Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MLM - Multi level markering...

MLM - Multi level markering átverés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rá büszke, de sajnos bedőltem egy MLM cégnek. Szeretnék kiszakadni belőle, van valami teendő ilyenkor, vagy elég ha csak szimplán abbahagyon? (Pl meg kellett adni adószámot, ilyenekkel nem lesz probléma?)

#MLM #Forever #NuSkin #online networking
2019. júl. 19. 15:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
12%

"...az MLM-esek nagyon is érdekeltek abban hogy a szerencsétlen balekokat berángassák a rendszerbe..."


Az MLM-esek egyáltalán nem érdekeltek abban, hogy szerencsétlen balekokat rángassanak be a rendszerbe. Jól láthatóan, fogalmad sincs az MLM-ről, de azért osztod az észt.


Az MLM-esek abban érdekeltek, hogy akiket behoznak, azok sikeresek legyenek. Az MLM-ben ugyanis a valódi termék nem az, ami annak látszik. Az MLM-ben a valódi termék az oktatás. Az, hogy megtanítasz valakit arra, hogy profin űzze a világ egyik legjobb(an fizetett) szakmáját.


Az MLM-ben a "felette álló ember" nem kap fizetést azért, mert egyik "szerencsétlen balek" behoz egy másikat. Ha egy "szerencsétlen balek" behoz egy másikat, akkor azért a "szerencsétlen balek" kap fizetést. A felette álló ember pedig csak akkor kap fizetést, ha jól végzi az oktatási tevékenységet, s az általa csatlakoztatott "szerencsétlen balek" sikeres üzletemberré válik.



Kérdező, s néhány tévedésben élő: az MLM-ben alapszabály, hogy csak olyan MLM-hez csatlakozunk, amelyiknek a termékeit akkor is használnánk, ha nem MLM-ben forgalmazná azokat a cég. Innentől nincs befektetés, s nem kell indulótőke. Az ugyanis, hogy megveszem a világ egyik legjobb fogkrémjét, a világ egyik legjobb samponját, a világ egyik legjobb C-vitaminjával együtt, az nem befektetés, hisz ezeket úgyis megvenném a teszkóban. Csakhogy, itt nem teszkós minőséget kapok a pénzemért, hanem prémium minőséget, diszkont áron, s a mellé kapott pontgyűjtő kártya segítségével még minden hónapban bónuszvisszatérítést is. Meg kedvező telefonflotta-tagságot, s fizetik az új autómat is, meg egy évben háromszor elvisznek nyaralni. S nem a Tisza-tóhoz :D :D :D


Szóval, engem nem becsaptak az MLM-mel, hanem egy olyan magas életszínvonalat kaptam vele, amelyről itt a sok buta, rosszindulatú hozzászóló még csak nem is álmodhat... S ugyanezt az életszínvonalat tudom megadni bárkinek, aki hajlandó lemondani a szegénységről, a rabszolgaságról és a mókuskerékről.

2019. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
33%

Én történetesen szabadúszó programozó vagyok. Nagyon sok munkám van -mindenféle- és én is kerestem már "képzetlen balekokat". Elmondtam nekik, hogy ha kitanulják a szakmát, akkor kereshetnek egy csomó pénzt vele. Persze egyik sem volt hajlandó rendesen dolgozni és le is léptek. Utána viszont mégsem mondták azt, hogy a programozás átverés, mivel nagyjából mindenki tudja, hogy a programozási is egy szakma, tanulni kell és dolgozni.

Az MLMről viszont csak kevesen tudják hogy mi is az. Anélkül vágnak bele, hogy utána járnának. Simán elhisznek bárkinek bármit. Az MLM is tele van kóklerekkel, pont mint a programozók, vagy a kőművesek között. Viszont vannak olyanok is, akik rendesen csinálják és haladnak is. Na, az olyanokat kell megkeresni és velük együtt dolgozni.

2019. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
89%

"ugyanezt az életszínvonalat tudom megadni bárkinek, aki hajlandó lemondani a szegénységről, a rabszolgaságról és a mókuskerékről."


