szerződés szerint nem létezik :-)

2019. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mit tehetek, ha nem fizet a munkáltató?"


Fogd fel ezt a leckét tanulópénznek és többet ne menj bele ilyesmibe.


Nagy céggel szemben pláne nem lehet szembe pipilni, meg egyébként sem érdemes pereskedned!

2019. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ha sorra nyerik az eus pályázatokat, az csak annyit jelent, hogy kormányközeli. Az meg egyenesen kizárja a tisztességet.
2019. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!