Ezt a szöveget lexikonba kéne mutogatni mint tipikus mlm-es balekhülyítő duma.

2019. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
5%

#13 Itt a "balekhülyítő" te vagy. Egy álomtolvaj vagy.


Honnan veszed a bátorságot arra, hogy elvedd másoktól az álmait?


Hogyan tervezed kárpótolni azokat, akik sikeresek lehetnének, ha nem olvasnák a néphülyítő, előítéletes, buta, hazug kommentjeidet?

2019. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
11%

Fordítsuk meg egy kicsit a dolgot:

Én ugye szabadúszó programozó vagyok, igen jól keresek, napi pár órát dolgozok, én osztom be az időmet, nincs főnököm. Nekem is szükségem lenne emberekre, akikkel együtt tudnék dolgozni. Namármost a kijelentésem a következő:


"ugyanezt az életszínvonalat tudom megadni bárkinek, aki hajlandó lemondani a szegénységről, a rabszolgaságról és a mókuskerékről."


Viszont az emberek nem hajlandóak lemondani ezekről. Így lettek nevelve.


Ugyanez van az MLM-ben is, ott is a saját vállalkozásodat építed, hosszú távon kell gondolkozni, önállónak kell lenni.

2019. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére akad azért olyan, akinek álmai vannak, céljai vannak, szabad akar lenni, s nem hallgat az álomtolvajokra.


Olyan, aki nem elégszik meg azzal, hogy 40 év munka után hajléktalan nyugdíjasként éhen haljon.


Olyan, aki hajlandó tenni azért, hogy első osztályon élhesse az életét, s öt év alatt megkeresse annak a többszörösét, amennyit az itt fanyalgók egész életükben :)

2019. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
89%

"Én 15 éve mentem először lakásra egy ilyet végighallgatni, és azóta annyira nyomorgok tőle hogy valódi üzletről, valódi munkáról, értelmes munka végzésről sem vagyok hajlandó elmenni ilyen kávézókba, vagy akkor menjünk el ebédelni, de akkor ebédeljünk úgy mint az ura. Mert rettegek attól hogy ezekre bármennyire is hasonlítani fogok."


Horváth Oszkár az mlm-ről


[link]

2019. júl. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
100%

Üdv kérdező! Sem MLM ellenző sem MLM-es nem vagyok. Én csak a rossz kereskedelmet nem szeretem és az kereskedelmi formától független.


Szerintem van arra esély hogy az a cég a fel nem hasznát termékeid visszavásárolja. Ezzel érdemes futnod egy kört. Sok MLM cégnél egyszerűen csak megszűnik a tagságod ha nem hosszabbítasz.


Ha nem szűnik meg a tagságod, és használod a termékeket, akkor olcsóban tudsz hozzájuk jutni, de ettől még nem kell ajánlanod másoknak sem a céget sem a termékeit ha nem szeretnéd. Persze megteheted hogy nem foglalkozol az egésszel.


Picit azért szeretnék segíteni neked abban, hogy megértsd, hogy mi történt, hogy miért nem lettél gazdag és miért érezted, úgy hogy tukmálsz. . Illetve segítség másoknak is, hogy picit talán átgondoltabb döntést tudjanak hozni.


Kicsit tegyük félre az MLM-et.


Amikor anyagi érdekkel ajánlasz bármit akkor megváltozik az ajánlói eszközöd hatálya. Csak néhány példa arról, hogy ez mit jelent:


1, A minőség szó jelentése megváltozik és funkció minőséget jelent.

2, Mások nem az ajánlásod adják tovább másoknak, hanem az azzal kapcsolatos benyomásukat.

3, Fura mód hitelesebb egy vadidegen név nélküli ajánló akinek nincs anyagi érdeke, mint az aki rokoni vagy baráti szállal kötődik, de anyagi érdeke van.

4 Nem hasonlíthatsz össze többé eltérő kategóriákat.

5, Nem ajánlhatsz többé a másik termékének a negatívumait kiemelve.

6, Nem támadhatsz vásárlói döntést.

7, Van még tovább is de ennyi bőven elég. ;-)


Tegyük fel, amit ajánlottál egy mosogatószer és amúgy tökmindegy, hogy tudja-e azt a sok szépet és jót amit elmondtál róla és az is hogy ez egy MLM-es termék vagy nem.


Anyagi érdeked van, konkrétan egy céget és annak termékeit ajánlva akartál meggazdagodni. ezért ajánlói technikákkal nem tudod a terméked, céged előnyeit közvetíteni. Ha megengeded mutatok egy érdekes példát erre :


Szóval tegyük fel a barátodnak megmutattad a mosogatószered és hasonló beszélgetés zajlott le :


Barát : „Köszönöm van már mosogatószerem”

Te : „De ez minőség” (Funkció minőségként = De ez elmossa az edényeket)

Barát : „Az én mosogatószerem is elmossa a tányért.” (Az enyém is tudja a funkció minőséget 1-es pont.)

Te : „De ez nagyon jó minőség” (De ez nagyon elmossa az edényeket)

Barát : „Az edényeim tiszták és teljesen elégedett vagyok vele.” (Az enyém is tudja a funkció minőséget)


Te : „De ez más minőség” (De ez nem úgy mossa el az edényeket mint a tiéd)

Barát : „Amire nekem kell tökéletes amit most használok.” (Az enyém is tudja a funkció minőséget)


A fenti példánál jól látszik, hogy a barát a minőséget funkcióminőségként érti és pajzsként használja a mosogatószere funkcióminőségét, hogy védje a vásárlói döntését. A funkció minőség fokozása nem igazán működik.


Ez az a pont ahol már volt egy kis tukmálás érzés benned, de itt még azt hitted, hogy a pajzsként használt mosogatószer a gond. Azt gondoltad hogy ha letenné a pajzsot lehet hogy megpróbálná a terméked.

Ezért megint egy vásárlói ajánló eszközt használtál.

A terméke általad vélt hiányosságaival kezdted el szembesíteni, mint az 5. pontnál amivel azt üzented volna, hogy barátom tedd le a pajzsot, nem annyira jó mosogatószered mint ez. Ezért elkezdted kifejteni hogy az övé nem környezet barát. Na most az van hogy a kettő nem egy kategória. Ezt anyagi érdekkel így nem szabad összehasonlítanod, a terméke negatívumait kiemelni szintén tilos anyagi érdekkel és egyben a vásárlói döntés támadása.


Erre ő nem letette a pajzsot hanem vissza támadt, valamelyik ravasz vásárlói döntést védő technikával .


Például az általad elmondott termék tulajdonságokat verseny tulajdonsággá minősítette és elvileg össze mérte a Te terméked tulajdonságait az övével, a szabálya az ha az ő terméke megnyeri az összehasonlítást akkor azt a tulajdonságot elbukod.


Na azt gondolnád, hogy ha a tiéd jobb minőség, meg környezetbarát, akkor nincs az a trükk amivel ő nyerne.

Na akkor szerintem ülj le és kapaszkodj. Ugyan is ő nem a Te terméked tulajdonságaival méri össze az ő termékét hanem azok inverzével. Tehát úgy veszi, hogy amit a Te terméked tud azt az ő termékének annyira nem kell tudnia, hogy az ellenkezője igaz rá.


Szóval úgy kezdted minőség, az anyagi érdek miatt eleve úgy érti, hogy a mosogatószer elmossa a tányért. Ám mert versenytulajdonság lett úgy veszi azt mondtad, hogy az övé nem mossa el a tányért.

A tisztából piszkos lesz, a szennyező anyag mentesből szennyezett, a bőrbarát inverzétől ragyát kéne kapnia. Ezeket az inverz tulajdonságokat könnyű szerrel veri a terméke.


Lesz egy benyomása és mivel ezzel a trükkel el buktad a terméktulajdonságaid vagy a „versenyt” az lesz a benyomása hogy ezek előnyök nélküli termékek vagy ugyanolyanok mint a bolti csak sokszorosan túlárazva.


Ezt a benyomását fogja másoknak továbbítani mint negatív ajánlást és ez ugyanúgy hálózatszerűen terjed mint az MLM-es ajánlás csak sokkal hatékonyabban. Mert a vásárlói ajánlóknál létezik a közvetett ajánlás.


Tehát nem az ajánlásod megy tovább, hogy az egy szuper mosogatószer, hanem az ajánlásoddal kapcsolatos benyomás.

Mire a következő embert hívtad a névlistádról, a barátod már rég közölte vele a benyomását, hogy valami szekta tagja lettél és rá akartál sózni egy előnyök nélküli túlárazott mosogatószert.

Mivel ebből a tevékenységből akartál meggazdagodni és ezért ajánlottad azokat a termékeket, anyagi érdekkel tiltott ajánlói eszközöket használva, mások számára nem volt vonzó az amivel foglalkoztál és nem csatlakoztak.

Nos ezért nem vásároltak tőled, ezért nem csatlakoztak, ezért maradt el az üzleti eredményed és ezért nem lettél gazdag.

Nem az MLM-esek vertek át, hanem anyagi érdekkel az ajánlói technikáid nem működtek.


Mindenkinek mondom aki most az MLM-en gondolkodik :

Az MLM nem a vásárlói ajánlás 2.0 aki ezt mondja neked, az pozicionálási hibát követ el. Azaz azokra pozícionál akiknek kényelmes lenne ajánlani mint eddig, úgy hogy ezúttal valaki honorálja az ajánlásukat.

Ez fog másolódni, lehet hogy egy két ember csatlakozik is hozzátok, de alapvetően az anyagi érdekkel használt ajánlói eszközök nem lesznek szimpatikusak mások számára. Ha úgy csatlakoznál egy MLM-hez, hogy vásárlói ajánló 2.0 akarsz lenni, a kudarc 99%-ban borítékolható.


Az MLM-ben ha már csatlakozzatok, olyanhoz csatlakozzatok, aki például érti, hogy miért nem ír a GYK-ra magasabb szintű hálózatépítő. /Egyébként azért nem és azért sem, mert az üzlet partnered az üzleti életben nem képviselheted névtelenül./ Ha már MLM-eztek olyan emberhez vagy vonalhoz csatlakozzatok aki és ami valódi üzleti tudással rendelkezik.

2019. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
86%

"Az MLM-ben a "felette álló ember" nem kap fizetést azért, mert egyik "szerencsétlen balek" behoz egy másikat. Ha egy "szerencsétlen balek" behoz egy másikat, akkor azért a "szerencsétlen balek" kap fizetést. A felette álló ember pedig csak akkor kap fizetést, ha jól végzi az oktatási tevékenységet, s az általa csatlakoztatott "szerencsétlen balek" sikeres üzletemberré válik."

-----------------------

Miért használod a "fizetés" szót, mikor az MLM-nél SENKI nem kap semmilyen fizetést. Az MLM-nél jutalkot kapsz ha rásózol valamit egy balekra, illetve ha a magad alá beszervezett balek rásóz valamit egy másik balekre. Fizetésről szó sincs.

Illetve akkor is kapsz valamennyi jutalékot ha a magad alá beszervezett balek megveszi a termékcsomagot. A legtöbb MLM-es ugyanis csak ebből él. Mert a maga alá beszervezett lúzer senkinek nem tud eladni semmit, viszont legalább ő vásárol kötelezően.

2019. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, barátom, az MLM-ben mindenki maga dönt arról, hogy balekot / lúzert "szervez be", vagy elégedett vásárlókat, s üzlettársakat csatlakoztat egy profi rendszerhez.


Én az utóbbit csinálom, közel 30 éve, s elég jó a buli :D


S valóban nem "fizetés" az, amit kapunk, csakhogy az átlagember nem ismer más jövedelemforrást, mint a "fizetés"-t. Többek között ettől átlagember. Érdemes tehát az ő nyelvén beszélni, hogy értse a dolgokat....

2019. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!